استابلایزر دلتا (39)

استابلایزر رله ای (7)

استابلایزر فاراتل (13)

استابلایزر یاسکاوا (13)

استابلایزر (تثبیت کننده ولتاژ)

استابلایزر (stabilizer) یا تثبیت کننده‌ ولتاژ وسیله ای است که می تواند ولتاژ یا برق ثابت را برای حفاظت از کلیه لوازم برقی بدون هیچ نوسانی ارائه دهد.

بدون شک، استابلایزرها به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی در دنیای فناوری و صنعت، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. این دستگاه‌های الکترونیکی به منظور تثبیت سیگنال الکتریکی و تأمین ولتاژ پایدار در سیستم‌های برقی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بنابراین استابلایزر ولتاژ، یک وسیله الکتریکی است که میتواند در صورت افزایش یا کاهش ولتاژ ورودی در خروجی یک ولتاژ ثابت و بدون نوسان 220 ولت در استابلایزر تکفاز و 380 ولت در استابلایزر سه فاز را ارائه دهد.

استابلایزر 100 کاوا سرووموتوری دلتا سه فاز | تثبیت کننده ولتاژ 100 کیلو ولت آمپر پیمان الکتریک
نام دیگر استابلایزر، تثبیت کننده ولتاژ می‌باشد.

استابلایزر ، معمولاً دارای سیستم‌های کنترلی هوشمندی هستند که به طور مداوم ولتاژ ورودی را نظارت می‌کنند و در صورت تغییرات غیرمطلوب، با استفاده از سیستم‌های تنظیم، ولتاژ خروجی را به مقدار مشخص شده یعنی 220 ولت تثبیت می‌کنند.

استابلایزر ولتاژ صرف نظر از هر تغییر یا نوسانی در ورودی یک ولتاژ ثابت را در پایانه‌های خروجی خود به بار می‌رساند. استابلایزر از لحاظ لغوی به معنی تثبیت کننده می‌باشد و وسیله‌ای است که در مسیر جریان برق قرار گرفته و از بروز نوسان و پرش‌های ناگهانی برق شهری (V220)، برق سه فاز و کارخانجات و دستگاه‌های صنعتی (در کشتی و هواپیما) جلوگیری می‌کند.

این تنظیمات به طور خودکار انجام می‌شود و نیازی به دخالت دستی کاربر نیست. به این ترتیب، استفاده از استابلایزرها به محفاظت از دستگاه‌های الکترونیکی و کامپیوتری در برابر نوسانات برق کمک و از خسارت‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

استابلایزرهای تکفاز برای مناطق مختلف مسکونی و استابلایزرهای سه فاز برای حفاظت از لوازم صنعتی استفاده می‌شوند. مناطق کلیدی که باید در خرید استابلایزر مناسب سروو موتوری نظر گرفته شوند، اساساً ماهیت، دامنه استفاده از کنترل برنامه شما و درجه تغییرات ولتاژ است که در سیستم مورد استفاده شما تعیین می‌شود. بنابراین باید از توان و ولتاژ و جریان مصرفی دستگاه‌های خود اطلاعات کافی را داشته باشید.

استابلایزرهای دلتا و استابلایزر یاسکاوا برخی از ویژگی‌های این نوع استابلایزر عبارتند از وجود هسته داخلی تماما مس، خروجی ثابت 220 ولت در مدل‌های تک فاز و 380 ولت در مدل‌های سه فاز، دارای سیستم تنظیم درصد خطا و هم چنین با دارا بودن سه صفحه نمایش دیجیتال، امکان مشاهده همزمان ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجی و آمپر مصرفی را برای شما فراهم می‌کند.
بازرگانی پیمان الکتریک به عنوان یکی از بزرگترین و فعال‌ترین واردکننده انواع استابلایزر تک فاز خانگی و صنعتی و به عنوان تنها نماینده رسمی استابلایزر سه فاز سرووموتوری در ایران می‌باشد.

چرا به استابلایزر نیاز داریم؟

به صورت ساده و قابل درک بدون هیچ صحبت اضافی و با سابقه فروش و مشاوره 20 ساله استابلایزر یا استبلیزر (stabilizer)، با توجه به زمان و مبلغی که مشتری برای خریداری دستگاه صرف نموده است، باید گفت که استابلایزر باعث جلوگیری از ضرر مالی و اتلاف وقت شما جهت کالای سوخته شده می‌شود.

