×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 489

استابلایزر یا تثبیت کننده ی ولتاژ چیست؟ | همه چیز درباره استابلایزر

استابلایزر چیست؟

استابلایزر جهت جلوگیری از نوسان و پرش های ناگهانی برق شهری (V220 ) و برق سه فاز برای محافظت از کلیه ی لوازم برقی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد همچنین از استابلايزر یا تثبیت کننده ولتاژ می توان در مصارف خانگی نیز استفاده نمود که از آن به عنوان استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی یاد می شود . استابلایزر سه فاز با داشتن سیستم میکروپروسسوری ولتاز ورودی را اندازه گیری کرده و با توجه به کاهش یا افزایش ولتاژ در ورودی را تشخیص داده و در خروجی ولتاژ V220 یا 380 Vثابت با دقت %1 و به صورت خطی و پیوسته درخروجی ارائه می دهد و همچنین با داشتن هسته ی حلقوی از جنس مس و جاروبک ذغال با چرخش بر روی سطح هسته ی حلقوی خروجی ثابت ارائه می دهد.

راهنمای خرید استابلایزر را می توانید از لینک مقابل مشاهده نمایید.

استابلایزر

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کاربرد استابلایزر و نحوه محاسبه استابلایزر از فایل صوتی زیر استفاده کنید.

 

کاربرد استابیلیزر در موارد صنعتی و حفاظتی و لوازم خانگی بسیار است . در مواردی که احتمال سرقت کابل وجود دارد نیز می توان از استابلایزر استفاده کرد.
کاربرد استابلایزر در انواع دستگاه های چاپ بنر و بسته بندی ، دستگاه های CNC ، دستگاه های برش ،دستگاههای بافندگی، دستگاه های لیزر و پزشکی، جهت محافظت از کامپیوترها ، لباسشویی و کولر گازی مورد استفاده قرار گیرد.

استابلایزر CNC | استابلایزر محافظ CNC

استابلایزر محافظ CNC ، از دستگاه های برش و CNC در برابر نوسان ولتاژ محافظت می کند. معمولا استابلایزر محافظ CNC مورد نیاز ، استابلایزرهای سه فاز هستند که قدرت توان و تحمل ولتاژ و جریان بیشتری را دارند.

 استابلایزر بافندگی

این استابلایزر دستگاهی است که باعث محافظت از ماشین آلات بافندگی در برابر نوسان ناگهانی ولتاژ می شود.

نکاتی درباره خرید استابلایزر را می توانید از اینجا نیز مشاهده نمایید.

مدار داخلی استابلایزر

انواع استاپ لایزر


استابیلیزر یا همان ترانس محافظ برق به دو دسته تقسیم می گردد :
دسته اول استابلایزرهای رله ای ( استابلیزرهای پله ای ) بوده که طریقه ی کارکرد این نوع استابلایزر ها تنظیم ولتاژ با دقت 10 V می باشد. که با سری AVR شروع می گردد و شامل آمپرهای 2 الی 32 آمپر خانگی ( استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی) و در مدلهای صنعتی از 9 تا 20 آمپر می باشد .

شما می توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره استابلایزر تک فاز از فایل صوتی زیر استفاده کنید.

 

محصولات استابلایزر سه فاز دلتا را از لینک آن ببینید.

دسته دوم استابلایزرهای دلتا SERVOE این نوع استابلایزرها با داشتن سیستم حلقوی و برد میکروپروسسوری بوده و تنظیم ولتاژ با دقت 1 V می باشد که با سری STB-11 در مدل های تک فاز و مدل های سه فاز با سری STB-33 ارائه می گردد. این نوع استابیلیزرها در رنج وسیع از 6 A تا 80 A در مدلهای تک فاز و سه فاز از 9 A تا 600 A ارائه می گردد

ترانس برق دستی

ترانس برق دستی (ترانس پله ای) برای فضاهایی استفاده و پیشنهاد می گردد که ولتاژ آنها در بازه استابلایزرهای اتوماتیک نباشد به عنوان مثال تنظیم ولتاژ استابیلیزر های اتوماتیک از 160 الی 280 ولت می باشد.

