این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
رله پیلز چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

 

رله پیلز چیست؟

در سال 1987، Pilz اولین رله توقف اضطراری را برای حفاظت از انسان و ماشین اختراع کرد. این نقطه عطفی در فن آوری ایمنی بود. رله ایمنی PNOZ به سرعت پیشرفته ترین رله ایمنی در جهان شناخته می شود. (رله پیلز) رله ایمنی PNOZ نظارت بر عملکرد ایمنی مانند E-STOP، دروازه های ایمنی، موانع نور، شبکه های نور، کنترل دو دست، تشک های حساس به فشار، سرعت، متوقف کردن و خیلی بیشتر سازماندهی شده اند. هر روز رله ایمنی PNOZ خود را در میلیون ها کاربرد در سراسر جهان ثابت می کند.

رله پیلز
رله های ایمنی دستگاه هایی هستند که ساختار ایمنی را به وجود می آورند. در صورت خطر، یک رله ایمنی (رله پیلز) برای کاهش خطر تا رسیدن به سطح قابل قبول کار خواهد کرد. هنگامی که یک خطا رخ می دهد، ایمنی یک پاسخ ایمن و قابل اعتماد را آغاز می کند. هر رله ایمنی عملکرد خاصی را نظارت می کند. با اتصال آنها به دیگر رله های ایمنی، می توان به طور کامل نظارت بر یک ماشین یا گیاه را به دست آورد.

رله پیلز

رله ایمنی یک روش ساده و کارآمد برای برآورده کردن استانداردهای ایمنی موجود است که در نتیجه عملیات ایمن برای پرسنل و تجهیزات و همچنین یک عمر طولانی می شود. کاهش خطر باید برای هر کار یک اولویت باشد تا بتواند از کارمندان خود محافظت کند و احتمال وقوع حوادث پر هزینه و یا جایگزینی تجهیزات را کاهش دهد.

رله پیلز
این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که هر گونه خطا در مدار ورودی شناسایی شود، برای مثال تماس با یک دکمه اضطراری / توقف اضطراری یا یکی از تماس های ایمنی در رله خروجی، رله پیلز PILZ Relay دستگاه را متوقف می کند و 
Pilz یک تامین کننده برای تمام ساختارهای اتوماسیون است وشامل ساختار کنترل استاندارد پیشرفت Pilz حفاظت از انسان، ماشین و محیط زیست می باشد.

رله پیلز

به همین دلیل تمام تجارب و دانش ما به محصولات فردی و همچنین راه حل های مداوم سیستم پیچیده می رسد.

رله پیلز

جهت مشاهده دیگر مقالات پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
محاسبه مقاومت ترمز اینورتر - 5.0 out of 5 based on 1 vote

محاسبه مقاومت ترمز اینورتر

هنگامی که موتورهای محرک اینورتر (inverter) نیاز به توقف دارند، موتوری که توسط بار حمل می شود، انرژی جنبشی است که موتور را متوقف می کند، بنابراین لازم است که انرژی جنبشی برای متوقف کردن موتور مصرف شود.

مقاومت ترمز
واژه ترمز، همچنین واحد ترمز دینامیکی ترانسفورماتور نامیده می شود یا واحد بازخورد انرژی اختصاصی اینورتر که عمدتا برای کنترل بار مکانیکی نسبتا سنگین است و سرعت ترمز در آن بسیار سریع است. در نهایت برق تجدید پذیر تولید شده توسط موتور توسط مقاومت ترمز یا جریان بازسازی کننده کنونی مصرف می شود.

مقاومت ترمز
موتور درایو می تواند به عنوان یک ژنراتور عمل کند. سیستم درایو به گونه ای ساخته شده است که اجازه می دهد جریان معکوس انتقال یابد و سپس این انرژی می تواند باعث تغذیه مقاومت شود ، به طوری که انرژی را خارج از سیستم برده و باعث می شود که سرعت حرکت موتور کاهش یابد.

مقاومت ترمزمیزان ترمز با توجه به سرعت آن در مقاومت ترمز تعریف می شود. خازن لینک DC هر درایو اینورتر می تواند خودش 3-5٪ از انرژی تجدید شده را جذب کند. برای برنامه های غیر بحرانی، این تلفات همراه با زیان های مکانیکی در سیستم درایو، ممکن است باعث فراهم نمودن ترمز کافی شود.

