فیلتر برق ورودی و فیلتر برق خروجی

جهت حذف نویز موجود بر روی اینورترها ، دستگاه های با نویز بالا در مدل های تکفاز و سه فاز استفاده می شود. فیلترهای برق ورودی می تواند همراه با نول و ارت باشد جهت کاهش نویز که می تواند از 16 آمپر سه فاز الی 140 آمپر باشد. یکی از نکات قابل توجه در هنگام انتخاب فیلتر ورودی برق ، دقت به آمپر مصرفی می باشد. ترجیحا باید آمپر مصرفی نزدیک به لاین فیلتر باشد. به عنوان مثال ، اگر یک مصرف کننده آمپر بین 16 الی 20 آمپر داریم یک نویز فیلتر نهایتا 20 آمپر استفاده کنیم به علت اینکه differential mode و common mode در آمپرهای مختلف متفاوت می باشد.

فیلتر برق ورودی سه فاز

فیلتر برق ورودی خروجی TDK بیشترین مصرف برای دستگاه های که نویز بالا دارند در ابتدایی آنها نویز فیلتر قرار می دهیم و در صورت عدم حذف نویز به صورت کامل می توان یک نویز فیلتر هم در خروجی دستگاه مصرف کننده مورد نظر قرار دهیم. یکی از راه های تست رویت حذف نویز استفاده از اسیلوسکوپ می باشد. انواع فیلتر نویز گیر برق می تواند از 25- الی 80 درجه سانتیگراد تحمل داشته باشند و بازه ورودی آنها از 220 الی 250 ولت در تکفاز و 380 الی 410 ولت در سه فاز می باشد.

فیلتر برق ورودی تکفاز

پیشنهاد می شود جهت کاهش هزینه در صورت داشتن نویز فیلتر فقط از فیلتر برق ورودی استفاده شود در صورتی که نتیجه دلخواه حاصل نگردید از فیلتر برق خروجی استفاده کنید.

برای خرید محصولات فیلتر برق ورودی با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

جهت ساخت واریاک تکفاز نیازمند به یک ترانس حلقوی با توان مورد نظر از لحاظ مصرف جریان از 1 آمپر الی 50 آمپر ، ذغال سر ولوم LCD می باشد و باید در نظر گرفت این واریاک ها جهت نمایش ولتاژ خروجی با دقت 1 ولت از صفر الی 300 ولت نمایش داده شود .

سر ولوم

همچنین در صورت نیاز به ولتاژ خروجی بالای 300 ولت باید از یک ترانس حلقوی بزرگتر جهت چرخش ذغال بر روی ترانس می توان استفاده نمود. همچنین برای ساخت واریاک سه فاز باید از سه ترانس همسان یک LCD و سرولوم استفاده نمود و در مدل های سه فاز باتوجه به اینکه ذغال ها به یک محور وصل می باشد خروجی واریاک نمی تواند به صورت تک دیده شود و خروجی می تواند از 1 الی 500 ولت باشد.

ذغال ترانس

همچنین برای استفاده از ذغال های این دستگاه ها نیازمند به یک پایه که بتوان ذغال را برروی آن سوار نمود می باشد تا از آن جهت چرخش بر روی ترانس به صورت پیوسته که بتواند یک خروجی ثابت و پیوسته را بدهد ، استفاده نمود.

لازم به ذکر است در صورتی که برای تامین و آماده کردن این تجهیزات جهت ساخت واریاک با سختی مواجه هستید و برایتان مقدور نیست ، می توانید از واریاک دلتا استفاده نمایید.

پیمان الکتریک نماینده فروش اتوترانس (واریابل) دلتا در ایران می باشد

ترانس حلقوی

برای خرید محصولات واریاک با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

شما می توانید جهت خرید انواع برقگیر ، از روش های مختلفی از قبیل تلفنی ، حضور در محل ، ارسال با پست ، ارسال با تیپاکس با ارائه اطلاعات فنی در مورد برقگیر مورد نظر خود ، به عنوان مثال :

  • محل استفاده (تابلوی اولیه و ثانویه)
  • تحمل ضربه گیر برقگیر (Iin : 10 – 100KA) و ولتاژ مورد نظر (275V –700V)
  • کلاس حفاظتی برقگیر از قبیل برقگیر کلاس حفاظتی B، برقگیر کلاس حفاظتی, C برقگیر کلاس حفاظتی , D برقگیر کلاس حفاظتی,B+C برقگیر کلاس حفاظتی C+D

را مشخص نموده و پس از آن برقگیر مورد نظر خود را تهیه نمایید.


ارستر

جهت حفاظت از کلیه لوازم برقی و الکترونیکی می توان از یک برقگیر استفاده کرد. همچنین برقگیرها می توانند به صورت فتوولتاییک یا همان برقگیر DC جهت حفاظت از سیستم های فتوولتاییک استفاده شوند.