استابلایزر 100 کاوا سرووموتوری دلتا سه فاز | تثبیت کننده ولتاژ 100 کیلو ولت آمپر پیمان الکتریک
چرا به استابلایزر نیاز داریم؟

در هنگام خرید استابلایزر حتما به توان مصرفی و مد نظرتان توجه نمایید تا دچار خرید استابلایزر با توان پایین‌تر از مجموع توان مصرفی نشوید.
برای خرید ترانس مناسب خود، استفاده از استابلایزرهای سرووموتوری توصیه می‌گردد که دارای دقت و کیفیت ساخت بالاتری هستند.

استابلایزر در چه مکان‌هایی کاربرد دارد؟

 • کاربرد در لوازم خانگی:یک مدل از استابلایزر از لحاظ میزان کنترل ولتاژ به نام استابلایزر تک فاز برای حفاظت و نگه داری لوازم خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • کاربرد در صنایع حساس:در برخی از صنایع مثل صنعت پزشکی، الکترونیک و کارخانه‌جات ولتاژ پایدار بسیار حیاتی است. استابلایزرها این امکان را فراهم می‌کنند که تجهیزات با دقت بالا به درستی عمل کنند. این نوع استابلایز به استابلایزرهای سه فاز معروف است که در ادامه بیشتر این انواع را توضیح خواهیم داد.
 • کاربرد در سیستم‌های اورژانسی: در مواقع بحرانی و اورژانسی که ممکن است ولتاژ شهری ناپایدار شود، استابلایزرها می‌توانند جلوی افت یا افزایش ناگهانی ولتاژ را بگیرند و تجهیزات اورژانسی را تامین کنند.
 • کاربرد در مراکز داده: در مراکز داده، حفظ پایداری برق برای سرورها و تجهیزات مرتبط بسیار حائز اهمیت است. استفاده از استابلایزرها در اینجا برای جلوگیری از خسارت به داده‌ها و تجهیزات الکترونیکی ضروری است.

فراموش نکنید که برای یک وسیله الکتریکی یا الکترونیکی هیچ چیز مهم‌تر از یک منبع تغذیه پایدار فلیتر و حفاظت شده نیست. برای اینکه یک تجهیز عملکرد مورد نظر خود را به بهترین نحو انجام دهد، یک ولتاژ تغذیه درست و تثبیت شده نیاز دارد. وظیفه یک استابلایزر ولتاژ آن‌ است که یک ولتاژ مطلوب تجهیزات را بدون توجه به میزان نوسان، فراهم کند.

برای خرید محصولات استابلایزر با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

واتس آپ : 09127701494

با توجه به اینکه عمر وسایل برقی به پایداری مقدار جریان و ولتاژ دریافت شده از آن‌ها بستگی دارد، با هر تغییر غیرمجاز در میزان ولتاژ، عمر مفید دستگاه‌ها کاهش می‌یابد، بنابراین برای رفع این مشکل، تثبیت کننده ولتاژ (استابلایزر) راندمان خود را نشان می‌دهد.

این تغییرات ممکن است در مصارف خانگی کمتر دیده شود، اما در کاربردهای صنعتی که روزانه با انواع تجهیزات الکتریکی و غیرمولد برق انجام می‌شود، وجود یک استابلایزر stabilizer مهم است.

افت ولتاژ شبکه باعث ایجاد اختلال در ورودی ولتاژ می‌شود که برای برخی از دستگاه‌های حساس بسیار مخرب است. این اختلالات بر قدرت و کارایی موتورهای الکتریکی و دستگاه‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و همچنین باعث اتلاف انرژی می‌شود.

بنابراین برای کنترل ولتاژ ورودی و جلوگیری از افت ولتاژ در دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر، یخچال، تلویزیون، اجاق‌های مایکروویو، تهویه هوا، آسانسور، ماینر، دستگاه‌های CNC و ... شما می‌توانید استابلایزر مناسب منزل و یا در موارد صنعتی، استابیلایزر صنعتی را خریداری کرده و آن‌ها را در قسمت ورودی برق قرار دهید. با این کار عمر دستگاه‌های برقی و الکترونیکی خود را افزایش داده و از خرابی زودرس آن‌ها خلاص می‌شوید.

