×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 489

ریزولور چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

شرکت تاماگاوا (Tamagawa) در کشور ژاپن تاسیس گردیده است و به تولید تجهیزات کنترل با دقت بالا پرداخته است. در حال حاضر این شرکت یکی از معدود تولید کنندگان سنسور های دو بعدی، سه بعدی (فضایی) و سنسور های موقعیت یا زاویه ای می باشد. این شرکت یکی از پیشگامان تولید سنسور های با سرعت بالا برای سیستم های حرکتی می باشد و محصولات این شرکت در صنعت هوا و فضا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.در حال حاضر انکودر (Encoder) و ریزولور (Resolver) های تولید شده توسط شرکت تاماگاوا به طور گسترده برای اتوماسیون کارخانه ها ، سیستم های اندازه گیری ، دستگاه های اتوماسیون اداری ،ماشین های نساجی، تجهیزات پزشکی ، کارخانجات کاشی و سرامیک و حمل و نقل هوایی مورد استفاده قرار می گیرد.انواع انکودر های این شرکت در ابعاد کوچک تا بزرگ برای استفاده های مختلف موجود می باشند.

رزولور
محصولات این شرکت دارای گواهینامه جهانی UL ROHS,CE, و ISO9001 می باشد. در حال حاضر محصولات این شرکت به بیش از صد کشور جهان صادر می شوند . مهم ترین عامل موفقیت این شرکت در سطح جهان نو آوری های فنی و ایجاد موسسه تحقیق و توسعه کیفی برای بالا بردن سطح کیفی محصولات می باشد.

در ادامه به شرح برخی از انواع ریزولور می پردازیم :

رایج ترین نوع resolver نوع براشلس ترنزمیتر میباشد . بعلاوه ، این نوع رزولور در ظاهر بیرونی ممکن است مانند یک موتور الکتریکی کوچک یک استاتور و روتور داشته باشد. در داخل، پیکربندی سیم پیچ ، آن را متفاوت ساخته است. بخش استاتور ریزولور دارای سه سیم پیچ می باشد: یک کانتر پیچ در پیچ و دو سیم پیچ دو فاز (معمولا برچسب "X" و "Y") (جعبه ریزولور براشلس). محرک سیم پیچ در بالا واقع شده است؛ این در واقع یک سیم پیچ ترانسفورماتور از عطف (روتاری) است. این ترانسفورماتور ، جریان در روتور را بدون اتصال مستقیم برق القا میکند، در نتیجه هیچ سیمی در روتور چرخش آن را محدود نمی کند و نیازی به براش نیست. دو سیم پیچ دیگر در پایین، به صورت ورقه ورقه پیچیده شده اند. آنها به صورت 90 درجه از یکدیگر پیکربندی شده اند. روتور در سیم پیچی قرار می گیرد که سیم پیچ ثانویه ترانسفورماتور چرخشی می باشد و یک سیم پیچ ورقه ورقه جدا ، دو سیم پیچ دو فاز در استاتور را تحریک می کند.

رزولور


ریزولور ها معمولأ به صورت دو قطب هستند، به این معنی که اطلاعات زاویه ای، زاویه مکانیکی استاتور است.  دستگاه می تواند موقعیت زاویه مطلق را  ارائه دهند. انواع دیگر از ریزولورها، ریزولورهای چند قطبی هستند. آنها 2 قطب (جفت قطب p ) هستند  و در نتیجه می توانند چرخه  p را در یک چرخش روتورانتقال دهند: زاویه الکتریکی بار p زاویه مکانیکی است. برخی از انواع ریزولورها  شامل هر دو نوع هستند، با سیم پیچ 2 پل مورد استفاده برای موقعیت مطلق و چند قطبی که برای موقعیت دقیق مورد استفاده قرار می گیرند. ریزولورهای دو قطبی معمولا می توانند به دقت زاویه ای حدودأ ±5  برسند ، در حالی که ریزولور چند قطبی می تواند دقت و صحت بهتر بالای 10 برای رزولور 16 پل و حتی به 1 برای 128 پل برسند.

RE-21-1-A05 ltn


ریزولورهای چند قطبی ممکن است برای نظارت بر موتورهای الکتریکی چند قطبی استفاده شوند. این دستگاه می تواند در هر برنامه که در آن چرخش دقیق یک شی نسبت به شی دیگری مورد نیاز است، از جمله در یک پلت فرم آنتن های دوار و یا یک ربات استفاده می شود. در عمل، ریزولور معمولا به طور مستقیم به یک موتور الکتریکی نصب شده است. این کار به کاهش اختراع مجامع چرخش و بهبود دقت و صحت از سیستم تجزیه و تحلیل کننده منجر می شود.

 

رزولور

 

ریزولورهای  گیرنده
این resolver در قسمت مخالف فرستنده resolvers  مورد استفاده قرار می گیرد. این دو مرحله به مرحله سیم پیچ انرژی می دهند، نسبت بین سینوسی و کسینوسی نشان دهنده زاویه الکتریکی می باشد. سیستم برای به دست آوردن ولتاژ صفر در روتور های پیچ در پیچ به سمت روتور بر می گردد  . در این موقعیت، زاویه مکانیکی روتور برابر با زاویه الکتریکی اعمال شده به استاتور می باشد.

ریزولور دیفرانسیل
این نوع ریزولور دو سیم پیچ diphased اولیه در یکی از پشته ورق، مانند گیرنده، و دو سیم پیچ ثانویه diphased را ترکیب می کند. رابطه زاویه الکتریکی تحویل داده شده توسط دو سیم پیچ ثانویه و زوایای دیگر ، زاویه ثانویه الکتریکی، زاویه مکانیکی، الکتریکی و زاویه اولیه است. این نوع ریزولور به عنوان مثال، به عنوان ماشین حساب آنالوگ تابع مثلثاتی مورد استفاده قرار می گیرد.

رزولور

ويژگيهاي ریزولورها :
از جمله قابليت هاي بالاي آن مي توان به رزولوشن بسيار بالا ، دقت خوب ، مقاوم در مقابل نويز ، قابليت اطمينان بالا مخصوصاً در محيطهاي صنعتي و آلوده مقاوم بودن در مقابل درجه حرارت و كوچكي آنها اشاره نمود.
ضمناً ریزولورها موقعيت مطلق را اندازه گيري مي نمايند در نتيجه با قطع برق اطلاعات آنها از بين نخواهد رفت .

مشاهده لیست محصولات ریزولور

برای مطلع شدن از تازه های فناوری صنعت برق می توانید اینجا کلیک نمایید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.