شارژر باطری

شارژر باتری چیست؟
شارژر باتری دستگاهی است که برای قرار دادن انرژی در یک باتری ثانوی یا باتری قابل شارژ با ایجاد جریان الکتریسیته از طریق آن استفاده می شود.
شارژر باطری، باتری ها را شارژ می کند تا زمانی که به ولتاژ خاصی برسند و سپس باتری آنها را شارژ می کند تا زمانی که قطع شود.

شارژر باتری

یک شارژر ساده معادل یک آداپتور دیود AC / DC است. در هر زمانی 300 میلی آمپر به باتری اعمال می شود که اگر باقی بماند و بیش از حد طول بکشد به باتری آسیب می زند.
پروتکل شارژ (چقدر ولتاژ یا جریان برای چه مدت و چه کاری برای شارژ کامل انجام می شود) بستگی به اندازه و نوع باتری دارد که شارژ شده است.

کاربرد شارژر باطری

کاربرد شارژر باطری در انواع باتری سازی ها ، فروشگاه های باتری ، برای خودروها ، شارژ باطری انواع اتوبوس ، ناشین ، کامیون ، تراکتور ، اینورتر ، سیستم های امنیتی می باشد.

شارژر باتری

برخی از انواع باطری برای تحمل بیش از حد (به عنوان مثال، شارژ ادامه داده شده بعد از اینکه باتری کاملا شارژ شده است) تحمل بالایی دارند. با توجه به نوع باتری می توانید با اتصال به یک منبع ولتاژ ثابت یا یک منبع کنونی ثابت بارگیری کنید.

شارژر باتری

این نوع شارژر ساده باید در انتهای چرخه شارژ دستی قطع شود، و برخی از انواع باتری به طور کامل نیاز دارند یا ممکن است از یک تایمر استفاده کنند تا جریان شارژ را در برخی از زمان های ثابت قطع کنند، تقریبا زمانی که شارژ کامل شود. انواع دیگر باتری نمی توانند بیش از حد شارژ شوند و آسیب می بینند (از دست دادن ظرفیت، کاهش عمر مفید) و یا بیش از حد گرم شدن و یا حتی انفجار باشد. شارژر ممکن است مدارات دما یا ولتاژ حساس و یک کنترل کننده ریزپردازنده را تنظیم کند تا جریان شارژ و ولتاژ را تنظیم کند، حالت شارژ را تعیین می کند و در انتهای شارژ قطع می شود.

شارژر باتری
شارژر باتری مقدار نسبتا کمی از جریان را فراهم می کند، فقط به اندازه کافی برای مقابله با تخلیه یک باتری که برای مدت طولانی استفاده نمی شود. شارژ شارژر باتری ممکن است چند ساعت طول بکشد تا شارژ کامل شود. شارژرهای با سرعت بالا ممکن است بیشترین ظرفیت را سریعتر بازگردانند، اما شارژر با سرعت بالا می تواند بیشتر از انواع باتری قابل تحمل باشد. این باتری ها نیاز به نظارت جدی بر روی باتری برای محافظت از شارژ بیش از حد دارند.

شارژر باتری

جهت مشاهده دیگر مقالات پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.