×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

اسلیپ رینگ (Slip ring) چیست؟

اسلیپ رینگ (Slip ring) چیست؟


اسلیپ رینگ (Slip ring) یک وسیله الکترومکانیکی است که امکان انتقال سیگنال های برق و انرژی را از یک ساختار ایستا به چرخشی فراهم می کند. Slip ring می تواند در هر سیستم الکترومکانیکی مورد استفاده قرار گیرد که در هنگام انتقال قدرت یا سیگنال نیاز به چرخش دارد. این می تواند عملکرد مکانیکی را بهبود بخشد، عملکردهای سیستم را ساده کرده و سیمهای مستعد را که از اتصالات متحرک آویزان است محافظت کند.

اسلیپ رینگ

کاربرد اسلیپ رینگ

این دو حلقه معمولا در موتورهای اسلیپ رینگ یا موتورهای حلقه ای لغزنده ، ژنراتورهای الکتریکی برای سیستم های متناوب (AC) و ژنراتورها و همچنین در ماشین آلات بسته بندی، حلقه های کابلی و توربین های بادی استفاده می شود. همچنین رابط های الکتریکی روتاری (rotary electrical interfaces) ، کانکتورهای الکتریکی چرخشی، گرداننده و یا رابط های چرخشی الکتریکی نامیده می شود.

 کانکتور a4h

کاربرد اسلیپ رینگ را از ویدیو زیر مشاهده کنید.

آنها می توانند در هر جسم چرخشی برای انتقال جریان و انرژی، مدار کنترل و یا سیگنال های آنالوگ یا دیجیتالی از جمله اطلاعاتی که در هواپیماهای فرودگاه، تانک های چرخشی، بیل های مکانیکی و قدرت، تلسکوپ های رادیویی یا هلیستات ها وجود دارد ، استفاده شوند.

مشاهده محصولات روتاری کانکتور

کانکتور a3h

فروش slip ring و نمایندگی کانکتور چرخشی

انواع اسلیپ رینگ mercotac و asiantools و moflen در فروشگاه پیمان الکتریک با کدهای سفارش مختلف ارائه می گردد. 

انواع کانکتور دورانی

کانکتور جیوه ای 

کانکتور ذغالی

روتاری کانکتور slip ring

کانکتور دوار Mercotac

کانکتور چرخشی

کانکتور 2 پین

کانکتور 4 پین

کانکتور 6 پین

قیمت اسلیپ رینگ

قیمت اسلیپ رینگ SNM022A-12 : 2,800,000 ریال

قیمت اسلیپ رینگ SNM012A-18 : 5,200,000 ریال

قیمت اسلیپ رینگ M300-250 : 4,950,000 ریال

Slip ring (درزمینه مهندسی برق) یک روش برای به وجود آوردن اتصال الکتریکی از طریق مونتاژ چرخشی است. در واقع این یک دستگاه انتقال الکتریکی است که امکان انتقال جریان بین دو بخش چرخان الکتریکی، مانند موتور را می دهد.

کانکتور چرخشی Mercotac
اسلیپ رینگ (در شرایط مهندسی برق) روش ساخت یک اتصال الکتریکی از طریق مونتاژ چرخشی است. به طور رسمی، این یک دستگاه انتقال الکتریکی است که جریان انرژی را بین دو قسمت الکتریکی چرخشی مانند موتور، انتقال می دهد.

اسلیپ رینگ

فروش اسلیپ رینگ

در هنگام خرید اسلیپ رینگ به هرزگرد بودن و تعداد پین و کد فنی آن باید توجه نمود.

برای خرید اسلیپ رینگ با شماره های زیر تماس بگیرید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

قطعات اسلیپ رینگ


به طور معمول، Slip ring شامل یک گرافیت ثابت یا یک تماس فلزی (قلم مو) است که بر روی قطر بیرونی یک حلقه فلزی دوار نصب می شود. همانطور که حلقه فلزی چرخش را انجام می دهد، جریان الکتریکی یا سیگنال از طریق قلم مو ثابت به حلقه فلزی متصل می شود. اگر یک مدار الکتریکی بیش از یک مورد نیاز باشد، مجامع حلقه / برس اضافی در امتداد محور چرخش قرار می گیرند. هر دو برس یا حلقه ها ثابت هستند و اجزای دیگر شروع به گردش می کنند. این طراحی ساده در طول چند دهه به عنوان یک روش ابتدایی انتقال جریان به یک دستگاه چرخشی استفاده شده است.

