شرکت  Vishay Intertechnology تولید کننده نیمه هادی های گسسته و پل دیودها و دوبل دیود ها و قطعات الکترونیکی منفعل است که توسط تاجر لهستانی Felix Zandman تاسیس شده است. ویشای دارای کارخانه های تولیدی در آسیا ، اروپا و آمریکا است که در آن یکسو کننده ها ، دیودها ، MOSFET ها  ، مدارهای مجتمع انتخاب شده ، مقاومت ها ، خازن ها و واسطه ها (inductor)  را تولید می کند.

انواع محصولات ویشای Vishay:

 • دیودها و یکسو کننده ها
 • تریستورهای گسسته
 • کنترل فاز گسسته
 • ماژول های برق
 • ماژول های پل
 • ماژول های دیود
 • ماژول های IGBT
 • ماژول های MOSFET

تریستور ویشای

 • ماژول های تریستور
 • خازن ها
 • الکترولیت آلومینیوم
 • خازن سرامیکی
 • جریان برق سنگین (ESTA)
 • مقاومت ها
 • ترمیستورها
 • وریستور
 • رئوستا
 • پنل پتانسیومتر
 • مقاومتهای سفارشی

خازن ویشای

خرید پل دیود و تریستور vishay و semikron

برای خرید پل دیود و تریستور لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

لیست سایر مقالات وبسایت پیمان الکتریک

جریان های AC و DC انواع مختلفی از ولتاژ هستند که برای انتقال انرژی الکتریکی مورد استفاده قرار می گیرند. در طول روز بیشتر اجسامی که با آنها در تماس هستیم، با انرژی الکتریکی کار می کنند. جریان الکتریکی جریان ذرات باردار یا به طور خاص در مورد AC و DC جریان الکترون ها است.
در واقع برق به دو طریق جریان می یابد: یا در یک جریان متناوب (AC) یا در یک جریان مستقیم (DC). برق یا "جریان" چیزی نیست جز حرکت الکترونها از طریق یک رسانا ، مانند سیم، منتقل می شوند. تفاوت بین AC و DC در جهتی است که الکترون ها در آن جریان می یابند. در DC، الکترون ها به طور پیوسته در یک جهت یا "رو به جلو" جریان می یابند. در AC، الکترون ها مسیرهای سوئیچینگ را نگه می دارند، گاهی اوقات "به جلو" حرکت می کنند و سپس به سمت عقب می روند.

تفاوت اساسی جریان AC و DC


در نتیجه تفاوت اساسی بین AC و DC جهت جریان است. یک روش ساده برای تجسم تفاوت این است که، هنگامی که ترسیم می شود، جریان DC مانند یک خط مسطح به نظر می رسد، در حالی که جریان AC بر روی یک نمودار الگوی سینوسی یا موج مانند را ایجاد می کند. این امر به این دلیل است که AC با تکرار نوسانی با گذشت زمان تغییر می کند. این جلو و عقب همان چیزی است که نام AC را مشخص می کند.
با نگاهی به نحوه عملکرد آنها در دستگاه هایی که از آنها استفاده می کنیم، روش دیگری برای تفکیک AC و DC ارائه می دهد. به عنوان مثال لامپ کنار تختخواب شما از AC استفاده می کند. دلیل این امر این است که منبع جریان از دور به دست آمده است و حرکت موج مانند جریان آن را به صورت متناوب ایجاد می کند. ولی در هنگام استفاده از چراغ قوه، مصرف کننده قدرت DC هستید. باتری معمولی دارای پایانه های منفی و مثبت است و شارژ الکتریکی (این الکترون ها هستند) در یک جهت از یک جهت دیگر با سرعت ثابت (خط مستقیم روی نمودار) حرکت می کنند.
می توان AC را با آداپتور به DC تبدیل کرد. به طور مثال باتری در لپ تاپ شما از AC به DC تغییر یافته است. دی سی را می توان "بالا و پایین" کرد، فقط کمی دشوار است. اینورترها DC را به AC تغییر می دهند. به عنوان مثال ، برای اتومبیل شما یک اینورتر برای اجرای یک دستگاه کوچک ، 12 ولت DC را به 120 ولت AC تغییر می دهد. در حالی که DC می تواند در باتری ها ذخیره شود ، شما نمی توانید AC را ذخیره کنید.

مشاهده سایر مقالات پیمان الکتریک

شرکت TECHsem ، تولید کننده تخصصی در توسعه ، تولید و فروش وسایل نیمه هادی جریان ، از کارخانه کامپوننت ابزار Hubei Xiangfan می باشد.

