پل دیود تک فاز (23)

پل دیود سه فاز (30)

پل دیود

پل دیود Diode Bridge، یکسوسازی جریان AC و تبدیل آن به جریان DC را بر عهده دارد. پل دیود از ترکیب 4 عدد دیود یکسوساز معمولی به دست می‌آید. در واقع، یک پل دیود سمیکرون (Semikron) را می‌توان با چهار عدد دیود به صورت دستی ساخت که از لحاظ کاربرد و کارکرد هیچ تفاوتی با پل دیود آماده نخواهد داشت.

پل دیود به قطعه ای گفته می شود که از ترکیب 4 عدد دیود معمولی بدست می آید و وظیفه اصلی آن یکسوسازی جریان متناوب الکتریکی می باشد ، یک پل دیود را می توان با چهار عدد دیود به صورت دستی ساخت که از لحاظ کاربرد و کارکرد هیچ تفاوتی با پل دیود آماده ندارد ، و یک پل می توانید برقی AC را گرفته و به برق DC تبدیل نماید پل دیود های می توانند در کنار اتو ترانس ها مورد مصرف قرار گیرند بدین صورت که در خروجی اتو ترانس به صورت موازی بسته می شود و در هنگامی که ولتاژ ورودی تغیر می کند در خروجی برق DC را دریافت شود.

نوع پل دیود

پل دیود‌ها در مدل‌ها با توان‌ها و ولتاژ متفاوت وجود دارند. هر پل دیود دارای ویژگی‌ها و مشخصات متفاوتی است پل دیود‌های پیشرفته و جدید از قابلیت‌های بیشتری برخوردارند از این رو ممکن است کمی با مدل‌های قدیمی اختلاف قیمت داشته باشند.

مدل‌های پل دیود فلزی مربعی:

  • پل دیود KBPC3510 تمام موج 35 آمپر 1000 ولت
  • پل دیود فلزی KBPC5010 تمام موج 50 آمپر 1000 ولت
  • پل دیود 100 آمپری 1600 ولت MDQ100/16
  • پل دیود 200 آمپری 1600 ولت MDQ200/16

برند پل دیود

پل دیود در برند‌های معتبر زیادی عرضه می‌شود. یکی از برند‌های شناخته شده در بازار ایران سمیکرون است که با قیمت مناسبی توسط نمایندگی‌ها عرضه می‌شود.

عوامل و کارکرد‌های فنی پل دیود فاکتور دیگری است که روی قیمت این قطعه تأثیر می‌گذارد. پل دیود‌هایی که با دقت و کیفیت بالاتر طراحی می‌شوند عملکرد بهتری در عبور جریان در مدار را انجام می‌دهند. از این رو این فاکتور هم می‌تواند در قیمت و کیفیت تأثیر‌گذار باشد.

پل دیود‌ها باید در برابر شرایط محیطی مختلف مقاوم باشند. این نکته در قیمت هم تأثیر‌گذار است. اگر فناوری به کار رفته شده در این قطعه بالا باشد و متریال‌های به کار رفته در تولید با کیفیت باشند قطعاً مقاومت نهایی محصول بالاتر و قیمت آن بیشتر است.

عرضه‌کنندگان این قطعه الکترونیکی هم تا حدودی در تعیین قیمت نقش دارند. برخی از نمایندگی‌ها محصولات را با قیمت منصفانه به فروش می‌رسانند. برای خرید نمونه‌های اورجینال و با کیفیت بهتر است فروشگاه‌های معتبر لوازم الکترونیکی را انتخاب کنید.

خرید پل دیود

امروزه با قطعات الکترونیکی پیشرفته بسیاری از مشکلات نوسانی ولتاژ در مدار‌ها رفع شده است. پل دیود تک فاز یک قطعه الکترونیکی است که در مدار‌های الکتریکی که به منبع تغذیه اصلاح شده DC نیاز دارند استفاده می‌شود.

پل دیود در مدل‌های تک فاز و سه فاز عرضه می‌شود. مدار پل دیودی در سال ۱۸۹۶ توسط کارول پولاک لهستانی ساخته شد. قبل از این اختراع از دیود‌های جداگانه استفاده می‌شد.

این قطعه الکترونیکی بعد‌ها در برند‌ها و انواع مختلف ساخته شد. وظیفه اصلی این قطعه الکترونیکی این است که اجازه عبور جریان فقط از یک سمت را می‌دهد و اگر جریان از طرف دیگری جاری شود پل دیود اجازه این کار را نمی‌دهد. در واقع با این قطعه الکترونیکی مسیر جریان تنها در یک سو است.

از آنجایی که در تمام وسایل الکترونیکی برای تأمین برق اجرای مختلف خود از یک منبع تغذیه اصلاح شده DC استفاده می‌کنند از این رو طیف گسترده‌ای از دستگاه‌های الکترونیکی از پل دیود استفاده می‌کنند.

انواع پل دیود تک فاز Diode Bridge در فروشگاه پیمان الکتریک ارائه می‌گردد. جهت خرید پل دیود سه فاز Diode Bridge سمیکرون semikron با کارشناسان ما تماس بگیرید.

قیمت پل دیود - خرید MDS100/16 سه فاز

قیمتبرندمدلکد سفارش
به روزسمیکرونپل دیود تریستوریSKCH40-16
به روزسمیکرونپل دیود تریستوریSKCH28-12
به روزTechsemپل دیود تک فازMDQ100/16
به روزTechsemپل دیود سه فازMDS100/16
 به روزTechsemپل دیود تک فازMDQ200/16
 به روز -پل دیود تک فازKBPC3510
 به روز -پل دیود تک فازKBPC5010
 به روزTechsemپل دیود سه فازMDS200/16
 به روز -پل دیود سه فاز هیت سینک دارSQL100
 به روز -پل دیود تک فاز هیت سینک دارQL100

برای دریافت قیمت‌های به روز با فروشگاه تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

جهت مشاهده مشخصات فنی پل دیود تک فاز و پل دیود سه فاز به لینک‌های آن‌ها مراجعه کنید.

همچنین اطلاعات فنی و کاتالوگ دیود پیچی را از لینک آن مشاهده کنید.

پل دیود تک فاز MDQ200/16 | پل دیود 200 آمپری پیمان الکتریک