مقاومت ترمز

قدرت بالاتر، تا 100٪ و یا بیشتر از امتیاز گشتاور کامل موتور، می تواند جذب شود و سپس توسط مقاومت ترمز متصل شده در طول busبه DC متصل شود. از آنجا که قدرت ترمز تنها چند ده یا صدها وات است، مقاومتی که به درایو متصل شده است ممکن است مناسب باشد، اما بالاتر از این سطوح، مقدار گرما تولید شده بدان معنی است که یک مقاومت ترموکواری جداگانه همراه با خنک کننده مناسب برای دستگاه لازم می باشد.

مقاومت ترمز
مقاومت ترمز توسط یک واحد کنترل جداگانه فعال می شود که توسط سنسور فعال شده و سطح ولتاژ شیب DC را کنترل و مقاومت ترمز را تنظیم می کند. در صورتی که این ولتاژ بالاتر از سطح پیش فرض تنظیم شود به عنوان نتیجه معکوس، جریان برای جلوگیری از اضافه بار ممکن است که به درایو و حسگر دمای موجود در مقاومت ترمز متصل گردد.

مقاومت ترمز

تمام انرژی تولید شده در گرم شدن مقاومت ترمز استفاده می شود؛ بعضی از آنها در یک زمان تخلیه می شود و بقیه پس از توقف و در حالی که مقاومت در حال خنک شدن است پخش می شود. به همین دلیل است که ما باید ویژگی های چرخه کار را قبل از مشخص کردن اندازه مناسب برای مقاومت ترمز بدانیم.

مقاومت ترمز

جهت مشاهده دیگر مقالات پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
انکودر چیست؟ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

انکودر چیست؟
انکودر یک سنسور حرکت مکانیکی است که سیگنال های دیجیتال را در پاسخ به حرکت تولید می کند. به عنوان یک دستگاه الکترو مکانیکی، انکودر قادر به ارائه سیستم کنترل حرکت با اطلاعات مربوط به موقعیت، سرعت و جهت به کاربران است. دو نوع انکودر وجود دارد: خطی و دوار. انکودر خطی به حرکت در امتداد یک مسیر پاسخ می دهد، در حالی که انکودر دوار به حرکت چرخشی پاسخ می دهد. انکودر به طور کلی توسط وسیله خروجی آن دسته بندی می شود. یک Encoder increment generates یا قطار پالس که می تواند برای تعیین موقعیت و سرعت استفاده شود. رمزگذار مطلق باعث تنظیم پیکربندی های منحصر به فرد برای ردیابی موقعیت ها به طور مستقیم می شود.

انکودر
انکودر روتاری اینکریمنتال Incremental rotary encoders با استفاده از انکودر دوار با استفاده از بخش های متخلخل که به طور مساوی برای تعیین حرکات فاصله دارند، استفاده می شود. دیود نوری برای عبور از دیسک شیشه استفاده می شود و توسط ردیاب نوری شناسایی می شود. این باعث می شود که انکودر یک قطار از پالس هایی با فاصله به طور مساوی ایجاد کند که این مورد منجر می گردد که خروجی انحراف های چرخشی افزایشی در پالس در هر چرخش اندازه گیری شود که برای ردیابی موقعیت یا تعیین سرعت استفاده می شود.
Absolute Encoder
انکودر ابسولوت
انکودر ابسولوت شامل اجزای موجود در incremental encoders نیز می باشد. آنها یک منبع نور فتودر و نور LED را به کار می اندازند، اما به جای یک دیسک با خطوط به طور مساوی بر روی یک دیسک، یک انکودر ابسولوت از یک دیسک با الگوهای دایره ای متمرکز استفاده می کند.

انکودر قابل برنامه ریزی

رمز گذارهای مطلق چگونه کار می کنند؟
رمزگذارهای مطلق با استفاده از ماسک ثابت در بین دستگاه ردیاب نوری و دیسک رمزگذار می باشد. سیگنال خروجی تولید شده از یک انکودر مطلق در بیت های دیجیتال است که به موقعیت منحصر به فرد مربوط می شود. پیکربندی بیت توسط نور تولید شده توسط دستگاه ردیاب نوری دریافت می شود زمانی که دیسک چرخش می یابد. بعد از آن پیکربندی نور دریافت شده به کد خاکستری رنگ تبدیل می شود. در نتیجه، هر موقعیت دارای پیکربندی بیت منحصر به فرد خود میباشد.
Linear Encoder
انکودر خطی
انکودر خطی، یک سنسور، مبدل یا سرعتی است که به یک مقیاس کد گذاری شده مربوط است. سنسور مقیاس را می خواند و موقعیت را به یک سیگنال آنالوگ یا دیجیتال تبدیل می کند که منجر به خواندن دیجیتال میشود.