انواع استابلایزر بر اساس تکنولوژی ساخت و نحوه عملکرد

استابلایزرها بر اساس نوع و مدل خود از مکانیزم‌های متفاوتی جهت تنظیم ولتاژ برق و جریان آن استفاده می‌کنند. در این بخش به معرفی انواع استابلایزرها و نحوه عملکرد هرکدام می‌پردازیم.

استابلایزر سروو موتوری:

استابلایزرهای سرووموتور، یک نوع از استابلایزرها هستند که از فناوری سرووموتوری (Servo Motor) برای تنظیم ولتاژ خروجی استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها با استفاده از یک مکانیزم فیدبک باز، ولتاژ ورودی را دائماً چک کرده و ولتاژ خروجی را به طور دقیق تنظیم می‌کنند. برخی از ویژگی‌های استابلایزرهای سروو عبارتند از:

 • دقت بالا: استفاده از استابلایزرهای سروو باعث ارائه ولتاژ خروجی با دقت بسیار بالا می‌شود.
 • واکنش سریع: استابلایزرهای سروو به سرعت به تغییرات ولتاژ پاسخ می‌دهند و ولتاژ خروجی را به سرعت تنظیم می‌کنند.
 • کارکرد بدون نویز: به دلیل استفاده از سرووموتورها، این دستگاه‌ها تولید نویز کمتری نسبت به برخی سایر انواع استابلایزرها دارند.
 • کاهش انرژی مصرفی: سیستم فیدبک باز این استابلایزرها اجازه می‌دهد تا بهینه‌ترین میزان انرژی را مصرف کنند.
 • ساختار مطمئن: استفاده از مکانیزم سرووموتور و فیدبک باز باعث افزایش استحکام و پایداری دستگاه‌ها می‌شود.
 • استابلایزرهای سروو به عنوان یک گزینه پیشرفته برای کنترل ولتاژ در برابر نوسانات شبکه برق مورد توجه قرار گرفته‌اند، به خصوص در محیط‌ها و کاربردهایی که نیاز به دقت و کارکرد پایدار دارند.

7 مورد از مهم‌ترین ویژگی‌های استابلایزرهای خودکار یا سرووموتوری

 1. دقت و سرعت بالا در تنظیم ولتاژ
 2. حذف نویز موجود در خط برق
 3. دارا بودن از صفحه دیجیتال به صورت واضح
 4. استفاده هسته تماما مس جهت بالا بردن و کارایی بالاتر
 5. عدم نیاز به اپراتور در هنگام نوسان ولتاژ (تنظیم به صورت تمام اتوماتیک)
 6. دارا بودن خروجی‌های 220 و 110 ولت برای استفاده در دستگاه‌های خارجی (در توان‌های 1 الی 5)
 7. بهترین پیشنهاد برای آسان نمودن کار شما استابلایزرهای سرووموتوری دلتا است.
استابلایزر 100 کاوا سرووموتوری دلتا سه فاز | تثبیت کننده ولتاژ 100 کیلو ولت آمپر پیمان الکتریک
7 مورد ز مهم‌ترین ویژگی‌های استابلایزرهای خودکار یا سرووموتوری

استابلایزرهای رله‌ای

در استابلایزر رله‌ای، از رله‌ها (Relays) به عنوان قسمت اصلی عملکرد استفاده می‌شود. این نوع استابلایزرها با استفاده از رله‌ها به عنوان سنسورها برای تشخیص تغییرات ولتاژ استفاده و در صورت تغییر جریان برق، سوئیچ‌ها را باز و بسته می‌کنند.

استابلایزرهای استاتیکی

استابلایزرهای استاتیکی بدون استفاده از قطعات مکانیکی مانند رله‌ها کار می‌کنند. این نوع استابلایزرها از تکنولوژی الکترونیکی و سیستم‌های مبتنی بر ترانزیستورها و تریستورها برای تنظیم ولتاژ و جریان ورودی به دستگاه‌های الکتریکی بهره می‌برند. این انواع استابلایزرها در مواردی که نیاز به واکنش سریع به تغییرات ولتاژ دارند، مناسب هستند.

