ارستر DEHN (19)

ارستر و سرج ارستر CITEL (4)

ارستر SALTEK (10)

سرج پروتکشن (83)

سرج ارستر | ارستر

سرج ارسترها را می‌شود به 5 دسته پرکاربرد معرفی کرد:

  • ارسترهای کلاس حفاظتی D
  • ارسترهای کلاس حفاظتی C
  • ارسترهای کلاس حفاظتی B + C
  • ارسترهای کلاس حفاظتی B
  • ارستر شبکه که بالاترین کلاس حفاظتی در هنگام صاعقه را برخوردار است.

ارسترهای رادیویی که به صورت UHF ،N Type ،BNC و TNC مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ارسترهای جهت حفاظت از دوربین که معمولا به دو حالت CAT6 و CAT5 در بازار موجود می‌باشد.

قابل توجه ارسترهای کلاس B که در تابلوهای اصلی و اولیه استفاده می‌گردند و قابلیت ضربه گیر تا 150 کیلوآمپر را برخوردار می‌باشند، بالاترین قیمت را در سرج ارسترها به همراه دارد.

سرج ارستر، صاعقه گیر، ارستر حفاظت از رعد و برق

ارستر به منظور محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی در برابر جریان گذرای ناشی از رعد و برق استفاده می‌شود و دارای بهره‌وری و اثر بخشی بالایی می‌باشد.

سرج ارستر برای حفاظت از تاسیسات برقی و تجهیزات الکترونیکی در هنگام اضافه ولتاژ و یا جریان رعد و برق مستقیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای ظرفیت تخلیه بالایی بوده و برای استفاده و نصب IV نیز مناسب می‌باشد.

ارستر یک وسیله‌ی الکتریکی است که لوازم الکتریکی را در مقابل جریان و ولتاژ غیر عادی محافظت نموده و ولتاژ را در آستانه 120 ولت نگه می‌دارد. وقتی آستانه‌ای بالاتر از 120 ولت باشد ، ارستر ولتاژ را پایین می‌آورد یا آن را متوقف می‌کند. بدون ارستر اگر ولتاژی بالاتر از 120 ولت باشد آن دستگاه صدمه می‌بیند.

برق گیر یا سرج ارستر چیست؟

ارستر یا برقگیر دستگاهی است که درسیستم های قدرت بالا 1000 V برای حفاظت در برابر رعد و برق وسوئیچینگ موج مورد استفاده قرار می گیرد. سرج ارستر برای حفاظت از تجهیزات الکتریکی در برابر ولتاژ بیش از حد ناشی از عوامل خارجی نظیر (رعد و برق) و یا تغییر جریان داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

سرج ارستر هادی موجود در وسایل الکترونیکی را به زمین متصل می کند و از این طریق جریان اضافی را به زمین منتقل می نماید و ولتاژ نرمال را به هادی انتقال می دهد.
دلیل عملکرد مناسب سرج ارستر (برق گیر) در انتقال ولتاژ اضافی آن است که در ساختار آن از اکسید فلز وریستور ( The Metal Oxide Varistor) یا MOV می باشد.MOV یک نیمه هادی است که به ولتاژ بالا بسیار حساس می باشد.

در ولتاژ های عادی MOV به صورت یک عایق عمل می کند و جریان از آن عبور نمیکند، اما در ولتاژ های بالا مانند یک هادی عمل می کند . در واقع وریستور مانند یک سوئیچ باز در زمان ولتاژ عادی و یک سوئیچ بسته در زمان ولتاژ بالا عمل می کند.

سرج ارستر و انواع آن:

ارستر ترکیبی کلاس B+C

ارستر ترکیبی کلاس B+C برای حفاظت از سیستم‌های الکتریکی در زمان توزیع ولتاژ پایین ناشی از برخورد رعد و برق و یا سوئیچ داخلی دستگاه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ویژگی سرچ ارستر ترکیبی کلاس B+C این است که به هنگام تخلیه جریان اضافی، گازهای داغ یونیزه از آن صادر نمی‌شود بنابراین نیاز نیست که از وسایل قابل اشتعال دور نگاه داشته شود.