انکودر قابل پروگرام

جنبش از تغییر در موقعیت با زمان تعیین می شود. هر کدام از انواع انکودرهای خطی نوری و مغناطیسی با استفاده از این نوع روش عمل می کنند. با این حال، خواص فیزیکی آنها است که آنها را متفاوت می کند.
How do Optical Linear Encoders Work?

انکودر خطی نوری چگونه کار می کند؟
منبع نور و لنز یک پرتو موازی از نور تولید می کنند که از طریق چهار پنجره ی کوچک اسکن می شوند. چهار پنجره اسکن 90 درجه جداگانه حرکت می کنند. سپس نور از طریق مقیاس شیشه عبور می کند و توسط حسگرهای حساس تشخیص داده می شود. سپس مقیاس زمانی که دستگاه اسکن حرکت می کند، پرتو نور شناسایی شده را تغییر می دهد. تشخیص نور توسط سنسور موج خروجی موج سینوسی را تولید می کند. انکودر خطی سپس سیگنال های متحرک را برای ایجاد دو خروجی سینوسی متصل می کند که متقارن هستند اما 90 درجه خارج از فاز از هم فاصله دارند. سیگنال مرجع هنگامی ایجاد می شود که یک الگوی پنجم در حلقه اسکن با یک الگوی مشابه در مقیاس هم تراز شود.

انکودر قابل پروگرام

Magnetic Rotary Encoder
انکودر مغناطیسی
انکودر مغناطیسی متشکل از دو بخش است: روتور و یک سنسور. روتور با شفت چرخش می کند و حاوی دوقطب شمال و جنوب به طور مساوی در اطراف دورتر آن قرار دارد. سنسور این تغییرات کوچک را در موقعیت N >> S و S >> N تشخیص می دهد. بسیاری از روش های تشخیص میدان مغناطیسی تغییر می کند، اما دو نوع اصلی که در انواع انکودر استفاده می شود عبارتند از: Hall Effect و Magneto resistive. حسگرهای اثر هال با شناسایی تغییر ولتاژ توسط انحراف مغناطیسی الکترونها کار می کنند. سنسورهای مقاومت مغناطیسی تغییر در مقاومت ایجاد شده توسط یک میدان مغناطیسی را تشخیص می دهند.
Rotary Encoders
روتاری انکودر
اجزای اصلی روتاری انکودر دیسک، منابع نور و آشکارسازهای الکترونیکی است. دیسک شامل یک الگوی منحصر به فرد از محافل اچ اکسیژن و متناوب بین بخش های مات و شفاف است. این الگو تنظیمات بیتی منحصر به فرد را ارائه می دهد و برای اختصاص موقعیت خاص استفاده می شود.

 انکودر

برای هر حلقه متمرکز در یک کد کننده دوار، یک منبع نور و آشکارساز نور وجود دارد که خطوطی را که بر روی دیسک خالی شده اند شناسایی می کند. الکترونیک شامل دستگاه خروجی است که سیگنال دریافت شده از سنسور (منبع نور / آشکارساز) را برای ارائه بازخورد موقعیت و سرعت به دست می آورد. تمام این اجزا در یک واحد مسکونی قرار دارند.
کاربرد انکودر
انکودرها به یک منبع حیاتی برای بسیاری از برنامه های کاربردی نیاز دارند که نیاز به بازخورد اطلاعات دارند. این که آیا برنامه مربوط به سرعت، جهت یا فاصله است باعث ارائه توانایی گسترده ای به رمزگذارها می شود که به کاربران اجازه می دهد از این اطلاعات برای کنترل دقیق استفاده کنند. با ظهور قطعنامه های بالاتر، راندگی و هزینه های پایین تر، انکودرها در بیشتر مناطق تکنولوژی ترجیح داده می شوند. امروزه برنامه های کاربردی انکودرها در اطراف ما هستند. آنها در چاپگرها، اتوماسیون، اسکنرهای پزشکی و تجهیزات علمی استفاده می شوند.

