انواع اسلیپ رینگ | خرید و فروش

اسلیپ رینگ چیست؟

اسلیپ رینگ (slip ring) یک وسیله الکترومکانیکی است که امکان انتقال سیگنال های برق و الکتریکی را از حالت ایستا به ساختار چرخشی فراهم می کند. اسلیپ رینگ می تواند درهر سیستم الکترومکانیکی که در هنگام انتقال جریان یا سیگنال نیاز به چرخش دارد مورد استفاده قرار گیرد. این کار می تواند عملکرد مکانیکی را بهبود بخشد، عملکردهای سیستم را ساده کرده و سیمهای آسیب پذیر را که از اتصالات متحرک آویزان هستند کاهش دهد.

انواع اسلیپ رینگ

شرکت Asiantool (اشین تولز) از جمله شرکت هایی است که قابلیت تامین انواع کانکتور الکتریکی چرخشی ، روتاری کانکتور ، اسلیپ رینگ ، کانکتور هرزگرد و کانکتور دورانی را دارا می باشد.


حتما بخوانید: قیمت اسلیپ رینگ

این حلقه ها که معمولا به نام اینترفیس روتاری الکتریکی ، کانکتورهای الکتریکی چرخشی ، کالکتور ( collectors )، حلقه گردان یا اتصالات روتاری الکتریکی نامیده میشوند عمومآ در در موتورهای اسلیپ رینگ، ژنراتورهای الکتریکی برای سیستم های متناوب (AC) و ژنراتورها و همچنین در ماشین آلات بسته بندی، توربین های بادی و کابل های قرقره ای استفاده می شود.

محصولات اسلیپ رینگ (روتاری کانکتور) را از لینک مقابلش مشاهده کنید.

کانکتور a4h

همچنین رابط های الکتریکی روتاری، اتصال دهنده های الکتریکی چرخشی، گرداننده، مفصل گردنده و یا مفاصل چرخشی الکتریکی نامیده می شود. توربین ها آنها می توانند در هر جسم چرخشی برای انتقال جریان ، مدار کنترل و یا سیگنال های آنالوگ یا دیجیتالی از جمله اطلاعاتی که در هواپیماهای فرودگاه، تانک های چرخشی، بیل های برقی، تلسکوپ های رادیویی یا هلیستات ها وجود دارد استفاده شود.

کانکتور دوار Mercotac

اسلیپ رینگ (slip ring) (در واحد مهندسی برق) روش ساخت یک اتصال الکتریکی از طریق مونتاژ چرخشی است. از نظر شکلی، این وسیله یک دستگاه انتقال جریان است که جریان را بین بخش چرخشی الکتریکی، مانند موتور، انتقال می دهد.

انواع اسلیپ رینگ


حتما بخوانید: کاربرد اسلیپ رینگ

خرید اسلیپ رینگ | فروش اسلیپ رینگ

برای خرید روتاری کانکتور یا اسلیپ رینگ slip ring در هنگام خرید باید اطلاعاتی از قبیل کد فنی ، هرزگرد بودن کانکتور و تعداد پین های آن را بیان نمود.

برای خرید اسلیپ رینگ بر روی شماره های زیر کلیک نمایید.

33992998 21 0098 
33993009 21 0098

انواع اسلیپ رینگ (Slip ring types)

انواع یا روتاری کانکتور اسلیپ رینگ slip ring در انواع و اندازه های مختلف ساخته می شوند. برای مثال، یک دستگاه ساخته شده برای نورپردازی صحنه تئاتر، 100 هدست دارد. حلقه لغزش، امکان چرخش نامحدود شیء متصل را میدهد ، در حالی که یک کابل شل قبل از اینکه از کار بیافتد فقط چندبار تاب میخورد.

کانکتور a2s

اسلیپ رینگ جیوه ای

اسلیپ رینگ جیوه ای (کانکتور جیوه ای) مرطوب، برای مقاومت کم و اتصال پایدار ، ارتباط مستحکم و استفاده از از یک اصل متفاوت در آنها مورد توجه قرار گرفته اند که اتصال زغال لغزشی را با یک مخزن مایع فلزی مولکولی که به اتصالات متصل است جایگزین میکند .در طول چرخش، مایع فلزی اتصال الکتریکی را بین تماس های ثابت و چرخشی نگه می دارد. با این حال، استفاده از جیوه نگرانی های امنیتی را به همراه دارد، زیرا ماده ای سمی است.

