در حال نمایش 11 نتیجه

ترموسوئیچ

ترموسوئیچ یک کنترل کننده الکتریکی خودکار جهت تنظیم دما در فضای بسته است. (ترموسوئیچ حرارتی) را به طور معمول به دستگاه‌های گرم کن (هیتر) یا سرد ساز متصل می‌کنند، تا با قطع و وصل و کنترل دستگاه آن فضا را در دمای تظیم شده ثابت نگه دارد.

ترموسوئیچ

ترموسوئیچ

این وسیله طوری طراحی شده است که هنگامیکه دما از حد معینی بالاتر می رود دستگاه را خاموش و زمانی که دما از حد معینی پایین تر بیاید دستگاه را روشن می نماید. ترموسوئیچ ( ترمودیسک هیتر ) مستقل از منبع جریان عمل می کند.در ترموسوئیچ ( ترمودیسک هیتر ) یک دیسک متشکل از دو فلز بکار رفته است که دمای مشخصی برای آنها تعریف شده است، هنگامی که به دمای مورد نظر برسد این دو دیسک فلزی به هم میخورند و باعث قطع شدن جریان الکتریکی می شوند.

نحوه عملکرد ترموسوییچ | ترموسوئیچ هیتر

عملکرد ترموسوییچ به این صورت می‌باشد: هنگامی که دما به نقطه‌ی تنظیم مورد نظر برسد، ترموسوئیچ مدار برقی دستگاه را قطع می‌کند و وقتی دما 3 الی 5 درجه از نقطه‌ی تنظیم پایین‌تر رود دوباره مدار را نصف می‌کند و دستگاه شروع به کار می‌کند.

انواع ترموسوئیچ آساهی ASAHI KEIKI ژاپن و تولید کننده انواع ترموسوئیچ قابلمه‌ای، ترموسوئیچ ریست‌دار و ترموسوئیچ بخاری در رنج 40 الی 120 درجه قابل ارائه بوده و دارای استانداردهای UL ،CE و ISO9001 با جنس بدنه فنولیک می‌باشد.

برخی از انواع ترموسوئیچ | سنسور هیتر دارای دو نوار فلزی می باشند که از پشت به یکدیگر متصل می باشند. از آنجایی که فلز ها و آلیاژ های مختلف به میزان متفاوتی به هنگام گرما و سرما منقبض و منبسط می شوند ، انبساط یکی از این نوار های فلزی نوار دیگر را به شکل منحنی در می آورد. تغییر شکل در نوار فلزی میتواند برای تکمیل مدار ، ارسال سیگنال الکتریکی و انجام طیف وسیعی از وظایف طراحی شده باشد یا اینکه یک اثر مکانیکی داشته باشد و باعث باز یا بسته شدن یک مدار شود.

ترموسوئیچ مناسب برای دستگاه‌های بخاری، هیترها و الکتروموتورها جهت قطع کننده و کنترل کننده دما می‌باشد. به ترموسئویچ یا سنسور تماسی گفته می‌شود.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن 134.jpg است

ترموسوئیچ‌ها می‌توانند به دو دسته تقسیم بندی شوند:

  1. ترموسوئیچ‌های قابلمه‌ای
  2. ترموسوئیچ‌های کتابی

ترموسوییچ ها در درجه‌های مختلف از قبیل ترموسوییچ 80 درجه | ترموسوییچ 110 درجه | ترموسوییچ 70 درجه | ترموسوییچ 40 درجه | ترموسوییچ 60 درجه | ترموسوییچ 50 درجه | ترموسوییچ 250 درجه | ترموسوییچ 125 درجه | ترموسوییچ 135 درجه موجود و قابل ارائه است.

ترموسوئیچ هیتر (ترموسوئیچ حرارتی):

ترموسوئیچ یا سوئیچ حرارتی ( ترموسوئیچ هیتر ) وسیله ای است که برای اندازه گیری درجه حرارت مورد استفاده می گیرد.عملکرد ترموسوئیچ ( ترمودیسک هیتر ) نسبت به تغییرات دما در یک محیط بسته و یا در فضای باز متغیر است چرا که ترموسوئیچ ( ترمودیسک هیتر ) بر اساس دمای تعریف شده باز و بسته می شود. برخی از انواع ترموسوئیچ مکانیکی و برخی دیگر الکتریکی هستند .

ترمودیسک طوری طراحی شده است که هنگامیکه دما از حد معینی بالاتر می رود دستگاه را خاموش و زمانی که دما از حد معینی پایین تر بیاید دستگاه را روشن می نماید. ترموسوئیچ ( ترمودیسک هیتر ) مستقل از منبع جریان عمل می کند.در ترموسوئیچ ( ترمودیسک هیتر ) یک دیسک متشکل از دو فلز بکار رفته است که دمای مشخصی برای آنها تعریف شده است، هنگامی که به دمای مورد نظر برسد این دو دیسک فلزی به هم میخورند و باعث قطع شدن جریان الکتریکی می شوند.

برخی از انواع ترموسوئیچ ( ترمودیسک هیتر ) دارای دو نوار فلزی می باشند که از پشت به یکدیگر متصل می باشند. از آنجایی که فلز ها و آلیاژ های مختلف به میزان متفاوتی به هنگام گرما و سرما منقبض و منبسط می شوند ، انبساط یکی از این نوار های فلزی نوار دیگر را به شکل منحنی در می آورد. تغییر شکل در نوار فلزی میتواند برای تکمیل مدار ، ارسال سیگنال الکتریکی و انجام طیف وسیعی از وظایف طراحی شده باشد یا اینکه یک اثر مکانیکی داشته باشد و باعث باز یا بسته شدن یک مدار شود.

ترموسوئیچ هیتر

ترموسوئیچ هیتسینگ

انواع مختلف ترموسوئیچ حرارتی:

ترموسوئیچ سیمی ، ترموسوئیچ قابلمه ای ، ترموسوئیچ ریست دار و ترموسوئیچ ( ترمودیسک هیتر ) با تحمل دمای بالا

قیمت ترموسوئیچ | خرید ترموسوئیچ | فروش ترموسوئیچ

تاریخ آپدیت قیمت : 1403/01/30

قیمت ترموسوئیچ 20 درجه: 80.000 تومان، قیمت ترموسوئیچ 30 درجه: 80.000 تومان، قیمت ترموسوئیچ 40 درجه : 80.000 تومان، قیمت ترموسوئیچ 50 درجه : 80.000 تومان، قیمت ترموسوئیچ 70 درجه : 120.000 تومان و قیمت ترموسوئیچ 80 درجه : 80.000 تومان می باشد.

این نوع ترموسوئیچ ها با توجه به اینکه دارای کنتاکت داخلی از جنس مس و طلا میباشد از کیفیت بالاتری برخوردار بوده و در محیطهای با رطوبت بالا به هیچ عنوان اکسید نمیشود.

جهت خرید ترموسوئیچ و دریافت بروزترین قیمت، به واتساپ پیام دهید.

09127701494  /  02133993055