انکودر افزایشی

Encoders are used in Many Industries
انکودرها (Encoders)در بسیاری از صنایع استفاده می شوند
انکودرها به یک بخش ضروری برای کاربردهایی در بسیاری از صنایع مختلف تبدیل شده اند. در قسمت زیر لیستی از صنایع است که از رمزگذار یا انکودر استفاده می کنند:

 • خودرو - در صنعت خودرو از انکودر به عنوان حسگر حرکت مکانیکی می تواند برای کنترل سرعت استفاده شود.
 • لوازم الکترونیکی مصرفی و تجهیزات اداری - در صنعت الکترونیک مصرفی، انکودرها به طور گسترده ای از تجهیزات اداری مانند تجهیزات اسکن مبتنی بر کامپیوتر، چاپگرها و اسکنر استفاده می کنند.
 • صنعتی - در صنعت ، در ماشین های برچسب گذاری، بسته بندی و ماشین آلات با کنترل کننده های تک و چند محور موتور استفاده می شود. Encoders همچنین می تواند در کنترل ماشین آلات CNC یافت شود.
 • پزشکی - در صنعت پزشکی، انکودرها در اسکنرهای پزشکی، کنترل میکروسکوپی یا کنترل حرکت نانو از دستگاه های خودکار و پمپ های توزیع استفاده می شود.
 • نظامی - ارتش نیز از انکودرها در رادارهای موقعیتی استفاده می کند.
 • ابزار علمی - تجهیزات علمی، انکودر ها را در موقعیت یک تلسکوپ رصدخانه قرار می دهد.

انکودر افزایشی

پیمان الکتریک با سابقه طولانی در زمینه واردات و خرید و فروش انکودر ، شما مشتریان گرامی را به بازدید از محصولات انکودر در سایت خود دعوت می نماید.

لیست محصولات انکودر پیمان الکتریک

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
رله ارت لیکیج - 5.0 out of 5 based on 1 vote

رله ارت لیکیج

رله ارت لیکیج  برای حفاظت در برابر نشت الکتریکی در حین کار استفاده می شود .

رله ارت لیکیج

نشتی زمین به دلایلی مانند سایش طبیعی و پارگی تجهیزات و یا رطوبت در اطراف پایانه ها رخ می دهد که می تواند منجر به فروپاشی جزئی عایق بین منبع و زمین شود. جریان نشتی زمین خطرناک است زیرا می تواند منجر به تولید گرما و خنثی سازی عایق شود. این امر می تواند به یک فاجعه بزرگ منجر شود که منجر به از دست دادن قابل توجهی از اموال و زندگی انسان ها می گردد.

رله ارت لیکیج
هنگامی که به فرد شوک الکتریکی وارد میشود یا جریان باقی مانده مدار از مقدار ثابت رفع می شود، رله ارت لیکیج می تواند جریان را در عرض 0.1 ثانیه به طور خودکار برای محافظت از ایمنی شخصی و جلوگیری از تجهیزات از گسل ناشی از جریان باقی بماند. با استفاده از این تابع، رله ارت لیکیج می تواند مدار را در برابر اضافه بار و اتصال کوتاه محافظت کند و یا می تواند برای غیرفعال کردن مدار در شرایط عادی استفاده شود.

رله ارت لیکیج

برنامه های کاربردی: 1. پانل ها و سوئیچ های کنترل موتور. رله ارت لیکیج همراه با CBCT قادر به نظارت بر هادی های منبع می تواند به طور جداگانه در داخل محدوده تابلو نصب شود. ویژگی های ELR از قبیل تست / تنظیم مجدد، خروجی زنگ و دیجیتال مداوم برای مقدار فعلی باقی مانده برای برنامه های کاربردی صنعتی مناسب تر است

رله ارت لیکیج

. ELR همراه با انتشار شانت MCCB در برنامه های موتور استفاده می شود. نشت جریان از بدنه موتور به زمین موجب می شود CBCT بتواند جریان نشتی زمین را حس کند و از این رو حفاظت از کارکنانی را که در مجاورت نزدیک هستند، فراهم می کند.