مدار استابلایزر

ویژگی استابلایزرهای اتوماتیک این است که نیازی به دخالت فرد در شبانه روز نیست اما در ترانس های دستی باید یک کاربر جهت تنظیم ولتاژ ورودی آن وجود داشته باشد، به عنوان مثال در صورتی که ولتاژ ورودی 110 ، 120 یا 130 ولت و یا پایین تر باشد ترانس دستی می تواند کمک کند و ولتاژ را به صورت پله ای 20 ولت ، 20 ولت تنظیم کند.

به طور کلی تثبیت کننده ولتاژ می توانند به انواع استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی ، استابیلیزر اداری ، استابلایزر تکفاز ، استابلایزر سه فاز ، استابلایزر صنعتی و ...تقسیم شوند.

استابلایزر

 

نکاتی درباره استابلایزر صنعتی را می توانید از لینک آن مشاهده نمایید.

استابلایزر سه فاز:

استابلایزر سه فاز 9 کاوا delta stabilizer با جریان خروجی 12 آمپر یکی از ویژگی های مهم این دستگاه قابل نصب بر روی انواع دستگاه ژنراتور برق هسته داخلی تمامی این دستگاه ها کاملا به صورت تماما مس می باشد. شما می توانید جهت خرید استابلایزر سه فاز

استابلایزر سه فاز 15 کاوا delta stabilizer با جریان خروجی 20 آمپر

استابلایزر سه فاز 20 کاوا delta stabilizer با جریان خروجی 27 آمپر

استابلایزر سه فاز 30 کاوا delta stabilizer با جریان خروجی 40 آمپر

استابلایزر سه فاز 50 کاوا delta stabilizer با جریان خروجی 75 آمپر

فن استابلایزر

 برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره استابلایزر سه فاز از فایل صوتی زیر استفاده کنید

 

نصب استابلایزر سه فاز:

انواع این استابلایزرها را باید توسط نصاب استابلایزر در محل مورد نظر نصب نمود. روش نصب استابلایزر سه فاز به این صورت است که ابتدا استابلایزر را از پالت آن جدا کرده و توسط قفل تابلویی نصب شده روی دستگاه ، آن را باز میکنیم . در پایین دستگاه یک ترمینال وجود دارد که با توجه به شیارهای استابلایزر و محل عبور کابل ها ، کابل خود را عبور داده و سه کابل ورودی با نول به همراه ارت به آنوصل می کنیم.

باید توجه نمود که کابل اتصالی نباید لغی داشته باشد که باعث خطا در دستگاه شود. سپس برق ورودی را از کنتور به استابلایزر و برق خروجی را به دستگاه مد نظر وصل می کنیم و با توجه به کلید روی دستگاه ، آن را روشن می کنیم.

چرا باید از استابلایزر ها استفاده کنیم؟


تحقیقات انجام شده نشان می دهد عمده ترین عوامل خرابی لوازم برقی، نویزها ، نوسانات و قطع و وصل ناگهانی ، کم و زیاد شدن ولتاژ و مشکلات دیگر برق شهر بوده که آسیب های بوجود آمده توسط عوامل ذکر شده عمدتا ً در قسمت های حساس و گران قیمت دستگاه همچون موتور ، کمپرسور، لباسشوئی، کولر گازی، دستگاههای CNC ، دستگاههای PLC ، دستگاههای چاپ و برش، دستگاههای پزشکی، دستگاههای بافندگی و غیره مورد استفاده قرار می گیرد .
به همین منظور برای حفاظت از لوازم برقی خانگی ( استابلایزر خانگی ) و اداری بخصوص کولر گازی ، یخچال ، لباسشوئی ، سیستم صوتی و تصویری و کامپیوتر و غیره حتما ً باید از دستگاههای استابلایزر استفاده نمود همچنین لازم به ذکر است ، فروشندگان و تولید کنندگان این گونه لوازم در قبال اشکالات به وجود آمده به دلیل نوسانات برق در دستگاه های فاقد استابیلیزر هیچ گونه گارانتی و ضمانتی ارائه نمی نمایند.

قیمت استابلایزر خانگی را از لینک آن مشاهده کنید.