این موارد برخی از انواع استابلایزرها هستند که بر اساس تکنولوژی ساخت و نحوه عملکردشان تفاوت دارند و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد استابلایزر

استابلایزر 100 کاوا سرووموتوری دلتا سه فاز | تثبیت کننده ولتاژ 100 کیلو ولت آمپر پیمان الکتریک
کاربرد اسابلایزرها چیست؟

استابلایزر یا تثبیت کننده یا پایا ساز وسیله‌ای است که از نوسانات و تکان‌های شهری، لوازم برقی، خانگی و کارخانجات صنعتی (در کشتی و هواپیما) جلوگیری می‌کند.
برق شهر دارای نوسان ولتاژ است به همین دلیل کاربرد استابلایزر می‌تواند با تثبیت ولتاژ به میزان قابل توجهی عمر و راندمان دستگاه‌های مصرفی را بالا برد.

عمده‌ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها، نوسانات و یا قطع و وصل ناگهانی ولتاژ برق می‌باشد که آسیب‌های جدی به قطعات اصلی موتور، کمپرسور، بردهای الکتریکی و دستگاهای PLC وارد می‌کند. به همین دلیل کاربرد استابلایزر برای محافظت در محیط‌های صنعتی، محافظت دستگاه‌های الکترونیکی و لوازم برقی مانند ماشین لباسشویی، کولر گازی، یخچال، دستگاهای CNC، دستگاه‌های چاپ و بسته بندی، استفاده در مراکز داده و سرورها و محیط‌های پزشکی میباشند.

به طور کلی، استابلایزرها در هر محیطی که نیاز به ولتاژ پایدار و حفظ امنیت و عملکرد صحیح دستگاه‌های الکترونیکی وجود داشته باشد، کاربرد دارند و از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردارند.

قیمت استابلایزر‎

استابلایزر 100 کاوا سرووموتوری دلتا سه فاز | تثبیت کننده ولتاژ 100 کیلو ولت آمپر پیمان الکتریک
چه عواملی در قیمت استابلایزر تاثیرگذار است؟

قیمت استابلایزر (قیمت خرید استابلایزر) با توجه به توان‌های مختلف آن و برند استابلایزر و همچنین کشور سازنده آن متفاوت است. استابلیزر سروو موتوری دلتا از قیمت‌های مناسبی نسبت به استابلایزرهای دیگر برخوردار بوده و به دلیل سروو موتور بودن از دقت بالایی در تثبیت نوسان ولتاژ برخوردار است. در فصل تابستان، استفاده از استابلیزر جهت جلوگیری از خرابی دستگاه‌ها در اثر نوسان ولتاژ و به دلیل استفاده کولر گازی، تلویزیون، لباسشویی و لوازم خانگی با همدیگر، بسیار توصیه می‌گردد. همچنین با توجه به افزایش قیمت تمامی لوازم خانگی، استفاده و خرید استابلایزر در منازل توصیه می‌گردد.

چه زمانی باید استابلایزر خریداری کنیم؟

بهترین زمان برای خرید استابلایزر زمانی است که احساس می‌کنید برخی از دستگاه‌های حساس به ولتاژ اضافی صدمه دیده یا در محل کار یا منزل خود، چراغی که روشن است روشن و خاموش شده یا لوازم خانگی شما نیز به صورت ناگهانی و پشت سر هم، خاموش و روشن می‌شود.

استابلایزر 100 کاوا سرووموتوری دلتا سه فاز | تثبیت کننده ولتاژ 100 کیلو ولت آمپر پیمان الکتریک
چه زمانی باید استابلایزر خریداری کنیم؟

برخی از دستگاه‌های حساس به ولتاژ اضافی صدمه دیده یا لوازم خانگی شما به صورت ناگهانی و پشت سر هم، خاموش و روشن می‌شود.