محصولات XIANFENGTM و TECHSEMTM که به انواع مختلف ، با کیفیت بالا ، به دارا بودن شهرت و خدمات خوبی مشهور است ، در بازار داخلی به خوبی فروخته می شود و به اروپا ، آمریکا ، کره ، ژاپن ، هند ، تایوان ، آسیای جنوب شرقی و سایر کشورها صادر شده است.

این شرکت با برخورداری از مناظر زیبا ، در شهر معروف Xiangfan واقع شده است که یک سایت ایده آل برای تولید دستگاه های نیمه هادی برق دارد. شرکت TECHSEM با بیش از 40 سال تجربه در زمینه ساخت دستگاه های نیمه هادی میباشد. این شرکت تولید کننده انواع دیود ، تریستور، پل دیود ، دوبل تریستور و دوبل دیود، دارای 76 مهندس تخصصی (32 مهندس ارشد ، 6 کارشناسی ارشد مهندسی) می باشد که در فن آوری و قابلیت تولید مزایای بسیار خوبی دارد.


TECHSEM دارای یک تاثیر خالص و موثر در بازار است که تقریباً دارای 200 توزیع کننده و 60 نماینده تنها در سراسر چین است. در سالهای اخیر ، توانایی تولید تریستورها و ماژولها در رده اول را داراست و درآمد فروش در سه مکان اول در بازار داخلی را به خود اختصاص داده است.
هدف اصلی شرکت TECHSEM این است که به عنوان پیشرو در رقابت برای نیمه هادی های برق به بازار عرضه شود.

انواع محصولات نیمه هادی TECHSEM:

 • پل دیود Techsem
  پل دیود تک فاز 100 آمپر 1600 ولت MDQ100/16
  پل دیود سه فاز 200 آمپر 1600 ولت MDS200/16

نیمه هادی techsem

 • تریستور فست Techsem
  تریستور فست دیسکی 1250 آمپر Techsem

نیمه هادی techsem

دستگاه کپسول Capsule type device


تریستورهای کنترل فاز | تریستورهای خاموش کن سریع | تریستورهای با فرکانس بالا | تریستورهای کنترل دو جهته | دیودهای یکسو کننده | دیودهای بازیابی سریع | ماژول های جریان کپسول ایزوله

ماژول برق Power Modules

ماژول های تریستور | ماژول های دیود | ماژول های تریستور / دیود | ماژول های تریستور (نوع ایزوله نشده | | ماژول های یکسو کننده تک فاز و سه فاز | ماژول های بازیابی سریع دیود تروریستور / | دیودهای بازیابی فوق العاده سریع MUR200 |


انواع نیمه هادی برق


مجموعه های تک فاز سری B2 | مونتاژهای سه فاز کامل سری B6 | مجموعه های شش فاز از سری M6 | سوئیچ های AC سری W | مجموعه های (B6C) 2 سری | مجموعه ولتاژ بالای سری HV

نیمه هادی techsem

خرید پل دیود Techsem 

برای خرید پل دیود Techsem لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

لیست سایر مقالات وبسایت پیمان الکتریک

VFD ها (variable-frequency drive) یا درایو فرکانس متغیر، در برنامه های مختلفی از لوازم کوچک تا کمپرسورهای بزرگ استفاده می شوند. حدود 25٪ از انرژی الکتریکی جهان توسط موتورهای الکتریکی در کاربردهای صنعتی مصرف می شود. سیستم هایی که از VFD استفاده می کنند می توانند از سیستم های دارای پمپ یا فن نیز، استفاده کنند. با این حال ، نفوذ در بازار جهانی برای همه برنامه های کاربردی VFD نسبتاً اندک است.
در طی چهار دهه گذشته ، فناوری الکترونیک انرژی باعث کاهش هزینه و اندازه VFD شده و عملکرد خود را با پیشرفت در دستگاه های سوئیچینگ نیمه هادی ، توپولوژی درایو ، تکنیک های شبیه سازی و کنترل سخت افزار و نرم افزار بهبود داده است.
VFD ها (یا درایو فرکانس متغیر) در تعدادی از توپولوژی های مختلف با ولتاژ کم و متوسط ولتاژ AC-AC و DC-AC ساخته می شوند.