روتاری کانکتور
اسلیپ رینگ جیوه ای

 

اسلیپ رینگ جیوه ای، با توجه به مقاومت کم و اتصال پایدار خود، از یک اصل متفاوت استفاده می کنند که جایگزین تماس قلم موی کشویی با یک مخزن مایع فلزی متصل به کانتکت ها می باشد. در طول چرخش، مایع فلزی اتصال الکتریکی بین تماس های ثابت و چرخشی برقرار می شود. با این حال، استفاده از جیوه نگرانی های امنیتی را به همراه دارد، زیرا جیوه ماده ای سمی است.

کانکتور a2s

اگر کاربرد حلقه چرخشی شامل تولید یا پردازش مواد غذایی، تجهیزات دارویی یا هر گونه استفاده دیگر که در آن آلودگی می تواند یک تهدید جدی باشد، باید یک اتصال فلزی با ارزش انتخاب شود. نشت جیوه و آلودگی حاصل از آن می تواند بسیار جدی باشد. حلقه چرخشی نیز با درجه حرارت محدود شده است، زیرا جیوه در دمای تقریبا 40- درجه سانتیگراد واکنش نشان می دهد.

اسلیپ رینگ
حلقه چرخشی پانکیک


یک حلقه لغزش پنکیک دارای هادیهایی است که بر روی یک دیسک صاف به صورت حلقه های متمرکز روی شفت چرخشی قرار گرفته اند. این پیکربندی وزن و حجم بیشتری برای مدارهای مشابه دارد، ظرفیت و تداخل بیشتر، سایز قلموی بیشتر و راحت تر در محور عمودی خود را دارد. با این حال، یک پنکیک طول مسیر محوری را برای تعداد مدارها کاهش می دهد و بنابراین ممکن است در بعضی از برنامه ها مناسب باشد.

کانکتور دورانی
حلقه های چرخشی بی سیم (Wireless slip rings)


حلقه های چرخشی بی سیم (Wireless slip rings) بر روی روش های متداول تماس با فلز و کربن مبتنی بر اصطکاک که از زمان اختراع آنها، مانند آنچه که در بالا مورد بررسی قرار گرفته، توسط حلقه های لغزش استفاده شده است، تکیه نمی شود. در عوض، هر دو قدرت و داده را به صورت بی سیم از طریق یک میدان الکترومغناطیسی انتقال می دهند که توسط کویل هایی که در گیرنده چرخشی قرار می گیرند و دارای فرستنده ثابت هستند ، ایجاد می شوند. حلقه های لغزشی بی سیم از ارتعاش یا جایگزینی برای حلقه های لغزشی سنتی در نظر گرفته می شوند، زیرا عدم وجود قطعات معمول مکانیکی چرخشی به این معنی است که آنها در محیط های خشن قوی تر عمل می کنند و نیاز به تعمیر و نگهداری کمتر دارند. با این حال، مقدار انرژی که می تواند بین کویل ها انتقال پیدا میکند محدود است.

اسلیپ رینگ

مشاهده محصولات روتاری کانکتور

جهت مشاهده دیگر مقالات پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

برای خرید روتاری کانکتور بر روی شماره های زیر کلیک نمایید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

3 نظرها

 • پیوند نظر پیمان الکتریک یکشنبه, 07 فروردين 1401 07:54 ارسال شده توسط پیمان الکتریک

  کلکتور دوار A8H ایشن تول Asiantool (Rotary connector) به صورت هشت پین
  تعداد پل کنداکتور : 8 پین (6 پل 30 آمپر و 2 پل 4 آمپر)
  ولتاژ : 250 ولت DC/AC
  جریان : 30 آمپر
  فرکانس : 100 مگا هرتز
  سرعت : 200 دور
  گشتاور : 1000 نیوتون متر

 • پیوند نظر اعتمادی یکشنبه, 07 فروردين 1401 07:49 ارسال شده توسط اعتمادی

  من روز پنج شنبه سفارش دادم و شنبه ساعت 12 ظهر به دستم رسید.ارسال به موقع و کیفیت عالی حتی زیباتر از خود عکس محصول اولین خریدم بود و بسیار راضی بودم ازتون واقعا ممنونم

 • پیوند نظر محسن دوشنبه, 28 مرداد 1398 13:41 ارسال شده توسط محسن

  اسلیپ رینگ های asian tool کیفیت خوبی داشت از مرکوتاهم بهتر بود

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.