مزایای استفاده از استابلایزر

یک استابلایزر دارای مزایای و ویژگی‌های زیر است:

 • باعث حفاظت از کلیه لوازم برقی و محافظت در مقابل اتصال کوتاه و نوسان ولتاژ می‌شود
 • جلوگیری از ضرر و زیان و جلوگیری از سوختن تجهیزات برقی
 • افزایش امنیت دستگاه و طول عمر آن
 • تثبیت برق شهر و کاهش هزینه مصرف برق را به دنبال دارد.
 • محافظت در مقابل ولتاژ بالا (High Voltage) و نوسانات لحظه‌ای و اسپایک‌ها
 • ارائه خروجی سینوسی بعد از تثبیت ولتاژ

در زمانی که اوج مصرف برق شهری توسط سازمان‌ها و ادارات بزرگ وجود دارد، ممکن است که برق شهری دارای افت ولتاژ گردد که این مورد باعث ایجاد اختلالاتی در عملکرد دستگاه‌ها و بعضا سوختن آن‌ها مانند سوختن موتور یخچال یا از کار افتادن کولر گازی و از این قبیل می‌شود.

استابلایزر 100 کاوا سرووموتوری دلتا سه فاز | تثبیت کننده ولتاژ 100 کیلو ولت آمپر پیمان الکتریک
مزایای استفاده از استابلایزر

استابلایزرهای سروو موتوری دو نوع استابلایزرسروو موتور تک فاز و سه فاز دارند که برند دلتا Delta از بهترین استابلایزرهای سروو موتوری خانگی برخوردار است.

از کجا متوجه شویم که به استابلایزر نیاز داریم؟

بعضی از افراد بعد از سوختن دستگاه برقی خود متوجه می‌شوند که علت سوختن، نوسان ولتاژ بوده است. از این رو به خرید استابلیزر رو می‌آورند. تثبیت کننده ولتاژ به عنوان یک سپر محافظ عمل می‌کند و احتمال خرابی را کاهش می‌دهد. همچنین به افزایش طول عمر وسایل مختلف کمک می‌کند بنابراین نصب تثبیت کننده ولتاژ برای محافظت از وسایل برقی گران قیمت مانند تهویه مطبوع، تلویزیون، یخچال و کامپیوتر ضروری به نظر می‌رسد.

نحوه عملکرد استابلایزر

نحوه عملکرد استابلایزر (stabilizer) بدین شکل است که در صورت کاهش ولتاژ، استابلیزر آن را افزایش داده و بالعکس این اتفاق هم می‌افتد. بنابراین با وجود یک استابلایزر (ترانس برق) لوازم برقی خانگی و صنعتی بیمه می‌شوند. در واقع مهم‌ترین مزیت استفاده از دستگاه استابلایزر را می‌توان افزایش طول عمر لوازم برقی، فعالیت با بالاترین راندمان کاری و عدم آسیب در مقابل نوسان ولتاژ برشمرد.

در واقع استابیلایزرها، منبع ولتاژ را کنترل کرده و تامین ولتاژ ثابت را در تمام مدت تضمین می‌کنند. تثبیت کننده‌های ولتاژ برق از لوازم حساس و گرانبها در برابر نوسانات ولتاژ محافظت می‌کنند. همچنین استابلایزر‌ها از دستگاه‌ها در برابر نوسانات ولتاژ یا تغذیه مکرر ولتاژ بالا یا پایین محافظت می‌کنند.

به لطف بالا گرفتن رقابت و بالا رفتن آگاهی مصرف‌کنندگان از اهمیت تجهیزات ایمنی، ما می‌توانیم انواع مختلفی از استابلایزرهای آنالوگ و دیجیتال اتوماتیک را در بازار از تولیدگان مختلف بیابیم. استابلایزرهای ولتاژ می‌توانند تکفاز (خروجی 220-230 ولت) یا سه‌فاز (خروجی 380-400 ولت) باشند.

تفاوت استابلایزر و محافظ برق

تثبیت کننده ولتاژ یا استابلایزر دستگاهی است که می‌تواند ولتاژ را در دستگاه شما در سطح معین و ثابت 220 ولت، نگه دارد. استابلایزرها بی سر و صدا هستند و از تکنولوژی‌های روز دنیا حساب می‌شوند. از حساسیت کمتری نسبته به محافظ برخوردارند. همچنین استاپ لایزر، یک جریان کاملا سینوسی و پیوسته را ارئه می‌دهد.

