×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 985

خرید ترانس دیوسر

در این مقاله سعی داریم اقدام به تعریف ترانس دیوسر و راهنمایی خرید آن بپردازیم .

برای يك سيستم اندازه گيري و كنترل و اطمينان از ارتباط نزدیک ما بين خروجي واقعي سيستم و خروجي دلخواه از ترانس دیوسر استفاده می شود . خروجي واقعي، متغير فرآيند و خروجي دلخواه نقطه تنظيم ناميده مي شود. كوشش ؛ هر چند، بدون وابستگي به اينكه طراحي رياضي چگونه بوده و مدار الكتريكي چگونه پياده سازي ميشود، كنترل نهايي بهتر از درك سيستم از متغير هاي فرايند نخواهد بود. بنابراين اندازه گيري متغير كه كنترل مي شوند در ترانس دیوسر تعيين كننده تاثیر بالابی در سيستم دارد. اين موضوع خيلي مهم است كه اصول فيزيكي، را كه حسگر ها و ترانسديوسر ها بر اساس آن پارامترهائي همچون ( داما، نيرو، موقعيت. اهم و...) را به مقادير الكتريكي تبديل مي كنند
ترانسدیوسر فرکانس دستگاه هست جهت نمونه برداری از فرکانس شبکه برق و تبدیل به سیگنال آنالوگ می باشد plc , RTU, HMI و ..

در واقع ترانسدیوسر ها مبدل هایی هستند که برای تبدیل انرژی از یک شکل به شکل دیگر استفاده می شود و انرژی ورودی را به انرژی خروجی تبدیل می کند . مانند تبدیل انرژی الکتریکی به مکانیکی و بلعکس. استفاده از ترانسدیوسر ها بسیار گسترده است . مثال های رایج برای ترانسدیوسر ها عبارتند از میکروفون ها ، بلند گو ها ، ترانسمیترها ، سنسورهای فشار و آنتن ها ،لامپ ها LED یا دیود های نوری. همچنین ترانسدیوسر ها به طور گسترده در سیستم ها اندازه گیری مورد استفاده قرار می گیرند .
عنصر بهره وری یکی از فاکتورهای مهم در سنجش ترانسدیوسر ها می باشد که بر اساس نسبت انرژی خروجی به ورودی محاسبه می گردد. نمیتوان گفت که ترانسدیوسر ها دارای بهره وری 100% هستند،ولی هرچه میزان انرژی خروجی نسبت به انرژی ورودی بیشتر باشد می توان گفت که ترانسدیوسر از بهره وری بیشتری برخوردار است.

ترانس دیوسرها به دو دسته Pasive , Active دسته بندی می شوند . و همچنین ترانس دیوسرهای passive به دو دسته ولتاژی و جریانی تقسیم بندی می شوند .
روش کار با ترانس دیوسرهای جریان به این طریق می باشد که می تواند با دریافت جریان ورودی 1-0 آمپر و 5-0 آمپر با خروجی میلی آمپر و ولتاژ دریافت نمود . به عنوان مثال ترانس در صورتی که یک ترانس دیوسر جریان ،جریان ورودی 1آمپر را دریافت نماید قادر خواهد بود خروجی 4 میلی آمپر را نشان دهد.
ترانس دیوسر ولتاژ :
ترانس دیوسر های ولتاژ می تواند با دریافت ولتاژهای AC و DC به صورت تک فاز و سه فاز از بین 24 ولت AC و DC الی 400 ولت دریافت نمایند و در خروجی به صورت دلخواه خروجی های بین 20-4 میلی آمپر و 20-0 میلی آمپر و 10-0 ولت را ارائه نمایند .

ترانسدیوسر

ترانسدیوسر

ترانسدیوسر

ترانسدیوسر

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.