رله ارت لیکیج

جهت مشاهده دیگر مقالات پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ترمومتر آتونیکس سری TC3YF - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ترمومتر آتونیکس Autonics

سری TC3YF

 • تابع انتخاب اتوماتیک / دستی تخلیه، تاخیر راه اندازی کمپرسور، تاخیر مجدد کار، حداقل ON زمان، تاخیر در پایان یخ زدگی، تاخیر عملیاتی تبخیر-فن
 • مشخصات ورودی - مشخصات اصلی: ترمیستور NTC، گزینه: RTD (DPt100Ω)
 • فعال کردن دوره عملیاتی برای حفاظت از کمپرسور در خطا.
 • نوع سنسور NTC: -40.0 تا 99.9 ℃ (-40 تا 212 ℉)
 • نوع حسگر RTD: -99.9 تا 99.9 ℃ (-148 تا 212 ℉)
 • پشتیبانی از توابع تاخیری مختلف برای استفاده از انجماد
 • محدوده صفحه نمایش دما
 • کنترل روشن / خاموش
 • تابع تصحیح ورودی
 • دارای ابعاد 72*36 میلی متر
 • با تغذیه ورودی  100 الی 240 ولت به صورت AC
 • دارای ولتاژ 24 الی 48 ولت DC
 • دارای یک صفحه نمایشگر دیجیتال

 پیمان الکتریک

کنترلر دما


جهت مشاهده کاتالوگ ترمومتر آتونیکس Autonics سری TC3YF کلیک نمایید.

کاتالوک کنترلر دما

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ترمومتر آتونیکس سری TZN-TZ - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ترمومتر آتونیکس Autonics

سری TZN-TZ
ترمومتر آتونیکس Autonics دارای سری کدهای می باشد:

TZ4SP , TZ4ST , TZ4M , TZ4W , TZ4H , TZ4L , TZN4S , TZN4M , TZN4W , TZN4H , TZN4L

 • تنظیم خودکار عملکرد دوگانه PID: پاسخ سریع با سرعت کنترل PID برای رسیدن به مقدار مطلوب سریع و کم سرعت که پاسخ کنترل PID برای به حداقل رساندن میزان بیش از حد، حتی اگر پاسخ کمی کند است.
 • عملکرد زیر فرعی خروجی: شامل LBA، SBA، 7kinds خروجی و 4 نوع گزینه عملکرد ، خروجی انتقال PV (DC4-20mA)، خروجی ارتباط RS485
 • عملکرد چند ورودی (13 نوع عملکرد انتخاب چند ورودی): سنسور دما، ولتاژ و عملکرد انتخاب فعلی.
 • دقت صفحه نمایش بالا: ± 0.3٪ (با مقدار F.S. هر ورودی)
 • تابع کنترل تنظیم خودکار 2 مرحله ای
 • دارای ابعاد 48*48 ، 72*72 ، 96*48 ، 96*96 میلی متر
 • با تغذیه ورودی 24 و 100 الی 240 ولت به صورت AC
 • دارای ورودی ترموکوپل و RTD
 • دارای ولتاژ 24 الی 48 ولت DC
 • دارای دو صفحه نمایشگر دیجیتال

 پیمان الکتریک

کنترلر دما


جهت مشاهده کاتالوگ ترمومتر آتونیکس Autonics سری TZN-TZ کلیک نمایید.

کاتالوک کنترلر دما

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ترمومتر آتونیکس سری TCN - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ترمومتر آتونیکس Autonics

سری TCN
ترمومتر آتونیکس Autonics دارای سری کدهای می باشد:

TCN4S , TCN4M , TCN4H , TCN4L

 • ساخته شده با خروجی رله SSR و خروجی انتخابی: اجازه کنترل فاز و کنترل چرخه با خروجی درایو SSR عملکرد (SSRP) را می دهد
 • صرفه جویی در فضا با طراحی فشرده: تقریبا. 38٪ کاهش یافته در مقایسه با مدل موجود (عمق)
 • کنترل با الگوریتم کنترل جدید PID و سرعت نمونه برداری 100 میلی ثانیه با سرعت بالا
 • به وضوح افزایش دید با استفاده از قسمت گسترده ای از صفحه نمایش کمک می نماید
 • دارای ابعاد 48*48 ، 72*72 ، 96*48 ، 96*96 میلی متر
 • انحراف SV / PV قابل تشخیص است
 • با تغذیه ورودی 24 و 100 الی 240 ولت به صورت AC
 • تحمل دمای 50- الی 100 درجه سانتیگراد
 • دارای ولتاژ 24 الی 48 ولت DC
 • دارای صفحه نمایشگر دیجیتال
 • مناسب جهت کنترل گرما
 • طراحی کاربردی و آسان

 پیمان الکتریک

کنترلر دما


جهت مشاهده کاتالوگ ترمومتر آتونیکس Autonics سری TCN کلیک نمایید.