تماس با پیمان الکتریک

بهترین مارک ترانس برق خانگی

با توجه به ذکر موارد بالا در مورد استابلایزرها (ترانس برق خانگی) ، بهترین مارک ترانس برق خانگی ، برند دلتا است که استابلایزرهای آن سرووموتوری هستند و دارای هسته مسی می باشند که باعث کارکرد بهتر ترانس برق می شود و از سوختن آن جلوگیری می کند.

استابیلیزر ها دارای یک برد میکروپروسسوری بر خلاف محافظ ها می باشند که این موضوع باعث شناسایی ولتاژ های ورودی و تثبیت ولتاژ خروجی میشود. اما محافظ های برق دستگاه های ساده ای هستند که با یک برد الکترونیکی موجب قطع برق در هنگام بالا و پایین آمدن ولتاژ می  گردند. این دستگاه ها در هنگام نوسانات برق باعث تثبیت ولتاژ برق نمی شوند اما استابلایزرهای سرووموتوری قادرند با تثبیت ولتاژ به میزان قابل توجهی عمر و راندمان دستگاه های مصرف کننده را بالا ببرند.

اگر به هر دلیلی مشکلی در خروجی و یا مدارات داخلی استابلایزر اتفاق بیافتد بلافاصله دستگاه به صورت اتوماتیک توسط میکرو کنترلر تعبیه شده خروجی را قطع می نماید.

ذغال استابلایزر

استابلایزر دلتا:

استابلایزرهای فوق حرفه ای دلتا DELTA جزو بهترین کنترل کننده های ولتاژ برق در سراسر دنیا میباشد و دارای بهترین کیفیت میباشد وقادر است نوسانات را به نحوی بسیار عالی و فراتر از دیگر دستگاه های موجود در بازار ، حتی نوساناتی که با چشم دیده نمی شود را بر طرف کند و ولتاژی بسیاردقیق و مطابق با برق ایران (220ولت ثابت برای هر فاز) را به کاربران خود ارائه دهد ، این نوع استابلایزر ها مجهز به سروو موتور از نوع استوانه ای میباشد که دقت عملکرد بسیار بسیار دقیقی دارند.


استابلایزرهای دلتا DELTA طراحی شده برای تصحیح ولتاژ برق (فیلتر جهت افزایش و کاهش ولتاژ ) میباشد که میتواند از دستگاه های برقی شما ومناطق صنعتی به خوبی محافظت کند.

مزایا و فواید استابلایزر

در زمانی که اوج مصرف برق شهری توسط سازمان ها و ادارات بزرگ وجود دارد، ممکن است که برق شهری دارای افت ولتاژ گردد که این مورد باعث ایجاد اختلالاتی در عملکرد دستگاه ها و بعضا سوختن آنها مانند سوختن موتور یخچال یا از کار افتادن کولر گازی و از این قبیل می شود. این امر باعث کاهش راندمان الکتروموتور و بالا رفتن دمای آن می شود.

از مزایای استابلایزرها محافظت در برابر صاعقه ، نوسانات ولتاژی ، اسپایک spike و های ولتاژhigh voltage می باشد.

استابلایزرهای سروو موتوری دو نوع استابلایزرسروو موتور تک فاز و سه فاز دارند که برند دلتا Delta از بهترین استابلایزرهای سروو موتوری خانگی برخوردار است.

استابلایزر دلتا

استابلایزرسروو موتور سه فاز  به دو نوع اصلی متعادل و نامتعادل دسته بندی می شود. که در استابلایزرسروو موتور متعادل ، یک موتور سروو کنترل همزمان سیم پیچ سه اتوترانسفورماتور را برای سه فاز جداگانه انجام می دهد.

در نوع مستقل استابلایزر، سه سروو موتور مجزا در نظر گرفته شده است که کنترل سه اتوترانس برای سه فاز را بر عهده دارند. این موتورهای سروو ، یک مدار و درایو مجزا دارند که به صورت مستقل ، کاهش و افزایش ولتاژی هر فاز و فرمان های کنترل سرووها را تایید و صادر می کنند.

