نمایش 1–16 از 41 نتیجه

انکودر TAMAGAWA | ریزالور

شرکت Tamagawa ژاپن در سال 1938 در جهت تولید انواع ریزولور (ریزالور)، انواع انکودر تاماگاوا مانند انکودر افزایشی شفت دار (Solid Shaft)، انکودر افزایشی هالو شفت (Hallow Shaft) و سروموتور با تحمل دما و کیلو هرتز بالا می‌باشد.

این شرکت به طور تخصصی در زمینه تولید انکودر UVW نیز فعالیت می‌نماید.

لازم به ذکر است که سیستم‌های رزولوری، معمولا منبع تغذیه و بورد واسط رزولور را نزدیک ورودی دستگاه نصب می‌کنند که اصولا نیازمند سیم کشی و کابل کشی زیادی برای اتصال بین تجهیزات دارند اما این کار به رزولور اجازه می‌دهد که در محیط‌های با دمای بالاتر کار کنند.

ریزالور چیست؟

شرکت تاماگاوا (Tamagawa) در کشور ژاپن تاسیس گردیده است و به تولید تجهیزات کنترل با دقت بالا پرداخته است. در حال حاضر این شرکت یکی از معدود تولیدکنندگان سنسورهای دو بعدی، سه بعدی (فضایی) و سنسورهای موقعیت یا زاویه‌ای می‌باشد. این شرکت یکی از پیشگامان تولید سنسورهای با سرعت بالا برای سیستم‌های حرکتی می‌باشد و محصولات این شرکت در صنعت هوا و فضا نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر انکودر (Encoder) یا ریزالور و ریزولور (Resolver)های تولید شده توسط شرکت تاماگاوا به طور گسترده برای اتوماسیون کارخانه‌ها، سیستم‌های اندازه گیری، دستگاه‌های اتوماسیون اداری، ماشین‌های نساجی، تجهیزات پزشکی، کارخانجات کاشی و سرامیک و حمل و نقل هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع انکودرهای این شرکت در ابعاد کوچک تا بزرگ برای استفاده‌های مختلف موجود می‌باشند.

رزلور چیست؟

رزولورها نوعي از سينكروها هستند كه امروزه كاربرد وسيعي در صنايع مختلف دارند با اين تفاوت كه در روتور و استاتور آن‌ها دو سيم پيچي عمود بر هم وجود دارد، با تحريك يكي از سيم پيچي‌هاي روتور و يا استاتور، به ترتيب در استاتور و يا روتور ولتاژي متناسب با سينوس زاويه ميان روتور و استاتور ايجاد مي‌گردد.
علت نامگذاري اين سنسورها نيز بر همين مبنا است. زيرا اين ماشين‌ها ولتاژ مرجع را به دو مولفه عمود بر هم و تجزيه مي‌نمايند که اگر در روتور رزولورها از يك سيم پيچي استفاده شود، اين تجزيه تنها در يك جهت صورت مي‌گيرد و درصورت استفاده از دو سيم پيچی در دو جهت تجزيه ولتاژ خواهيم داشت.

ریزولور resolver یک سنسور زاویه است که خروجی آن زاویه‌های چرخشی به عنوان دو فاز ولتاژ AC (سیگنال آنالوگ) است. ساختار ریزلور resolver به گونه‌ای است که نسبت به سایر سنسورها مقاومت بالایی در برابر شرایط محیطی دارد و فقط شامل یک هسته آهنی و سیم‌پیچ است. بر اثر تحریک سیم‌پیچ تحریک داخلی ریزلور توسط ولتاژ AC، یک AC خروجی در سیم‌پیچ تولید می‌شود. از آنجایی که این ولتاژ خروجی نسبت به زاویه چرخش، تغییر می‌کند؛ زاویه چرخش را می‌توان از طریق خواندن ولتاژ محاسبه کرد.

جهت خرید ریزالور با شماره‌های زیر تماس بگیرید.

021-33992998

021-33993009

رزلور TS2640N684E87 پیمان الکتریک