کاتالوک کنترلر دما

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
ترمومتر آتونیکس سری TC - 5.0 out of 5 based on 1 vote

ترمومتر آتونیکس Autonics

سری TC
ترمومتر آتونیکس Autonics دارای سری کدهای می باشد:

TC4Y-14R , TC4S-24R , TC4SP-14R , TC4M-24R , TC4H-24R , TC4L-24R , TC4W-24R , TC3YF-34R , TC3YF-31R , NTC-SENSORS , TCN4S-24R , TCN4M-24R , TCN4H-24R , TCN4L-24R

 • ساخته شده با خروجی رله SSR و خروجی انتخابی: اجازه کنترل فاز و کنترل چرخه با خروجی درایو SSR عملکرد (SSRP) را می دهد
 • صرفه جویی در فضا با طراحی فشرده: تقریبا. 38٪ کاهش یافته در مقایسه با مدل موجود (عمق)
 • کنترل با الگوریتم کنترل جدید PID و سرعت نمونه برداری 100 میلی ثانیه با سرعت بالا
 • به وضوح افزایش دید با استفاده از قسمت گسترده ای از صفحه نمایش کمک می نماید
 • دارای ابعاد 48*48، 72*72، 96*48، 96*48 ، 96*96 ، 72*36 میلی متر

 • انحراف SV / PV قابل تشخیص است
 • با تغذیه ورودی 100 الی 250 ولت به صورت AC
 • تحمل دمای 50- الی 100 درجه سانتیگراد
 • دارای ولتاژ 24 الی 48 ولت DC
 • دارای صفحه نمایشگر دیجیتال
 • دارای ورودی ترموکوپل
 • مناسب جهت کنترل گرما
 • طراحی کاربردی و آسان

 پیمان الکتریک

کنترلر دما


جهت مشاهده کاتالوگ ترمومتر آتونیکس Autonics سری TC کلیک نمایید.

کاتالوک کنترلر دما

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
لودسل (load cell) - 5.0 out of 5 based on 1 vote

لودسل (load cell)

لودسل (load cell) یک مبدل است که برای ایجاد یک سیگنال الکتریکی استفاده می شود که مقدار آن به طور مستقیم با نیروی اندازه گیری شده متناسب است. انواع مختلف لودسل شامل هیدرولیکی، پنوماتیک و کشش سنجی می باشد.

لودسل
Strain gauge load cell
لودسل بارسنج
لودسل اندازه گیری بار شایع ترین انواع لودسل در صنعت هستند. این لودسل ها ، دارای مقادیر بسیار رزونانس هستند و تمایل دارند که در برنامه کاربردی، عمر طولانی داشته باشند. لودسل بارسنج اندازه گیری فشار بر این اصل عمل می کنند که اندازه گیری فشار (یک مقاومت مسطح) هنگامی که لودسل به طور مناسب تغییر شکل می دهد. تغییر شکل بار سنج مقاومت الکتریکی خود را با مقداری که متناسب با فشار است، تغییر می دهد. تغییر مقاومت قطر سنج یک تغییر الکتریکی ایجاد می کند که به بار در لودسل محاسبه می شود.

لودسل

لودسل معمولا شامل چهار سنسور فشار در پیکربندی پل Wheatstone است. لودسل از یک اندازه کرنش (مقیاس سنج) یا دو سنسور فشار (پل نیمه) تشکیل شده است. خروجی سیگنال الکتریکی معمولا به ترتیب چند میلی وات (mV) است و قبل از اینکه بتوان آن را استفاده کرد، به تقویت کننده نیاز دارد. خروجی مبدل را می توان برای محاسبه نیروی اعمال شده به مبدل مقیاس بندی کرد. گاهی اوقات ADC با رزولوشن بالا، به طور معمول 24 بیتی، می تواند به طور مستقیم استفاده شود.