کانکتور چرخشی

اگر برنامه اسلیپ رینگ شامل تولید یا پردازش مواد غذایی، تجهیزات دارویی یا هر گونه استفاده دیگر که در آن آلودگی می تواند یک تهدید جدی باشد، شامل شود، انتخاب کاربر باید اتصالات فلزی ارزشمند باشد. نشت جیوه و آلودگی حاصل از آن می تواند بسیار جدی باشد. اسلیپ رینگ (سوکت دورانی) نیز با درجه حرارت محدود شده است، زیرا جیوه در حدود 40- درجه سانتیگراد سفت می شود.

انواع اسلیپ رینگ

حلقه لغزنده مغناطیسی (Pancake slip rings)

یک حلقه لغزش پنکیک دارای کنداکتورهایی است که بر روی یک دیسک صاف به صورت حلقه های متمرکز روی شفت چرخشی قرار گرفته اند. این پیکربندی، وزن و حجم بیشتری برای مدارهای مشابه دارد، ظرفیت و تداخل بیشتر، برداشتن سایش در محور عمودی خود را دارد. با این حال، یک پنکیک طول مسیر محوری کمتری را برای تعداد مدارها ارائه می دهد. و بنابراین ممکن است در بعضی از برنامه ها مناسب باشد.

کانکتور چرخشی Mercotac

اسلیپ رینگ بی سیم (Wireless slip rings)

اسلیپ رینگ بی سیم بر روی روش های متداول تماس با فلز و کربن مبتنی بر اصطکاک که از زمان اختراع آنها، مانند آنچه که در بالا مورد بررسی قرار گرفته و توسط اسلیپ رینگ (کانکتور دورانی) استفاده شده است، متکی نمی باشد. در عوض، هر دو جریان و داده را به صورت بی سیم از طریق میدان مغناطیسی منتقل می کنند که این مورد توسط کویل هایی که در گیرنده چرخشی قرار می گیرند و فرستنده ثابت ایجاد می شوند، انجام می شوند. اسلیپ رینگ بی سیم از ارتعاش یا جایگزینی برای اسلیپ رینگ سنتی در نظر گرفته می شود، زیرا عدم وجود قطعات معمول مکانیکی چرخشی به این معنی است که آنها در محیط های خنک کننده خشن قوی تر هستند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتری دارند. با این حال، مقدار انرژی که می تواند بین کویل منتقل شود محدود است؛ به طور معمول یک اسلیپ رینگ سنتی تماسی می تواند جریان بیشتری را در همان حجم انتقال دهد.

انواع اسلیپ رینگ

ویژگی های اسلیپ رینگ یا روتاری کانکتور

 • نویز الکتریکی بسیار کم
 • هزینه بسیار کم
 • مقاومت بسیار کم (کمتر از 1 مینی اهم)
 • بدون نیاز به تعمیر و نگهداری و قابلیت اطمینان بیشتر از حلقه های سنتی لغزنده
 • مناسب برای انتقال سیگنال و جریان دستگاه های چرخشی یا ابزارآلات

روتاری کانکتور

کاربرد کانکتور چرخشی (اسلیپ رینگ)

 • بسته بندی ماشین آلات
 • چرخ های کابل، جعبه لامپ، جداول چرخشی
 • توربین های بادی
 • خط الکتریکی
 • ماشین آلات نساجی
 • بازوی روباتیک
 • جدول برای اتصال سیگنال و برق
 • هر دستگاه دیگر چرخشی یا دستگاه اتصال سیگنال یا جریان یا دستگاه جوش

سوکت دورانی

مشاهده محصولات روتاری کانکتور یا کانکتور چرخشی (اسلیپ رینگ)

مشاهده مقالات پیمان الکتریک

برای خرید اسلیپ رینگ بر روی شماره های زیر کلیک نمایید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.