لامپ COB

لامپ COB چیست؟
COB) Chips on Board)، یک فن آوری جدید از پوشش LED برای موتور نور LED است. تراشه های چند LED به عنوان یک ماژول نور بسته بندی می شوند. هنگامی که این لامپ روشن می شود، مانند یک پنل روشنایی به نظر می رسد.

لامپ COB
علت استفاده از لامپ COB؟
LED (دیود نوری) فناوری جدید با صرفه جویی در انرژی و طول عمر بسیار طولانی است. اما تمام چراغ های LED را نمی توان با چراغ های LED، SMD، HP، Flux LED و غیره مقایسه کرد. نورپردازی های سنتی مانند لامپ فلورسنت را می توان در این نمونه ها مشاهده کرد، چرا که در اندازه ی کوچک بسته می شود و با آن می توان در تزئینات استفاده نمود.

لامپ COB در صورت عدم لنز نوری این قبیل LED معمولا باعث ایجاد حساسیت به نور و به صورت نوار مخطط دیده می شود. اما هنگامی که لنز یا پوشش نوری استفاده می شود، باعث از دست دادن نور می شود در حین اینکه پرتو LED از این لنز پوشیده می شود.

لامپ COB
چگونه لامپ COB کار می کند؟
لامپ COB چند تراشه بسته بندی شده است و می تواند 10 برابر بیشتر منطقه روشنایی را افزایش دهد، بنابراین از حداکثر نور خیره کننده و ناراحت کننده جلوگیری می کند.
در حال حاضر، برای تراشه های کوچک، برخی از تولید کننده های تراشه معروف LED می توانند به 249 lm / watt @ 20mA برسند. تراشه LED بزرگ اندازه آن تنها 161 میلی متر است. کارایی نور هنگام کاهش اندازه تراشه بزرگتر می شود. همچنین هنگامی که LED اولیه جریان را به LED ثانویه افزایش می دهد، کارایی نور در هر وات کم می گردد.

لامپ COB

جهت مشاهده مقالات دیگر پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

خواندن 770 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.