استابلایزر دلتا (39)

استابلایزر رله ای (7)

استابلایزر فاراتل (13)

استابلایزر یاسکاوا (14)

استابلایزر (Stabilizers)

استابلایزر (stabilizer) یا تثبیت کننده‌های ولتاژ صنعتی برای اطمینان از تجهیزات الکترونیکی حساس و با ظرفیت بالا در برابر ولتاژ نوسان در انبار آشنا هستند.

بدون شک، استابلایزرها به عنوان یکی از ابزارهای حیاتی در دنیای فناوری و صنعت، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند. این دستگاه‌های الکترونیکی به منظور تثبیت سیگنال الکتریکی و تأمین ولتاژ پایدار در سیستم‌های برقی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بنابراین استابلایزر یک وسیله الکتریکی است که ولتاژ ثابتی را برای بار (ولتاژ) در حالت بیش از حد و کم ولتاژ فراهم می‌کند.

استابلایزرها معمولاً دارای سیستم‌های کنترلی هوشمندی هستند که به طور مداوم ولتاژ ورودی را نظارت می‌کنند و در صورت تغییرات غیرمطلوب، با استفاده از سیستم‌های تنظیم، ولتاژ خروجی را به مقدار مشخص شده یعنی 220 ولت تثبیت می‌کنند.

این تنظیمات به طور خودکار انجام می‌شود و نیازی به دخالت دستی کاربر نیست. به این ترتیب، استفاده از استابلایزرها به محفاظت از دستگاه‌های الکترونیکی و کامپیوتری در برابر نوسانات برق کمک و از خسارت‌های احتمالی جلوگیری می‌کند.

استابلایزرهای تکفاز برای مناطق مختلف مسکونی و استابلایزرهای سه فاز برای حفاظت از لوازم صنعتی استفاده می‌شوند. مناطق کلیدی که باید در خرید استابلایزر مناسب سروو موتوری نظر گرفته شوند، اساساً ماهیت، دامنه استفاده از کنترل برنامه شما و درجه تغییرات ولتاژ است که در سیستم مورد استفاده شما تعیین می‌شود. بنابراین باید از توان و ولتاژ و جریان مصرفی دستگاه‌های خود اطلاعات کافی را داشته باشید.

استابلایزرهای دلتا و استابلایزر یاسکاوا برخی از ویژگی‌های این نوع استابلایزر عبارتند از وجود هسته داخلی تماما مس، خروجی ثابت 220 ولت در مدل‌های تک فاز و 380 ولت در مدل‌های سه فاز، دارای سیستم تنظیم درصد خطا و هم چنین با دارا بودن سه صفحه نمایش دیجیتال، امکان مشاهده همزمان ولتاژ ورودی و ولتاژ خروجی و آمپر مصرفی را برای شما فراهم می‌کند.
بازرگانی پیمان الکتریک به عنوان یکی از بزرگترین و فعال‌ترین واردکننده انواع استابلایزر تک فاز خانگی و صنعتی و به عنوان تنها نماینده رسمی استابلایزر سه فاز سرووموتوری در ایران می‌باشد.

فراموش نکنید که برای یک وسیله الکتریکی یا الکترونیکی هیچ چیز مهم‌تر از یک منبع تغذیه پایدار فلیتر و حفاظت شده نیست. برای اینکه یک تجهیز عملکرد مورد نظر خود را به بهترین نحو انجام دهد، یک ولتاژ تغذیه درست و تثبیت شده نیاز دارد. وظیفه یک استابلایزر ولتاژ آن‌ است که یک ولتاژ مطلوب تجهیزات را بدون توجه به میزان نوسان، فراهم کند.

برای خرید محصولات استابلایزر با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

واتس آپ : 09127701494

با توجه به اینکه عمر وسایل برقی به پایداری مقدار جریان و ولتاژ دریافت شده از آن‌ها بستگی دارد، با هر تغییر غیرمجاز در میزان ولتاژ، عمر مفید دستگاه‌ها کاهش می‌یابد، بنابراین برای رفع این مشکل، تثبیت کننده ولتاژ (استابلایزر) راندمان خود را نشان می‌دهد.