برای خرید برقگیر با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098


ارستر

لاک تراش سیم لاکی آلفا Alpha به صورت اتوماتیک جهت تراش لاک سیم لاکی بدون آسیب رساندن به آن استفاده می شود

مشاهده لاک تراش سیم لاکی

برای مشاهده ویدیو لاک تراش سیم لاکی به انتهای صفحه مراجعه کنید.

یکی از مهم ترین وظایف انکودر کوبلر، ارائه اطلاعات مربوط به سرعت، برای کنترل بهتر موتور با استفاده از اینورتر فرکانس می باشد. برای این نوع بازخورد ، کنترل سرعت موتور توسط انکودر کوبلر kubler ضروری بوده که خود این مورد برای بهبود کیفیت سرعت و کنترل پاسخ ، مناسب است.

لیست محصولات انکودر

برای مشاهده ویدیو ساختار انکودر کوبلر به انتهای صفحه مراجعه کنید.

انواع روتاری انکودر کوبلر، انکودر هالو شفت، heavy duty انکودر کوبلر، sendix based و انکودر سینوسی و کسینوسی kubler آلمان توسط پیمان الکتریک قابل ارائه می باشد.
یک وظیفه دیگر انواع انکودر کوبلر ، تعیین موقعیت درایو می باشد. این عمل می تواند توسط انکودر incremental یا ابسولوت رخ دهد. برای کنترل دینامیکی با موتورهای همزمان، بازخورد موقعیت روتور در یک دورضروری است. انکودر کوبلر مطلق Singleturn با رابط BiSS-C یا SSI برای رسیدن به این هدف مورد استفاده قرار می گیرند.

لیست محصولات انکودر

برای مشاهده ویدیو انکودر kubler به انتهای صفحه مراجعه کنید.

انکودر دستگاهی است که یک کمیت مکانیکی را به سیگنال دیجیتالی صفر و یک تبدیل می کند. انواع انکودر هوهنر قابل برنامه ریزی بدون سخت افزار می باشد و در پالس های بالا ارائه می گردد. کاربر انکودر هوهنر در صنایع بسیار است و در مدل های PR90 و PR90H به فروش می رسد.

لیست محصولات انکودر Hohner

برای مشاهده ویدیو انواع انکودر و کاربرد آن به انتهای صفحه مراجعه کنید.

کوپلینگ پنجه ای چیست؟


ساده ترین نوع کوپلینگ متغیر غیر الاستیک به نام کوپلینگ پنجه ای شناخته می شود. هنگامی که در محورها گرمای زیاد در جبهه گسترش طولی بیشتر می شود این نوع کوپلینگ ها استفاده می شوند (مانند توربین های بخار). کوچکترین نوع کوپلینگ پنجه ای پهنای طولی 15 تا 10 میلی متر دارد و بزرگترین آنها 25 میلیمتر (Ø200 میلیمتر) می باشد. این کوپلینگ همچنین به عنوان چنگال های اتصال استفاده می شود که از یک طرف با چرخش لغزنده می تواند یک حرکت کشویی در انتهای یکی از محورها انجام دهد و نیمه دوم که در محور دیگری ثابت شده است، درگیر یا جدا شود.


کوپلینگ پنجه ای

با توجه به انعطاف پذیری پیچشی، کوپلینگ N-EUPEX که از نوع پنجه ای انعطاف پذیر می باشد ، ارتعاشات لرزاننده حرکتی را از منطقه عملیاتی تجهیزات مکانیکی به گونه ای حرکت می دهد که هیچ تأثیری بر روی درایو نمی گذارد. کوپلینگ N-EUPEX از چدن با کیفیت بالا ساخته شده است و یک کوپلینگ چدنی محسوب می گردد. عناصر قابل انعطاف ساخته شده از لاستیک مصنوعی (Buna-N) در درجه های مختلف سختی برای بسیاری از برنامه های کاربردی در دسترس هستند. پین های فلزی و عناصر انعطاف پذیربه گونه ای طراحی شده اند که هنگامی که به طور صحیح بسته می شوند هیچگونه مشکلی به وجود نمی آید.


کوپلینگ فنری

مزایای کوپلینگ پنجه ای

• حداکثر قابلیت اطمینان و بی خطر برای عملیات
• سه نوع قطعه مناسب برای مونتاژ پلاگین و ساده سازی جایگزینی عناصر
• انتخاب سختی elastomer ، متناسب با کاربردهای مختلف
• مناسب برای محیط های بالقوه انفجاری
• دارای گواهینامه اتحادیه اروپا (ATEX)
• بالا بودن میزان دسترسی قطعات در استوککوپلینک

منابع :

https://www.flender.com/en/Products/Couplings/N-EUPEX-Pin-Coupling/p/ATN02701

برای خرید کوپلینگ پنجه ای با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993055 21 0098

جهت مشاهده و دسترسی آسان به انواع کوپلینگ به لینک های زیر مراجعه کنید.
کوپلینگ روپکس
کوپلینگ پنجه ای
کوپلینگ روتکس

