×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

انکودر آسانسور و انواع آن

انکودرها در ماشین آلات و در همه ی صنایع یافت می شوند و از این رو نقش بسیار مهمی در صنایع ایفا میکنند.

انکودر آسانسور چیست؟

انکودر آسانسور  قطعه ای بسیار کاربردی در صنعت می باشد که در دسته سنسور های فیدبک قرار می گیرد  به لحاظ لغوی انکودر معانی گسترده ای دارد اما رایج ترین تعریف آن را میتوان این گونه در نظر گرفت ،انکودر آسانسور به معنی کد گذار می باشد که مختصات صفحه گردان یا خطی خود را کدگذاری کرده و آن را به صورت الکتریکی به کنترلرِ مربوطه ارسال می نماید.

انکودر آسانسور

جهت خرید تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

واتس آپ : 09127701494

انکودر در صنایع مختلف برای گرفتن فیدبکِ موقعیت از محیط است . انکودر آسانسور پارامترهای زیر را برای کنترلر مشخص میکند:

  • اندازه گیری سرعت
  • اندازه گیری و کنترل موقعیت
  • جهت چرخش شفت

برای اندازه گیری میزان چرخش موتور از انکودر موتور آسانسور استفاده می شود. استفاده از این قطعه به ما شتاب، جابجایی، تعیین زاویه چرخش و سرعت مناسب را ارائه خواهد داد.
انکودر موتور آسانسور با ارسال اطلاعات میزان چرخش موتور به تابلو فرمان به صورت لحظه‌ای کمک کرده تا با ارائه بهترین فرکانس بتوان یک حرکت روان و نرم به موتور القا شود.
انکودر موتور آسانسور از بخش ‌های مختلفی تشکیل شده است. از مهمترین قسمت های انکودر موتور آسانسور می ‌توان به شفت انکودر، گیرنده نوری، خروجی الکتریکی، فرستنده نوری، صفحه مدور شیشه ای و مدار واسطه اشاره کرد. توجه داشته باشید که مدار فرستنده های نوری را به سطح ولتاژ مورد نیاز و استاندارد صنعتی تبدیل خواهد کرد.

در ویدیو زیر نحوه نصب انکودر آسانسور را مشاهده کنید.


انواع انکودر آسانسور

در حالت کلی انکودر را می ‌توان به سه دسته انکودر مطلق آسانسور ، انکودر نسبی آسانسور و انکودر افزایشی آسانسور تقسیم بندی نمود.


انکودر مطلق آسانسور


دسته ای دیگر از انکودرها به عنوان انکودر مطلق آسانسور شناخته می ‌شوند. این نوع از انکودرها که دارای یک صفحه شفاف هستند از وجود چند فرستنده و گیرنده بهره می برند. در این انکودر قسمت هایی به صورت سیاه شده وجود خواهد داشت. گیرنده ها در انکودر مطلق آسانسور به گونه ای عمل می کنند که در لحظاتی صفر و در لحظاتی یک را نشان خواهند داد. برای تعیین زاویه بین ۰ تا ۳۶۰ درجه با استفاده از صفر و یک زاویه را محاسبه میکنند.
استفاده از انکودر ابسولوت آسانسور نسبت به انکودر افزایشی آسانسور دارای مزایای بیشتری خواهد بود.

انکودر اسانسور
به طور مثال می توان بزرگترین اشکال انکودر افزایشی آسانسور را ذخیره شمارش پالس ها در یک میانگیر یا شمارنده خارجی بیان کرد. هنگامی که در سیستم برق دچار اختلال شویم با کم شدن قدرت، انکودر قادر نخواهد بود که موقعیت صحیح خود را نشان دهد. با این وجود استفاده از انکودر مطلق آسانسور می‌تواند مشکلات این حوزه را برطرف کند.

انکودر نسبی آسانسور

انکودر نسبی آسانسور ، موقعیت نسبی چرخ دنده را نسبت به موقعیت اولیه با استفاده از گیرنده و فرستنده که در دو سمت دیسک شیاردار قرار دارند اندازه گیری میکند. توجه داشته باشید که با استفاده از این انکودر نمی توان جهت چرخش را مشخص کرد.

فروش انکودر اسانسور
انکودر افزایشی آسانسور

هنگامی که در واحد زمان نیاز به محاسبه تعداد دور داشته باشیم از این نوع انکودر استفاده میکنیم. در ساختمان این نوع انکودر در دو طرف چرخ شیاردار استفاده از گیرنده مادون قرمز و یک فرستنده در فاصله های معین موجب بهبود عملکرد انکودر افزایشی آسانسور خواهد شد. همچنین به این تجهیز الکتریکی میتوان جهت چرخش را مشخص کرد.

آسانسور Fujitec

قیمت انکودر آسانسور

قیمت انکودر آسانسور بر اساس مدل های شفت و هالوشفت و برند و کشور سازنده آنها متفاوت می باشد. جهت اطلاع از  قیمت انکودر آسانسور با فروشگاه تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

خرید انکودر آسانسور

در هنگام خرید انکودر آسانسور باید کد انکودر مورد نظر و هالوشفت یا شفت دار بودن آن را بدانید . برای دریافت مشاوره خرید انکودر آسانسور می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

انواع محصولات انکودر را از لینک آن مشاهده کنید.

انکودر آسانسور هایدن هاین انکودر آسانسور هایدن هاین

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.