تثبیت کننده‌های ولتاژ دارای یک برد میکروپروسسوری هوشمند هستند که حتی با دقت 1 ولت می‌تواند ولتاژ ورودی را دریافت و در صورت کوچک‌ترین نوسان یا پرش ناگهانی ولتاژ، خروجی ثابت 220 ولت را تنظیم و به دستگاه بعدی تزریق می‌کند و می‌تواند این کار را در یک بازه بلند 150 الی 280 ولت انجام دهد و اما محافظ برق دقت مناسبی ندارد به طور مثال اگر 10 بار در طول روز، نوسان ولتاژ اتفاق بیفتد، دستگاه 10 بار خاموش می‌شود اما در استابلایزر اینطور نیست مگر اینکه ولتاژ از بازه گفته شده در بالا خارج شود یعنی از 280 ولت، بالاتر رود، دستگاه خاموش می‌شود.

محافظ برق، فقط دارای یک برد الکترونیکی است که به هنگام بالا و یا پائین بودن ولتاژ برق شهر از حد تعریف شده، برق را قطع می‌کند و نیز دارای یک مدار تاخیر جهت وصل مجدد برق شهر با زمان معین می‌باشد که این سیستم به دلیل ساده بودن، محافظ مطمئن و کاملی برای دستگاه‌های مصرف کننده نیست.

در مقابل، استابلایزر با تغییرات ولتاژ، برق را قطع نمی‌کند. بلکه ولتاژ را در محدوده مشخصی از نوسانات، اصلاح می‌نماید.

مقایسه استابلایزر و یو‌پی‌اس:

بنابراین با توجه به توضیحات ذکر شده، برای جلوگیری از نویز و نوسانات برق شهر می‌توان از دستگاه استابلایزر (Stabilizer) و برای جلوگیری از خاموش شدن سیستم‌ها و وسایل برقی می‌توان از دستگاه یو‌پی‌اس (UPS) استفاده نمود که در واقع حالت منبع تغذیه دارد و از نظر عملکرد، کاملا با استابلایزر تفاوت دارد. استابلایزرها می‌توانند مانع از آسیب‌های جدی حاصل از قطع ناگهانی برق شهر و وصل مجدد آن (که در این زمان برق شهر، دارای نوسان است) برای دستگاه‌های خاص (آزمایشگاهی، پزشکی، انفورماتیک، سرورها و …) شوند.
نوع تثبیت ولتاژ در یو‌پی‌اس‌ها به این صورت است که در صورت افزایش و کاهش ولتاژ برق شهری، تنها ورودی برق شهری را به تجهیزات قطع می‌کند و از برق پشتیبان به عنوان منبع تغذیه تجهیزات متصل به خود استفاده می‌کند و پس از برطرف شدن مشکل برق شهری با یک وقفه‌ی تعریف شده برق شهر را به ورودی تجهیزات وصل می‌کند. پس می‌توان گفت عملکرد تثبیت ولتاژ در یو‌پی‌اس‌ها به صورت کاملا ابتدایی صورت می‌پذیرد و استفاده آن‌ها صرفا به عنوان تثبیت کننده ولتاژ، قابل اطمینان و به صرفه نمی‌باشد.
اما استابلایزرها (Stabilizer) توانایی بسیار بالایی در حذف نوسانات و تصحیح و تثبیت ولتاژ برق شهر را با دقت بالاتری دارا هستند. نوع تثبیت ولتاژ در استابلایزرهای سرووموتوری به صورت پیوسته می‌باشد که این نوع از دستگاه، دارای دقت و راندمان بالاتری نسبت به نوع رله‌ای می‌باشد.

استابلایزر دستی یا ترانس برق دستی چیست؟

ترانس برق دستی یا استابلایزر دستی (ترانس پله‌ای) برای فضاهایی استفاده و پیشنهاد می‌گردد که ولتاژ آن‌ها در بازه استابلایزرهای اتوماتیک نباشد به عنوان مثال تنظیم ولتاژ استابیلیزرهای اتوماتیک از 160 الی 280 ولت می‌باشد.

ویژگی استابلایزرهای اتوماتیک این است که نیازی به دخالت فرد در شبانه روز نیست اما در ترانس‌های دستی باید یک کاربر جهت تنظیم ولتاژ ورودی آن وجود داشته باشد، به عنوان مثال در صورتی که ولتاژ ورودی 110، 120 یا 130 ولت و یا پایین‌تر باشد ترانس دستی می‌تواند کمک کند و ولتاژ را به صورت پله‌ای 20 ولت، 20 ولت تنظیم کند.