موتور AC در VFD ها چیست؟


موتور الکتریکی AC مورد استفاده در سیستم VFD معمولاً یک موتور القایی سه فاز است. برخی از انواع موتورهای تک فاز یا موتورهای همزمان می توانند در برخی شرایط سودمند باشند ، اما به طور کلی موتورهای القایی سه فاز به عنوان اقتصادی ترین موتورها، ارجحیت دارند. این دستگاه ، موتوری است که برای کار با سرعت ثابت طراحی شده و اغلب برای VFD ها استفاده می شود.

VFD

کنترلر VFD چیست؟


کنترل کننده VFD یا یا درایو فرکانس متغیر یک سیستم تبدیل الکترونیکی قدرت در حالت جامد است که از سه زیر سیستم مجزا تشکیل شده است: مبدل پل یکسوساز ، یک پیوند جریان مستقیم (DC) و یک اینورتر. درایوهای مبدل ولتاژ منبع (VSI) در واقع رایج ترین نوع درایوها هستند. بیشتر درایوها ، درایوهای AC-AC هستند به این ترتیب که آنها ورودی خط AC را به خروجی اینورتر AC تبدیل می کنند.

اینترفیس عملگر VFD چگونه کار می کند؟


رابط عملگر وسیله ای را برای شروع و متوقف کردن موتور و تنظیم سرعت کار فراهم می کند. VFD همچنین ممکن است توسط یک کنترل کننده دارای منطق قابل برنامه ریزی و از طریق Modbus یا رابط مشابه دیگری کنترل شود. توابع کنترل اضافی اپراتور ممکن است شامل معکوس کردن و جابجایی بین تنظیم سرعت دستی و کنترل خودکار از سیگنال کنترل فرآیند خارجی باشد. اینترفیس عملگر اغلب شامل یک صفحه نمایش الفبایی یا چراغ های نشانگر و متر برای ارائه اطلاعات در مورد عملکرد درایو است.

لیست سایر مقالات وبسایت پیمان الکتریک

در این مقاله قصد داریم به معرفی فن EBM بپردازیم و راهنمای خرید قیمت و کاربرد آن را برای شما مشتریان عزیر شرح دهیم.

فن Ebm با حرکت هوا برای تبادل هوای گرم یا سرد در طیف گسترده ای از دستگاه ها و سیستم ها ، شهرت خود را به عنوان شگفتی های صرفه جویی در فضا ثابت می کنند. از ویژگی های برجسته فن های EBM می توان به عمق کوچک نصب ، سطح سر و صدای کم و راندمان استثنایی آنها اشاره کرد . فن های ebm به خصوص برای جریان هوا از طریق مبدل های حرارتی مناسب هستند. علاوه بر این ، با استفاده از فناوری GreenTech EC ، فن ebm به عنوان یک صرفه جویی در مصرف انرژی هوشمند برای طیف بسیار گسترده ای از برنامه ها تبدیل می شود.


فن محوری: یک اصل ، گزینه های بی شماری


عملکرد فن محوری شبیه به پیشران است و هوا را به موازات شافت موتور گردان به صورت محوری حرکت می دهد . موتور روتور خارجی ebm-papst مستقیماً در پروانه محوری یکپارچه می شود و یک واحد فن محوری فشرده تشکیل می دهد. علاوه بر این ، استفاده از موتورهای EC GreenTech همچنین کنترل دقیق جریان هوا را امکان پذیر می کند - آنها با خروجی تاکو ، ورودی خطی یا PWM ، و بسیاری از ویژگی های دیگر در دسترس هستند. آنها معمولاً با حلقه های دیواری در دهانه های زنگ کوتاه یا بلند نصب می شوند.

خرید فن EBM

برای خرید فن EBM لطفا با مشاوران ما تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

لیست سایر مقالات وبسایت پیمان الکتریک

یکسوکننده IGBT ، ماژول های برق و حتی راهکارهای پشته stack solutions  را در کلاس های مختلف ولتاژ و جریان برق ارائه می دهد.

نیمه هادی IGBT ، طیف گسترده ای از دستگاه های مختلف را ارائه می دهد. این محصولات طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی را در زمینه سیستم های خودروسازی ، کششی ، صنعتی و مصرفی ارائه می دهند.

خرید و فروش IGBT SEMIKRON در پیمان الكتریک انجام می شود.

راه کارهای IGBT  در حالت جلو و مسدود کننده ، تلفات جریان بسیار کمی دارند و فقط به جریان درایو کم نیاز دارند و راندمان بالایی دارند. IGBT ها می توانند ولتاژ های 6.5 کیلوولت را تحمل کرده و با فرکانس سوئیچینگ از 2 کیلو هرتز تا 50 کیلو هرتز کار کنند. 

