×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 489

دیتا لاگر چیست؟

دیتا لاگر (Data logger) یک ابزار الکترونیکی است که سوابق اندازه گیری را در یک دوره زمانی گزارش می دهد. بسته به نوع دیتالاگر، اندازه گیری می تواند شامل: دمای هوا، رطوبت نسبی، AC / DC جریان و ولتاژ، اختلاف فشار، زمان استفاده از (چراغ، موتور، و غیره)، شدت نور، درجه حرارت آب، سطح آب ، اکسیژن محلول، رطوبت خاک، میزان بارندگی، سرعت و جهت باد ، سیگنال های پالس و بسیاری موارد دیگرباشد.
دیتالاگر معمولا به باتری، میکروپروسسور، قطعه مربوط به ذخیره سازی داده ها و یک یا چند سنسور مجهز می باشدو در طیف گسترده ای از محیط های داخلی، خارجی و در زیر آب استفاده می شود. انواع دیتالاگرعبارتند از :
دیتالاگر مستقل، دیتالاگر بیسیم، دیتالاگر بلوتوثی و هوشمند.

دیتالاگر

دیتالاگر USB حجم کمی دارد، قابل استفاده مجدد می باشد، قابل حمل است ، هزینه کمی دارد و راه اندازی آن ساده می باشد. این دیتا لاگر از طریق یک USB به کامپیوتر متصل می شود، سپس نرم افزار دیتالاگر پارامترهای ورود به سیستم (فواصل نمونه، زمان شروع، و غیره) را انتخاب می کند و دیتالاگررا فعال می کند. سپس دیتالاگر قطع و در محل مورد نظر مستقر می شود. پس از طی شدن دوره نظارت مورد نظر، دیتا لاگر دوباره به کامپیوتر متصل می گردد و از طریق نرم افزار دوباره اقدام به خواندن داده ها و نمایش اندازه گیری در نمودار می نماید.
دیتالاگر را می توان در داخل خانه ، خارج از منزل، و زیر آب مورد استفاده قرار داد و می تواند تا یک ماه داده را ضبط و نگهداری کند.دیتا لاگر میتواند یک دستگاه مستقل با سنسورهای داخلی باشد و یا ممکن است یک ابزار جمع آوری داده ها با چند کانال مجهز به همراه یک یا چند سنسور خارجی باشد.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.