ارستر 5093627 سه فاز با کلاس حفاظتی B+C مدل V50-B+C/3-280

ارستر 5094510 کلاس B+C، تیپ 2+1، سه فاز و نول با کنتاکت کمکی مدل V25-B+C 3+NPE+FS

ارستر V25 B+C 3+NPE تک فاز با کلاس حفاظتی B+C با کد سفارش 5094463

ارستر فتوولتاییک

این نوع ارسترها برای حفاظت از انواع پنل‌های خورشیدی، اینورتر خورشیدی، سلول‌های خورشیدی، اینورتر DC و همچنین جهت حفاظت در مقابل رعد و برق و صاعقه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ارستر فتوولتاییک کد 5093623 مدل V50-B+C 3-PH600 با قابلیت تحمل ولتاژ 600 ولت DC – دارای جریان تخلیه نامی 30KA – دارای جریان تخلیه کل 50KA – دارای سیستم حفاظتی IP20

ارستر فتوولتاییک کد 5093625 مدل V50-B+C 3-PH600 با قابلیت تحمل ولتاژ 600 ولت DC – دارای جریان تخلیه نامی 30KA – دارای جریان تخلیه کل 50KA – دارای سیستم حفاظتی IP20

ارستر کلاس C

ارستر کلاس C طوری طراحی شده است که رابط میان هادی سیستم الکتریکی و و زمین باشد و میزان اضافه ولتاژ در دستگاه الکتریکی را کاهش دهد. ارستر کلاس C تک قطبی بوده و برای محافظت از تجهیزات الکتریکی در هنگام تغییر ولتاژ ناشی از رعد و برق به کار می‌رود. ارستر کلاس C به دلیل آنکه دارای وریستور اکسید فلزی می‌باشد از ظرفیت تخلیه بالایی برخوردار است.

ارستر 5095221 با کلاس حفاظتی C مدل V20-1+NPE-75 ارستر حفاظت از فاز تحمل ولتاژ AC75V جریان تخلیه نامی 40KA جریان تخلیه کل 40KA سیستم حفاظتی IP20

ارستر 5094760 با کلاس حفاظتی C مدل V20-C 1+NPE+FS ارستر حفاظت از فاز و نول دارای ریموت کنترل خروجی تحمل ولتاژ 230V جریان تخلیه نامی 20KA جریان تخلیه کل 40KA سیستم حفاظتی IP20

ارستر 5094765 با کلاس حفاظتی C مدل V20-C 3+NPE+FS ارستر حفاظت از فاز و نول دارای ریموت کنترل خروجی تحمل ولتاژ 230V جریان تخلیه نامی 20KA جریان تخلیه کل 80KA سیستم حفاظتی IP20

ارستر کلاس B

ارستر کلاس B به منظور محافظت از دستگاه‌های الکترونیکی در برابر جریان گذرای ناشی از رعد و برق استفاده می‌شود و دارای بهره وری و اثر بخشی بالایی می‌باشد. ارستر کلاس B تک قطبی می‌باشد و برای حفاظت از تاسیسات برقی و تجهیزات الکترونیکی در هنگام اضافه ولتاژ و یا جریان رعد و برق مستقیم مورد استفاده قرار می‌گیرد و دارای ظرفیت تخلیه بالایی می‌باشد و برای استفاده و نصب IV نیز مناسب می‌باشد.

ارستر کلاس B کد 5096879 مدل MCD 50-B 3+1 ارستر حفاظت از فاز و نول با تحمل ولتاژ 255 V دارای جریان تخلیه نامی 50 KA با سیستم حفاظتی IP20

ارستر کلاس B کد 5096851 مدل MC 50-B-OS ارستر حفاظت از فاز با تحمل ولتاژ 255 V دارای جریان تخلیه نامی 50 KA با سیستم حفاظتی IP20

ارستر کلاس D یا (Lightning Current Arrester):

جهت تکمیل و مقابله با اضافه ولتاژ از این نوع ارسترها استفاده می گردد.

سرج ارستر کلاس D در خطوطی که دارای ولتاژ پایین می باشند مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع از سرج ارستر تابلویی نمی بایست در معرض مستقیم رعد و برق قرار گیرد. سرج ارستر کلاس A برای تغییرات جزئی جریان s µ 20/ 8 با حد اکثرپیک 5 kv طراحی شده است.

ارستر مخابراتی یا دیتا

این نوع ارسترها برای حفاظت از خطوط کابلهای CAF5 و CAT6 با ورودی و خروجی RJ45 وهمچنین برای حفاظت از دوربین ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ارستر دوربین:

جهت محافظت از انواع دوربین ها می باشد،در صورت رعد و برق و صاعقه در خط می تواند باعث جلوگیری از سوختن دوربین گردد.

ارستر TNC:

این نوع ارستر با ولتاژ VAC 130 و ولتاژ VDC 180 و کانکتور با قابلیت اتصال Coaxial Cable ، جهت حفاظت از دوربین ها مورد استفاده قرار میگیرد.