به طور کلی تثبیت کننده ولتاژ می توانند به انواع استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی، استابیلیزر اداری، استابلایزر تک فاز، استابلایزر سه فاز، استابلایزر صنعتی و … تقسیم شوند.

به ‌صورت کلی هر وسیله برقی یک جریان برق ثابت را می‌تواند تحمل کند. همچنین بسته به اینکه در چه مکانی از استابلایزر استفاده می‌کنید، یک تلورانس یا ضریب نوسان مشخص (۵ یا ۱۰ درصد) برای آن تعیین شده است. اما تکرار این نوسانات علاوه بر اینکه عمر دستگاه را کاهش می‌دهد ممکن است عملکرد لحظه‌ای آن را هم تحت تاثیر قرار دهد.

مشکلات برق شهر و استفاده از ترانس استابلایزر

یکی از مهم‌ترین و بارزترین مشکلات برق شهر، با توجه به اینکه بیشترین مصارف متعلق به کولر گازی و ویلاها و چیلرها و وسایلی که بیشترین مصرف ولتاژ برق را دارند و جریان بالایی می‌کشند، می‌باشد، از این رو کمبود ولتاژ برق بیشتر احساس می‌شود و همین مورد باعث بروز مشکلات برقی می‌گردد که در بعضی از مناطق که نیاز به جریان بالاتری است مشکلات خاصی ایجاد شود و بهترین حالت برای رفع مشکل استفاده از استابلایزر سرووموتوری دلتا می‌باشد.

راهنمای انتخاب استابلایزر خانگی

برای انتخاب و خرید یک استابلایزر مناسب یا ترانس استابلایزر، ابتدا باید به کاربرد مصرف موتوری یا روشنایی (صنعتی یا خانگی) توجه کرد به عنوان مثال دستگاه‌های خانگی مانند لباسشویی، یخچال فریزر، تلویزیون برای محافظت پیشنهاد می‌شود از استابلایزرهای حلقوی یا همان سروموتوری استفاده شود. به این دلیل که این نوع ترانس استابلایزر با توجه به حساس بودن لوازم خانگی از دقت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد که این امر موجب جلوگیری از صدمه زدن به دستگاه و کاهش هزینه می‌گردد.

با توجه به اینکه ترانس استابلایزر یا ترانس تقویت برق دستگاهی است که جهت تثبیت نوسان ولتاژ استفاده می‌شود، بنابراین در هنگام خرید آن باید راهنمای خرید ترانس استابلایزر را مطالعه نمود و نسبت به اینکه چه نوع دستگاهی اعم از استابلایزر رله‌ای یا سرووموتوری برای ساختمان نیاز است را تهیه کرد.

جهت خرید یک دستگاه استابلایزر خانگی مقدار جریان مصرفی و تعداد و حتی نوع لوازم برقی از مواردی است که باید به آن توجه نمود. به صورت کلی اگر منزل شما کوچک است و از وسایل آشپزخانه رایجی مانند لباسشویی، ظرفشویی، مایکرویو، یخچال فریزر استفاده می‌کنید و همچنین کولر گازی ندارید، با رعایت نکات مصرف برق، به طور همزمان از دستگاه‌های ۲۵ آمپر تا ۶۰۰۰ آمپر برای کل محل سکونت خود استفاده کنید.

استابلایزر در چه قسمتی از منزل نصب می‌شود؟

برای استفاده از استابلایزر خریداری شده در منزل باید به روش زیر عمل نمود:

 • قراردادن استابیلایزر در نردیکی درب ورودی و کنتور ورودی منزل
 • اتصال یک کابل ورودی از از کنتور به استابلایزر و یک کابل خروجی از استابلایزر به لوازم الکترونیکی داخل منزل
استابلایزر 100 کاوا سرووموتوری دلتا سه فاز | تثبیت کننده ولتاژ 100 کیلو ولت آمپر پیمان الکتریک
تنوع استابلایزر فقط در پیمان الکتریک

آیا استابلایزر باعث کاهش یا افزایش هزینه برق می‌شود؟

اگر بدانید که طریقه محاسبه هزینه برق توسط اداره برق به چه صورت است، آن زمان متوجه اهمیت وجود استابلایزر و افزایش یا کاهش هزینه برق می‌شوید.