لودسل

استفاده از لودسل چندگانه
لودسل چندگانه متشکل از یک یا چند لودسل است که برای سنجش یک بار استفاده می شود.
اگر نیرو را بتوان به یک نقطه متصل کرد (سنجش مقیاس کوچک، طناب، بارهای کششی، بارهای نقطه ای)، یک لودسل می تواند مورد استفاده قرار گیرد. برای پرتوهای طولانی، دو لودسل در انتها استفاده می شود. استوانه عمودی را می توان در سه نقطه اندازه گیری کرد، اشیاء مستطیلی معمولا نیاز به چهار سنسور دارند. سنسورهای بیشتر برای ظروف یا سیستم عامل های بزرگ یا بارهای بسیار زیاد استفاده می شود.

لودسلاگر بارهای تضمین شده متقارن باشند، برخی از لودسل ها را می توان با محورها جایگزین کرد و این باعث صرفه جویی در هزینه لودسل می شود، اما می تواند به طور قابل توجهی کاهش دقت را به همراه داشته باشد.

Hydraulic load cell

لودسل  هیدرولیکی
لودسل هیدرولیکی با استفاده از یک پیستون معمولی و سیلندر با پیستون در دیافراگم کششی نازک قرار می گیرد. پیستون در واقع با لایه بار تماس ندارد. توقف مکانیسم برای جلوگیری از فشار بیش ازحد دیافراگم زمانی که بار از حد معین خارج می شود قرار داده می شود. لودسل به طور کامل با روغن پر شده است. هنگامی که بار بر روی پیستون اعمال می شود، حرکت پیستون و دیافراگم باعث افزایش فشار روغن می شود.

لودسل

این فشار سپس به وسیله یک شیلنگ فشار بالا به یک فشار سنج هیدرولیکی انتقال می یابد. لوله Bourdon فشار را احساس می کند و آن را روی شماره گیر ثبت می کند. از آنجا که این سنسور دارای اجزای الکتریکی نیست، برای استفاده در مناطق خطرناک ایده آل است. برنامه های کاربردی سلول های هیدرولیکی معمولی ، شامل تانک، ظرف مخزن و قیف مقیاس میباشند. به عنوان مثال، یک سلول هیدرولیکی بار ایمنی به ولتاژ گذرا (رعد و برق) حساس است، بنابراین این نوع لودسل ها ممکن است یک دستگاه موثر در محیط هایی در فضای باز باشد. این تکنولوژی گران تر از سایر انواع لودسل است. این یک تکنولوژی پرهزینه است و بنابراین نمیتواند به طور موثر بر اساس هزینه رقابتی باشد .

لودسل

جهت مشاهده دیگر مقالات پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
راهنمای فارسی ترموستات آتونیکس - 5.0 out of 5 based on 1 vote

راهنمای فارسی ترموستات آتونیکس

کنترلر دما آتونیکس Autonics
سری T3/T4
کنترلر دما آتونیکس Autonics دارای سری کدهای می باشد:

کنترلر دما T4L ، کنترلر دما T3H ، کنترلر دما T3S ، کنترلر دما  T4M

 • دو خروجی مستقل و خروجی کنترل برای کنترل حرارت و خنک کننده (T4LP)
 • دارای ابعاد 48*48، 72*72، 96*48، 96*48 ، 96*96 ، 72*36 میلی متر
 • دارای خروجی های مختلف کنترل ولتاژ، جریان ، درایو رله SSR
 • با تغذیه ورودی 100 الی 240 ولت به صورت AC
 • تحمل دمای 0 الی 400 درجه سانتیگراد
 • دارای یک صفحه نمایشگر دیجیتال
 • دارای ورودی ترموکوپل
 • مناسب جهت کنترل گرما
 • طراحی کاربردی و آسان

 پیمان الکتریک

کنترلر دما

پیمان الکتریک

کنترلر دما

پیمان الکتریک

کنترلر دما


جهت مشاهده کاتالوگ کنترلر دما آتونیکس Autonics سری T3/T4 کلیک نمایید.

کاتالوک کنترلر دما

صفحه 1 از 107

تماس با ما

واحد فروش:
33999193 21 0098
33993055 21 0098
واحد حسابداری:
33992998 21 0098
واحد بازرگانی:
33993009 21 0098
فکس:
36057593 21 0098
پست الکترونیک:
info@peymanelc.com

دفتر مرکزی:
تهران، لاله زار جنوبی، کوچه بوشهری ، مجتمع تجاری تهران الکتریک، طبقه اول واحد 203