IGBTهای  کنترل صنعتی و جریان برای توانایی برتر جریان و ظرفیت بار بالاتر پالس برای مصرف انرژی فوق العاده کم طراحی شده اند.

لازم به ذكر است كه IGBT دارای جریان و ولتاژ های مختلفی است كه با كدهای متفاوت عرضه می شود . در این میان آی جی بی تی سمیکرون و IXYS از کیفیت خوبی برخوردار هستند.

سميکرون

SKiiP 02NEB066V3

IGBT بسته های گسترده ای از تراشه های مونتاژ شده در بسته های پلاستیکی گسسته ، به اصطلاح Discretes IGBTs ارائه می دهد ، که به صورت IGBT های منفرد در دسترس هستند و با دیود آزمایشی به صورت مشترک بسته بندی شده اند.

كاربرد IGBT آی جی بی تی :

این دستگاه ها برای کاربردهایی از قبیل اینورترهای عمومی (كه كاربرد اصلی به حساب می آید) ، اینورترهای خورشیدی ، UPS ، گرمایش القایی ، لوازم خانگی ، جوشکاری و SMPS مناسب هستند.

مزایای استفاده از IGBT:

مزایای استفاده از Discretes IGBT ، چگالی جریان بالا و اتلاف انرژی کم است که منجر به راندمان بالاتر و سینک گرمای کمتر می شود تا هزینه کلی سیستم کمتر شود.

برخی از انواع IGBT آی جی بی تی سمیکرون SEMIKRON :

 • آی جی بی تی سمیکرون SKiiP 25NEB066V1
 • آی جی بی تی سمیکرون  SKM200GB12T4
 • آی جی بی تی سمیکرون SKM400GB12T4
 • آی جی بی تی سمیکرون SKiiP 16GH066V1
 • آی جی بی تی سمیكرون SKM600GB066D

آی جی بی تی

مشاهده لیست کامل IGBT سمیکرون

خرید IGBT

برای خرید ماژول دیود تریستور ، ماژول IGBT و ماژول دوبل تریستور با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

پل دیود تک فاز 40 آمپر 1600 ولت IXYS VHF36-16IO5 آی ایکس وای اس

Half Controlled Single Phase Rectifier Bridge

پل دیود های رکتیفایر در انواع پل دیود رکتیفایر تک فاز و پل دیود رکتیفایر سه فاز تقسیم بندی می شود که به ترتیب از چهار عدد دیود و شش عدد دیود تشکیل شده است. جهت خرید و فروش VHF36-16IO5 با شماره های فروشگاه تماس بگیرید .

 

33992998 21 0098 
33993009 21 0098

پل دیود ها از یکسو کننده به شمار می آیند که جهت یکسوسازی جریان متناوب و به دست آوردن جریان مستقیم استفاده می شوند . 

 • ولتاژ ورودی 1600 ولت 
 • جریان خروجی 40 آمپر
 • ابعاد : 22*33*63 میلی متر
 • تحمل دمای 40 الی 150 درجه سانتیگراد

شماتیک پل دیود IXYS

 کاتالوگ

ویدیو پل دیود تک فاز و سه فاز را در انتهای صفحه مشاهده کنید.

دوبل تریستور SKKT330/16E سمیکرون شبیه رله عمل می کند. رله ها با اعمال ولتاژ به بوبین کتتاکت باز و بسته می شوند. همچنین دوبل تریستور SKKT330/16E باعث می شود که وسیله مورد نظر، سیگنال پایینی ایجاد کند. حساسیت بالای دوبل تریستور، امکان افزایش و ثابت سازی جریان از طریق کاتد را فراهم میکند. خرید و فروش SKKT330/16E سمیکرون در پیمان الکتریک انجام می شود.

دوبل تریستور 330 آمپری SKKT330/16E سمیکرون در ولتاژهای 1200 ، 1600 ، 1400 ، 1800 و .... ارائه می گردد.

دوبل تریستور 330 آمپر 1600 ولت سمیکرون semikron

SKKT330-16E SEMIKRON THYRISTOR DUAL MODULES

دیود تریستور skkt330 در رکتیفایر ، شارژر و منابع تغذیه جهت یکسوسازی جریان استفاده می شود.

نکات قابل توجه برای افزایش طول عمر یک تریستور skkt330/16e:

در هنگام استفاده باید توجه شود که ولتاژی بیش ولتاژ مشخص شده بر روی آن استفاده نگردد.