روش محاسبه هزینه برق بر حسب جریان می‌باشد به این صورت که هر چقدر ولتاژ از 220 ولت بالا رود، جریان پایین آمده و در صورت کاهش ولتاژ از 220 به 200 ولت، جریان بالا می‌رود. بنابراین با توجه به توضیح بالا، هزینه برق منزل زیاد می‌شود.

در صورت داشتن یک استابلایزر می‌توانید با ثابت نگه داشتن ولتاژ لوازم برقی خانه خود، از پرداخت هزینه برق اضافه جلوگیری کنید.

بعد از توضیح درباره نصب استابلایزر در منزل، کاربرد استابلایزر سه فاز را در صنایع بررسی می‌کنیم.

ممکن است در بعضی از صنایع که از برق سه فاز هم استفاده می‌کنند و احتمال صدمه دیدن برای این دستگاه‌های سه فاز مانند دستگاه CNC ،دستگاه پزشکی، سی تی اسکن و لیزر و یا هرگونه دستگاه سه فازی که نیاز به برق 380 ولت ثابت دارد که وجود دارد، وجود و خرید یک استابلایزر سه فاز پیشنهاد می‌شود.

‌ویژگی‌های منحصر به فرد استابلایزر پیمان الکتریک

این استابلایزرها دارای صفحه دیجیتال بوده و در توان‌های بالا از هسته‌ی تیروئید در آن‌ها استفاده شده است. بردهای میکرو پروسسوری جهت تنظیم ولتاژ خروجی در این استابلایزرها که با برند دلتا معرفی شده‌اند به کار رفته است. در این استابلایزرها از هسته مسی در جهت کیفیت بهتر و بازدهی بالاتر استفاده شده است. این برند قابلیت اتصال به ژنراتور در مدل‌های سه فاز (که می‌توان از آن‌ها به صورت مجزا در تک فاز نیز استفاده نمود.) را دارا می‌باشد. این استابلایزرها دارای یک سال گارانتی یا ضمانت و ده سال خدمات پس از فروش می‌باشد. نکته جالب این است که کلیه قطعات یدکی این استابلایزرها برای ده سال آینده، آماده ارائه (صرفا برای خدمات پس از فروش) به مصرف کنندگان و همراهان پیمان الکتریک می‌باشد.

ویژگی های استابلایزر دلتا هم به شرح زیر است:

 • محصولات دلتا Delta دارای کیفیت متفاوت با طراحی ویژه جهت کارکرد مداوم با طول عمر حداقل 10 سال بدون تعمیر می‌باشد.
 • محصولات كمپاني دلتا Delta دارای استاندارد CE و ISO9001 بوده و در حال حاضر به بیش از 56 کشور جهان صادر می‌شود.
 • هوشمند میکروپروسسوری
 • دارای رنج تثبیت فوق العاده بالا
 • دارای سیستم حفاظت در مقابل ولتاژ ورودی و خروجی خارج از محدوده مجاز
 • استابلایزرهاي دلتا Delta در تمامی رنج‌ها به مجهز به صفحه نمايش و هسته‌اي داخلي تماما مس و دارای سيستم حفاظتي ولتاژ و جريان و تکنولوژی روز دنیا است.

در پایان با توجه به موارد گفته شده، می‌توانید جهت خرید محصول مناسب نیاز خود، تصمیم بگیرید.

سوالات متداول

تنها دستگاه‌های برند دلتا این ویژگی را دارند که با تنظیم ولوم تعبیه شده بر روی برد این دستگاه، میزان خروجی را تا 400 ولت تنظیم کرد.

در هنگام خرید استابلایزر، باید به توان واقعی دستگاه توجه کرد برای این منظور بهتر است به توان هک شده بر روی دستگاه توجه نمود نه برچسب موجود بر روی دستگاه. در ضمن بهتر است برای عمر بیشتر دستگاه، توان استابلایزر را 20% بیشتر از نیاز خود انتخاب نمایید.

با توجه به توان دستگاه CNC خود باید استابلایزر مورد نظر خود را انتخاب کنید، اما با توجه به تجربه بازار معمولا توان دستگاه های CNC بین 30 تا 60 KVa می باشد. اما پیمان الکتریک توانایی تامین استابلایزر تا 300Kva را دارا می‌باشد.