نویز فیلتر تک فاز (10)

نویز فیلتر سه فاز (16)

خرید و فروش نویز فیلتر

نویز به عنوان یک اعوجاج الکتریکی با فرکانس و شکل موج ولتاژ بالا تعریف می‌شود. این نویز شامل ولتاژها و جریان‌های ناخواسته و مزاحم است که توسط موتورها، تجهیزات اداری، تجهیزات صنعتی و غیره تولید می‌شود.

نویز را می‌توان به سه نوع تقسیم کرد: حالت خطی به خنثی، خطی به زمین و خنثی به زمین. نویز خطی به خنثی را حالت عادی و Line to Ground/Neutral to Ground را حالت مشترک می‌گویند.

جهت حذف این نویزها از روی دستگاه، از نویز فیلتر یا EMI فیلتر (فیلتر نویز گیر برق) استفاده می‌شود که دارای دو نوع تک فاز و سه فاز می‌باشد.

فیلتر ورودی اینورتر، نویز فیلتر

فیلتر ورودی اینورتر، نویز فیلتر

انواع نویز فیلتر:

نویز فیلتر یا فیلتر نویز گیر برق به صورت نویز فیلتر تکفاز، نویز فیلتر سه فاز و نویز فیلتر EMI ارائه میشود.

نویز فیلتر، یک دستگاه رابط الکترومغناطیسی است که به منظور از بین بردن تداخل درون خطوط سیگنال یا خطوط قدرت به کار می‌رود.

نویز فیلتر (فیلتر نویز گیر) تداخل سیگنال که توسط خود دستگاه یا عوامل بیرونی ایجاد می‌شود را از بین برده و به ایمنی دستگاه در برابر سیگنال‌های الکترومغناطیسی کمک می‌نماید.

بنابراین نویز فیلتر ( EMI / RFI ) از ولتاژ و جریان های ناخواسته و دخالت تولید شده توسط موتور، تجهیزات دفتری و اداری، صنعتی تجهیزات جلوگیری می کند.

بسیاری از دستگاه‌های الکترونیکی دارای فیلتر برق ورودی می‌باشند که یا به صورت یک دستگاه جداگانه و یا به صورت تعبیه شده در مدار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کار کرد فیلتر برق خروجی نیز به این صورت است که فرکانس‌های الکترونیکی را که ممکن است با دستگاه‌های دیگر تداخل پیدا کند، کاهش می‌دهد.

نویز فیلتر 6 آمپر تک فاز

نویز فیلتر 6 آمپر تک فاز

خرید نویز فیلتر

نویز فیلتر TDK با کدهای مختلفی ارائه می‌شود. جهت خرید نویز فیلتر TDK با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

33993009 21 0098
33993055 21 0098

واتساپ: 09127701494

فیلتر برق ورودی و فیلتر برق خروجی

جهت حذف نویز موجود بر روی اینورترها ، دستگاه های با نویز بالا در مدل های تکفاز و سه فاز استفاده می شود. فیلترهای برق ورودی (فیلتر نویز) می تواند همراه با نول و ارت باشد جهت کاهش نویز که می تواند از 16 آمپر سه فاز الی 140 آمپر باشد. یکی از نکات قابل توجه در هنگام انتخاب فیلتر ورودی برق ، دقت به آمپر مصرفی می باشد.

ترجیحا باید آمپر مصرفی نزدیک به لاین فیلتر باشد. به عنوان مثال ، اگر یک مصرف کننده آمپر بین 16 الی 20 آمپر داریم یک نویز فیلتر نهایتا 20 آمپر استفاده کنیم به علت اینکه differential mode و common mode در آمپرهای مختلف متفاوت می باشد.

فیلتر برق ورودی خروجی TDK بیشترین مصرف برای دستگاه های که نویز بالا دارند در ابتدایی آنها نویز فیلتر قرار می دهیم و در صورت عدم حذف نویز به صورت کامل می توان یک نویز فیلتر هم در خروجی دستگاه مصرف کننده مورد نظر قرار دهیم.

یکی از راه های تست رویت حذف نویز استفاده از اسیلوسکوپ می باشد. انواع فیلتر نویز گیر برق می تواند از 25- الی 80 درجه سانتیگراد تحمل داشته باشند و بازه ورودی آنها از 220 الی 250 ولت در تکفاز و 380 الی 410 ولت در سه فاز می باشد.

پیشنهاد می شود جهت کاهش هزینه در صورت داشتن نویز فیلتر فقط از فیلتر برق ورودی استفاده شود در صورتی که نتیجه دلخواه حاصل نگردید از فیلتر برق خروجی (فیلتر نویز گیر) استفاده کنید.

کاربرد نویز فیلتر:

  • چاپگر
  • خطوط داده
  • USB HUB
  • CD و DVD رام
  • آداپتور AC
  • مادربردهای کامپیوتر
  • درایوهای دیسک سخت
  • دستگاه های الکترونیکی پخش موسیقی
  • خطوط تغذیه ثانویه برای تجهیزات ارتباطی دیجیتال ،صوتی و تصویری 
نویز فیلتر 30 آمپر تک فاز

نویز فیلتر 30 آمپر تک فاز

نمونه ای از کاربرد نویز فیلتر:

یک دستگاه کپی، برای مثال، با استفاده از یک منبع تغذیه سوئیچینگ برای تبدیل 120 ولت متناوب قدرت به ولتاژ ثانویه DC ( 5V یا 3.3 V مورد استفاده برای مدارهای منطقی). ترانسفورماتور موجود درمنبع تغذیه نیز در خدمت به ارائه انزوا از ریل ولتاژ اولیه به ولتاژ ثانوی هر ریل می باشد. لازم به ذکر است که فرکانس پایین (60 Hz قدرت) سر و صدا / ولتاژ بین خنثی و زمین استکه به سمت ولتاژ ثانویه قابل رویت نیست. سر و صدا در سراسر مسیرخازن در ترانسفورماتور می تواند با فرکانس بالا ایجاد شود.

قیمت نویز فیلتر | قیمت نویز فیلتر emi

قیمت نویز فیلتر (قیمت نویز فیلتر emi) به برند و کشور سازنده و کیفیت ساخت آن بستگی دارد. برای دریافت قیمت نویز فیلتر، با شماره های زیر در تماس باشید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

واتساپ: 09127701494