مصرف جریان بیش از جریان تعریف شده بر روی تریستور نباشد.

جریان گیت نیز نباید از حد مجاز بیشتر شود.

خرید SKKT 330/08E

خرید SKKT330/12E

قیمت SKKT 330/16E

قیمت SKKT330/18E

برای قیمت و خرید SKKT330 با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098

33993009 21 0098

 

سميکرون

 

SKKT_330_16_E

 کاتالوگ سمیکرون SKKT330/16

دوبل تریستور سمیکرون                                  

پل دیود سه فاز آی ایکس وای اس IXYS VUO100-08NO7

پل دیود های رکتیفایر در انواع پل دیود رکتیفایر تک فاز و پل دیود رکتیفایر سه فاز تقسیم بندی می شود که به ترتیب از چهار عدد دیود و شش عدد دیود تشکیل شده است. جهت خرید VUO100-08NO7 با شماره های فروشگاه تماس بگیرید.

33992998 21 0098 
33993009 21 0098

پل دیود ها از یکسو کننده به شمار می آیند که جهت یکسوسازی جریان متناوب و به دست آوردن جریان مستقیم استفاده می شوند . 

 • ولتاژ ورودی 800 ولت 
 • جریان خروجی 100 آمپر
 • تحمل دمای 45 درجه سانتیگراد

شماتیک پل دیود IXYS

 

ویدیو پل دیود تک فاز و سه فاز را در انتهای صفحه مشاهده کنید.

دیودهای پیچی دارای رنج های جریانی مختلف هستند و عمل یکسوسازی جریان را به عهده دارند. انواع دیود پیچی IXYS با کدهای زیر به شرح زیر است. جهت خرید و فروش دیود پیچی IXYS با فروشگاه تماس بگیرید.

DS17-08A دیود پیچی IXYS
DS17-12A دیود پیچی IXYS
DS2-08A دیود پیچی IXYS
DS2-12A دیود پیچی IXYS
DS35-08A دیود پیچی IXYS
DS35-12A دیود پیچی IXYS
DS75-08B دیود پیچی IXYS
DS75-12B دیود پیچی IXYS
DS9-08F دیود پیچی IXYS
DS9-12F دیود پیچی IXYS
DSA1-12D دیود پیچی IXYS
DSA1-16D دیود پیچی IXYS
DSA1-18D دیود پیچی IXYS
DSA17-12A دیود پیچی IXYS
DSA17-16A دیود پیچی IXYS
DSA17-18A دیود پیچی IXYS
DSA2-12A دیود پیچی IXYS
DSA2-16A دیود پیچی IXYS

تریستور پیچی
DSA2-18A دیود پیچی IXYS
DSA35-12A دیود پیچی IXYS
DSA35-16A دیود پیچی IXYS
DSA35-18A دیود پیچی IXYS
DSA75-12B دیود پیچی IXYS
DSA75-16B دیود پیچی IXYS
DSA75-18B دیود پیچی IXYS
DSA9-12F دیود پیچی IXYS
DSA9-16F دیود پیچی IXYS
DSA9-18F دیود پیچی IXYS
DSAI17-12A دیود پیچی IXYS
DSAI17-16A دیود پیچی IXYS
DSAI17-18A دیود پیچی IXYS
DSAI35-12A دیود پیچی IXYS
DSAI35-16A دیود پیچی IXYS
DSAI35-18A دیود پیچی IXYS
DSAI75-12B دیود پیچی IXYS
DSAI75-16B دیود پیچی IXYS
DSAI75-18B دیود پیچی IXYS

دیود پیچی

انواع تریستور پیچی IXYS:

CS30-14IO1 تریستور پیچی IXYS

CS30-16IO1 تریستور پیچی IXYS

CS35-08IO4 تریستور پیچی IXYS

CS35-12IO4 تریستور پیچی IXYS

CS35-14IO4 تریستور پیچی IXYS

CS45-08IO1 تریستور پیچی IXYS

CS45-12IO1 تریستور پیچی IXYS

CS45-16IO1 تریستور پیچی IXYS

CS45-16IO1R تریستور پیچی IXYS

CS60-12IO1 تریستور پیچی IXYS

CS60-14IO1 تریستور پیچی IXYS

CS60-16IO1 تریستور پیچی IXYS

CS8-08IO2 تریستور پیچی IXYS

CS8-12IO2 تریستور پیچی IXYS