این تغییرات ممکن است در مصارف خانگی کمتر دیده شود، اما در کاربردهای صنعتی که روزانه با انواع تجهیزات الکتریکی و غیرمولد برق انجام می‌شود، وجود یک استابلایزر stabilizer مهم است.

افت ولتاژ شبکه باعث ایجاد اختلال در ورودی ولتاژ می‌شود که برای برخی از دستگاه‌های حساس بسیار مخرب است. این اختلالات بر قدرت و کارایی موتورهای الکتریکی و دستگاه‌ها تأثیر منفی می‌گذارد و همچنین باعث اتلاف انرژی می‌شود.

بنابراین برای کنترل ولتاژ ورودی و جلوگیری از افت ولتاژ در دستگاه‌هایی مانند کامپیوتر، یخچال، تلویزیون، اجاق‌های مایکروویو، تهویه هوا، آسانسور، ماینر، دستگاه‌های CNC و ... شما می‌توانید استابلایزر مناسب منزل و یا در موارد صنعتی، استابیلایزر صنعتی را خریداری کرده و آن‌ها را در قسمت ورودی برق قرار دهید. با این کار عمر دستگاه‌های برقی و الکترونیکی خود را افزایش داده و از خرابی زودرس آن‌ها خلاص می‌شوید.

انواع استابلایزر بر اساس تکنولوژی ساخت و نحوه عملکرد

استابلایزرها بر اساس نوع و مدل خود از مکانیزم‌های متفاوتی جهت تنظیم ولتاژ برق و جریان آن استفاده می‌کنند. در این بخش به معرفی انواع استابلایزرها و نحوه عملکرد هرکدام می‌پردازیم.

استابلایزرهای سروو

استابلایزرهای سروو، از فناوری سرووموتور برای تنظیم ولتاژ خروجی بهره می‌گیرند. این دستگاه‌ها، ولتاژ ورودی را دائماً چک کرده و ولتاژ خروجی را به طور دقیق تنظیم می‌کنند. برخی از ویژگی‌های استابلایزرهای سروو عبارتند از:

  • دقت بالا
  • واکنش سریع
  • کارکرد بدون نویز
  • کاهش انرژی مصرفی
  • ساختار مطمئن

استابلایزرهای رله‌ای

در استابلایزر رله‌ای، از رله‌ها (Relays) به عنوان قسمت اصلی عملکرد استفاده می‌شود. این نوع استابلایزرها با استفاده از رله‌ها به عنوان سنسورها برای تشخیص تغییرات ولتاژ استفاده و در صورت تغییر جریان برق، سوئیچ‌ها را باز و بسته می‌کنند.

استابلایزرهای استاتیکی

استابلایزرهای استاتیکی بدون استفاده از قطعات مکانیکی مانند رله‌ها کار می‌کنند. این نوع استابلایزرها از تکنولوژی الکترونیکی و سیستم‌های مبتنی بر ترانزیستورها و تریستورها برای تنظیم ولتاژ و جریان ورودی به دستگاه‌های الکتریکی بهره می‌برند. این انواع استابلایزرها در مواردی که نیاز به واکنش سریع به تغییرات ولتاژ دارند، مناسب هستند.

این موارد برخی از انواع استابلایزرها هستند که بر اساس تکنولوژی ساخت و نحوه عملکردشان تفاوت دارند و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد استابلایزر

کاربرد استابلایزر

استابلایزر یا تثبیت کننده یا پایا ساز وسیله‌ای است که از نوسانات و تکان‌های شهری، لوازم برقی، خانگی و کارخانجات صنعتی (در کشتی و هواپیما) جلوگیری می‌کند.
برق شهر دارای نوسان ولتاژ است به همین دلیل کاربرد استابلایزر می‌تواند با تثبیت ولتاژ به میزان قابل توجهی عمر و راندمان دستگاه‌های مصرفی را بالا برد.

عمده‌ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها، نوسانات و یا قطع و وصل ناگهانی ولتاژ برق می‌باشد که آسیب‌های جدی به قطعات اصلی موتور، کمپرسور، بردهای الکتریکی و دستگاهای PLC وارد می‌کند. به همین دلیل کاربرد استابلایزر برای محافظت در محیط‌های صنعتی، محافظت دستگاه‌های الکترونیکی و لوازم برقی مانند ماشین لباسشویی، کولر گازی، یخچال، دستگاهای CNC، دستگاه‌های چاپ و بسته بندی، استفاده در مراکز داده و سرورها و محیط‌های پزشکی میباشند.