برای مشاهده مقالات دیگر پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

ترانسفورماتور دیفرانسیل متغیر خطی چیست؟


ترانسفورماتور دیفرانسیل متغیر خطی (LVDT) (همچنین ترانسفورماتور جابجایی متغیر خطی، مبدل جابجایی خطی متغیر، یا ترانسفورماتور دیفرانسیل) نوعی از ترانسفورماتور الکتریکی مورد استفاده برای اندازه گیری جابجایی خطی (موقعیت) است. همتراز این دستگاه که برای اندازه گیری جابجایی چرخشی استفاده می شود، ترانسدیوسر دیفرانسیل متغیر چرخشی (RVDT) نامیده می شود.
یک LVDT نوعی از مبدل محسوب می شود. مبدل (transducer ) وسیله ای است که مقدار فیزیکی غیر الکتریکی (به عنوان مثال دما، صدا یا نور) را به سیگنال الکتریکی (یعنی ولتاژ، جریان، ظرفیت ...) تبدیل می کند.


ترانسفورماتور دیفرانسیل متغیر خطی

LVDTs مبدل های قوی و مطلق موقعیت خطی و جابجایی هستند؛ آنها به طور ذاتی بدون اصطکاک هستند و زمانی که به درستی استفاده می شوند، عمر چرخه بی نهایت دارند. با توجه به اینکه LVDT های AC بدون اجزای الكترونیكی هستند، می توانند در دمای Cryogenic یا تا 1200 درجه فارنهایت (650 درجه سانتیگراد)، در محیط های خشن، تحت لرزش و شوك بالا عمل كنند.


ترانسفورماتور دیفرانسیل متغیر خطی

انواع ترانسفورماتور دیفرانسیل متغیر خطی LVDTs به طور گسترده ای در برنامه های کاربردی مانند توربین های انرژی، هیدرولیک، اتوماسیون، هواپیما، ماهواره ها، راکتورهای هسته ای و بسیاری از جاهای دیگر استفاده می شود. این مبدل دارای هیسترزین کم (hysteresis) و تکرارپذیری بسیار عالی می باشد.ترانسفورماتور دیفرانسیل متغیر خطی

ترانسفورماتور دیفرانسیل متغیر خطی دارای سه حلقه حلقوی است که در اطراف یک لوله به پایان می رسد. کویل مرکز، اولیه است، و دو کویل بیرونی بالا و پایین ، ثانویه هستند. هسته فرومینگ استوانه ای، متصل به جسم که موقعیت آن را اندازه گیری می کند، در امتداد محور لوله قرار دارد که در آن یک جریان متناوب در حال حرکت در کویل اولیه است و موجب ایجاد ولتاژ در هر کویل ثانویه می شود که متناسب با طول هسته پیوند به ثانویه را انجام می دهد. در این زمان ، فرکانس معمولا در محدوده 1 تا 10 کیلوهرتز است.


ترانسفورماتور دیفرانسیل متغیر خطی

منابع :

https://en.wikipedia.org/wiki/Linear_variable_differential_transformer

برای خرید سنسور LVDT با شماره های زیر تماس بگیرید.

33993009 21 0098
33993055 21 0098

برای مشاهده مقالات دیگر پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

مقاومت ترمز آسانسور
استفاده از مقاومت ترمز آسانسور در زمان حرکت آسانسور به بالا و پایین و راه اندازی موتور ، از آسیب آسانسور در هنگام حرکت ، با جذب انرژی احیا کننده اضافی تولید شده در حین عملیات ، جلوگیری می کند.

  • مقاومت ترمز آسانسور مناسب برای اینورتر LS , Delta ، 3.7 کیلو وات سه فاز 120 اهم و 600 وات
  • مقاومت ترمز آسانسور مناسب برای اینورتر LS , Delta، 5.5 کیلو وات سه فاز 85 اهم 1000 وات
  • مقاومت ترمز آسانسور مناسب برای اینورتر LS , Delta ، 7.5 کیلو وات سه فاز 60 اهم 1200 وات
  • مقاومت ترمز آسانسور مناسب برای اینورتر LS , Delta، 11 کیلو وات تکفاز 40 اهم 2000 وات
  • مقاومت ترمز آسانسور مناسب برای اینورتر LS , Delta ، 15 کیلو وات سه فاز 30 اهم 2400 وات
  • مقاومت ترمز آسانسور مناسب برای اینورتر LS , Delta ، 22 کیلو وات سه فاز 20 اهم 3600 وات

همچنین امکان ساخت مقاومت ترمز آسانسور با اهم و توان مختلف وجود دارد.

مقاومت ترمز آسانسور

جدول مقاومت ترمز

مشاهده لیست انواع مقاومت

برای خرید مقاومت ترمز آسانسور با شماره های زیر تماس بگیرید.

33993055 21 0098
33993009 21 0098