قیمت استابلایزر خانگی

قیمت استابلایزرها می تواند نسبت به مدل آنها میتواند نسبت به رله ای یا سرووموتوری متفاوت باشد. به علت اینکه استابلایزرهای سرووموتوری از دقت بالایی برخوردار بوده و از سیستم موتور و یک ذغال جهت تنظیم ولتاژ با سرعت بالا استفاده می گردد. در صورتی که استابلایزرهای رله ای از این امکان ویژه برخوردار نیستند. تنظیم ولتاژ خروجی رله ای ها تا 10 ولت می باشد ولی این مقدار برای سرووموتوری ها تا 1 ولت است.

برای خرید محصولات استابلایزر بر روی شماره های زیر کلیک نمایید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

11 نظرها

 • پیوند نظر پیمان الکتریک پنج شنبه, 04 مهر 1398 ساعت 07:03 ارسال شده توسط پیمان الکتریک

  استابلایزر یا همان ترانس محافظ برق به دو دسته تقسیم می گردد :
  دسته اول استابلایزرهای رله ای ( استابلیزرهای پله ای ) بوده که طریقه ی کارکرد این نوع استابلایزر ها تنظیم ولتاژ با دقت 10 V می باشد. که با سری AVR شروع می گردد و شامل آمپرهای 2 الی 32 آمپر خانگی ( استابلایزر خانگی یا ترانس خانگی) و در مدلهای صنعتی از 9 تا 20 آمپر می باشد .

 • پیوند نظر Mayra پنج شنبه, 10 مرداد 1398 ساعت 10:49 ارسال شده توسط Mayra

  متشکرم

 • پیوند نظر بابک یکشنبه, 16 تیر 1398 ساعت 20:30 ارسال شده توسط بابک

  سلام برای افت برق آپارتمان چه استابلیزری بایدتهیه کرد(اپارتمان۲۴واحده،۳سال ساخته،سرمایش آن اسپیلت هست)درساعات شبانه روز برق باافت فشارمواجه میشود گاه اسپیلت را به دلیل افت فشار وسوختن وسایل زندگی روشن نمی‌کنیم .حتا کم شدن نورچراغهایی که کم مصرف هستن درساعات اولیه صبح که مصرف برق کمه باوجودخاموش بودن اسپیلت درساعت۵صبح عجیبه
  چه چیزی پیشنهاد میکنید ،قیمت هم بگید....ممنون

 • پیوند نظر Saeed پنج شنبه, 30 خرداد 1398 ساعت 19:30 ارسال شده توسط Saeed

  با سلام و احترام/ در خصوص تهیه دستگاه استبلایر 3 فاز جهت منظقه جنوب خدمتون پیام دادم

 • پیوند نظر پیمان الکتریک یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 07:40 ارسال شده توسط پیمان الکتریک

  سلام
  نه فقط نحوه کارکرد استابلایزرهای دلتا سرووموتوری هست و استابلایزر سارا رله ای هست.

 • پیوند نظر سارا یکشنبه, 26 خرداد 1398 ساعت 07:37 ارسال شده توسط سارا

  سلام روز بخیر
  میخواستم بدونم آیا استابلایزر سارا هم مثل استابلایزر دلتا سرووموتوریه؟

 • پیوند نظر عباسي شنبه, 04 خرداد 1398 ساعت 18:25 ارسال شده توسط عباسي

  سلام ببخشيد چن تا سوال داشتم ازتون
  من ميخوام دستگاه شربت سازو به وسيله ي موتور برق روشن كنم ميخوام بدونم ايا ميشه از استابلايزر تو اين مورد استفاده كرد يعني جواب ميده به نوسانات؟ اگه نشه چيكار ميتونم بكنم؟

 • پیوند نظر پیمان الکتریک چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 08:12 ارسال شده توسط پیمان الکتریک

  سلام
  ممنون از خرید و اعتماد شما

 • پیوند نظر پیمان الکتریک چهارشنبه, 01 خرداد 1398 ساعت 07:53 ارسال شده توسط پیمان الکتریک

  سلام
  استابلایزرهایی که مد نظرتون هست برای چند آمپر هست و بار موتوری که مد نظر دارین ، موتوری یا روشنایی هست؟

 • پیوند نظر محمد پنج شنبه, 19 ارديبهشت 1398 ساعت 11:37 ارسال شده توسط محمد

  با سلام و احترام/ در خصوص تهیه دستگاه استبلایر 3 فاز جهت منظقه جنوب خدمتون پیام دادم

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.