به طور کلی، استابلایزرها در هر محیطی که نیاز به ولتاژ پایدار و حفظ امنیت و عملکرد صحیح دستگاه‌های الکترونیکی وجود داشته باشد، کاربرد دارند و از اهمیت ویژه‌ای نیز برخوردارند.

قیمت استابلایزر‎

قیمت استابلایزر‎

قیمت استابلایزر (قیمت خرید استابلایزر) با توجه به توان‌های مختلف آن و برند استابلایزر و همچنین کشور سازنده آن متفاوت است. استابلیزر سروو موتوری دلتا از قیمت‌های مناسبی نسبت به استابلایزرهای دیگر برخوردار بوده و به دلیل سروو موتور بودن از دقت بالایی در تثبیت نوسان ولتاژ برخوردار است. در فصل تابستان، استفاده از استابلیزر جهت جلوگیری از خرابی دستگاه‌ها در اثر نوسان ولتاژ و به دلیل استفاده کولر گازی، تلویزیون، لباسشویی و لوازم خانگی با همدیگر، بسیار توصیه می‌گردد. همچنین با توجه به افزایش قیمت تمامی لوازم خانگی، استفاده و خرید استابلایزر در منازل توصیه می‌گردد.

راهنمای انتخاب استابلایزر خانگی

برای انتخاب و خرید یک استابلایزر مناسب یا ترانس استابلایزر، ابتدا باید به کاربرد مصرف موتوری یا روشنایی (صنعتی یا خانگی) توجه کرد به عنوان مثال دستگاه‌های خانگی مانند لباسشویی، یخچال فریزر، تلویزیون برای محافظت پیشنهاد می‌شود از استابلایزرهای حلقوی یا همان سروموتوری استفاده شود. به این دلیل که این نوع ترانس استابلایزر با توجه به حساس بودن لوازم خانگی از دقت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد که این امر موجب جلوگیری از صدمه زدن به دستگاه و کاهش هزینه می‌گردد.

با توجه به اینکه ترانس استابلایزر یا ترانس تقویت برق دستگاهی است که جهت تثبیت نوسان ولتاژ استفاده می‌شود، بنابراین در هنگام خرید آن باید راهنمای خرید ترانس استابلایزر را مطالعه نمود و نسبت به اینکه چه نوع دستگاهی اعم از استابلایزر رله‌ای یا سرووموتوری برای ساختمان نیاز است را تهیه کرد.

جهت خرید یک دستگاه استابلایزر خانگی مقدار جریان مصرفی و تعداد و حتی نوع لوازم برقی از مواردی است که باید به آن توجه نمود. به صورت کلی اگر منزل شما کوچک است و از وسایل آشپزخانه رایجی مانند لباسشویی، ظرفشویی، مایکرویو، یخچال فریزر استفاده می‌کنید و همچنین کولر گازی ندارید، با رعایت نکات مصرف برق، به طور همزمان از دستگاه‌های ۲۵ آمپر تا ۶۰۰۰ آمپر برای کل محل سکونت خود استفاده کنید.

سوالات متداول

تنها دستگاه‌های برند دلتا این ویژگی را دارند که با تنظیم ولوم تعبیه شده بر روی برد این دستگاه، میزان خروجی را تا 400 ولت تنظیم کرد.

در هنگام خرید استابلایزر، باید به توان واقعی دستگاه توجه کرد برای این منظور بهتر است به توان هک شده بر روی دستگاه توجه نمود نه برچسب موجود بر روی دستگاه. در ضمن بهتر است برای عمر بیشتر دستگاه، توان استابلایزر را 20% بیشتر از نیاز خود انتخاب نمایید.

با توجه به توان دستگاه CNC خود باید استابلایزر مورد نظر خود را انتخاب کنید، اما با توجه به تجربه بازار معمولا توان دستگاه های CNC بین 30 تا 60 KVa می باشد. اما پیمان الکتریک توانایی تامین استابلایزر تا 300Kva را دارا می‌باشد.