سنسور حد در پکیج

سنسور حد (limit switch  ) یک وسیله است که دارای دو ساختار می باشد: ابتدا اجازه نمی دهد تا فن روشن  شود تا جایی که هوای داخل پکیج گرم شود و در ادامه  به عنوان سوئیچ مشعل عمل می کند و درجه حرارت هوا در اطراف مبدل حرارتی خیلی گرم می شود.

سنسور حد

اطلاعات بیشتر درباره سنسور القایی را از لینک آن ببینید.

سنسور حد یا ترمودیسک معمولی شامل سنسور دماسنج طولی است که به یک صفحه نصب متصل شده است. پروب از طریق دیوار کوره گسترش می یابد و صفحه به خارج از کوره متصل می شود. پانل نصب معمولا شامل دو یا چند ترمینال است که سیم های کنترل کننده را برای فن و دریچه گاز پکیج دریافت می کنند. مکان سنسور با توجه به مدل پکیج  متفاوت است، اما معمولا در محفظه پرشدن هوای گرم، بالاتر از محفظه احتراق یا مبدل حرارتی پکیج  قرار دارد.

ترمودیسک

سنسور حد یا ترموسوئیچ نقش مهمی در چرخه طبیعی هر پکیج ایفا می کند. هنگامی که ترموستات گرم می شود، مشعل های  پکیج روشن  می شوند و موجب  گرمایش مبدل حرارتی می شوند.

ترمودیسک

یکی از عوامل موثر در پکیجها به دلیل عدم کیفیت لازم سنسور حد ، پکیج دچار مشکل شده و دقت لازم را ندذاشته باشد. چندی از موارد مهم و قابل ذکر به شرح زیر است:

سنسور حد باید از کنتاکت داخلی مس و طلا باشد که اغلب کالاهای چینی از مس و نقره تولید می شود که مس و نقره باعث اکسید شدن در فضاهای دارای رطوبت می گردد. یکی دیگر از موارد قابل توجه در هنگام انتخاب سنسور حد ، دقت قطع و وصل می باشد به عنوان مثال یک سنسور حد  80 درجه باید به صورت استاندارد جهانی مثبت و منفی 3 درجه عمل نماید یعنی 83 درجه یا 77 درجه سانتیگراد عمل نماید و پس از 15 درجه خنک شدن دوباره به صورت معمول عمل نماید.

ترموسوئیچ

ترمودیسک چیست؟

ترمودیسک در حقیقت یک ترموستات معکوس است به عبارتی وقتی سرما به اندازه مشخصی رسید بر عکس ترموستات ارتباط دو کنتاکت را برقرار می کند. در ترمودیسک یا سنسور حد دمای فعال شدن معمولا پنج درجه زیر صفر توسط سازنده تنظیم شده و چون این محصولات در ابتدای تولید یخچالهای نو فراست به شکل گرد ساخته شده اند به ترمو دیسک معروف شدند ولی هیچ دلیلی ندارد که همیشه گرد باشد.

امروزه با استفاده از مدارهای کنترل الکترونیکی سنسورهای دما وظیفه ترمودیسک را انجام میدهند.
در مورد ترمو فیوز هم باید گفت در یخچالهای نوفراست قدیمی که تایمر زمانی معمولا 20 تا25 دقیقه ای داشتند ترمو فیوز استفاده نمی شد چون تایمر بعد از مدت مشخصی المنت را از مدار خارج می کرد.

ترمودیسک
در نسل جدیدتر چون تایمر بصورت غیر فعال در زمان دیفراست در مدار قرار می گیرد بنابراین تا ترمودیسک به تایمر فرمان ندهد که راه بیفتد ، المنت در مدار می ماند .

بنابراین برای پیشگیری از بالا رفتن حرارت و خطرات احتمالی ترموفیوز را به سیستم اضافه کردند.

مشاهده محصولات سنسور حد

برای خرید سنسور حد با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.