ارستر BNC:

این نوع ارستر با ولتاژ VAC 130 و ولتاژ VDC 180 و کانکتور با قابلیت اتصال BNC با توان 50 اهم ، جهت حفاظت از دوربین مدار بسته و سیستم های رادیویی مورد استفاده قرار میگیرد.

ارستر Type N:

این نوع ارستر با ولتاژ VAC 130 و ولتاژ VDC 180 و کانکتور با قابلیت اتصال N Connector ، جهت حفاظت از دوربین مدار بسته و سیستم های رادیویی مورد استفاده قرار میگیرد.

ارستر UHF:

این نوع ارستر با ولتاژ VAC 130 و ولتاژ VDC 180 و کانکتور با قابلیت اتصال UHF Connector ، جهت حفاظت از دوربین مدار بسته و سیستم های رادیویی مورد استفاده قرار میگیرد.

SPD چیست؟

SPD یا Surge Protection Device همان سرج ارستر یا برق گیر می باشد.

این وریستور به نسبت ولتاژهای متفاوتی که وارد ارستر (SPD) می شوند دارای مقاومت های مختلف می باشد و از این طریق ولتاژ را کنترل می نماید. برای محافظت از تجهیزات مصرفی الکتریکی و واحد های صنعتی در برابر ولتاژ های گذرا ارستر قبل از ورودی تجهیزات به هادی متصل می گردد .

مواردی که باید در هنگام خرید ارستر مورد توجه قرار داد این است که: ارستر (برقگیر) رعد و برق را جذب نمیکند با آن را کاهش نمی دهد بلکه جریان اضافی را به زمین منتقل می کند، همچنین ارستر از دستگاه هایی محافظی می کند که به طور موازی با آن نصب شده اند.

ارستر ترکیبی (combined arrester):

این دستگاه به صورت موازی در مدار منبع تغذیه بارهای الکتریکی که باید محافظت کند متصل شده است. این وسیله همچنین میتواند در تمام سطوح شبکه توزیع نیرو استفاده شود.

این وسیله به عنوان راج ترین و پر کارآمدترین نوع محافظ فشار زیاد استفاده می شود.

موارد استفاده از ارستر های ترکیبی دستگاه SPD در شبکه های تامین برق، شبکه های تلفن ، مخابرات ، تابلو برق ارتباطات و اتوبوس های کنترل خودکاتر استفاده می شود.

مبانی اصلی ارسترهای ترکیبی:

SPD برای محدود کردن فشارهای الکتریکی اضافه و ناپایدار منشأ جوی و انتقال امواج جاری به زمین طراحی شده است و برای محدود کردن نوسان فشار الکتریکی به مقداری که برای دستگاه الکتریکی ، تابلو برق و دنده کنترل خطرناک نباشد استفاده می شود.

خرید سرج ارستر و برقگیر:

خرید سرج ارستر و برقگیر امری مهم و ضروری جهت جلوگیری از صاعقه در اماکن صنعتی و ساختمان های تجاری به شمار می آید.

از آنجا که سرج ارستر قطعه الکتریکی است که به جهت جلوگیری کردن از ولتاژهای گذرا، ولتاژهای اضافه و ولتاژهای غیر عادی مورد استفاده قرار می گیرد، بنابراین ولتاژهای اضافه ای که توسط رعد و برق و صاعقه ایجاد می شود باید تخلیه شده تا از پیامد های ناگوار حاصل از رعد و برق که گاها موجب آتش سوزی نیز می گردد جلوگیری نماید.

بنابراین وجود و خرید سرج ارستر و برقگیر در مکان های صنعتی ضروری است زیرا که خطرات ناشی از صاعقه باعث از بین رفتن تجهیزات صنعتی می شود.

قیمت ارستر

قیمت ارستر ها بسته به نوع آمپر مصرفی ، توان محدود کردن ولتاژ گذرا و انتقال آن به سیستم ، برند  قابل ارائه برای هر ارستر و … تفاوت دارد.

پیمان الکتریک ارائه کننده ارستر با برندهای مختلف می‌باشد. برای سفارش در واتساپ پیام ارسال کنید یا با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

جهت دریافت لیست قیمت ارستر، با واحد فروش تماس حاصل نمایید. با توجه به نوسانات ارز قبل از خرید هر کالا با فروشگاه تماس حاصل نمایید.

واتس آپ : 09127701494

33993055 21 98+ - 33999193 21 98+

ارستر 4 فاز سیتل DS240-230 پیمان الکتریک