×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42

ترانس کاهنده برق (ولتاژ) چیست؟

ترانس کاهنده برق یا ترانسفورماتور وسیله ای الکتریکی است که از القای الکترومغناطیسی برای عبور سیگنال جریان متناوب (AC) از یک مدار الکتریکی به مدار دیگر استفاده می کند ، که اغلب ولتاژ و جریان الکتریکی را تغییر می دهد (یا "تبدیل" می کند). ترانسفورماتورها (ترانس کاهنده برق) جریان مستقیم (DC) را منتقل نمی کنند و می توان هنگام نگه داشتن بخشی که تغییر می کند ولتاژ DC (ولتاژ ثابت) را از سیگنال خارج کرد. در شبکه الکتریکی ترانس،  برای کاهش ولتاژ و برای کاهش میزان اتلاف انرژی در انتقال جریان می باشد.

 ساختار ترانس کاهنده برق

افت ولتاژ ترانس از آن جهت حائز اهمیت است که یکی از عواملی است که بر عملکرد سیستم الکتریکی در محل نصب آن تأثیر می گذارد. بدیهی است افت ولتاژ بالا در ترانس کاهنده برق می تواند به ولتاژ کم در بار سیستم منجر شود.

 ترانس کاهنده برق

ترانسفورماتورها برای افزایش ولتاژهای متناوب در جریان کم (Step Up Transformer) یا کاهش ولتاژهای متناوب در جریان زیاد (ترانسفورماتور گام به گام) در کاربردهای انرژی الکتریکی و برای جفت شدن مراحل مدارهای پردازش سیگنال استفاده می شوند.

محصولات ترانس کاهنده برق یا واریابل را از لینک آن مشاهده کنید.

2 نظرها

  • پیوند نظر پیمان الکتریک یکشنبه, 09 مرداد 1401 07:38 ارسال شده توسط پیمان الکتریک

    سلام اقای پناهی
    منبع تغذیه در حال حاضر موجود نیست

  • پیوند نظر علی پناهی سه شنبه, 04 مرداد 1401 12:44 ارسال شده توسط علی پناهی

    سلام و خسته نباشید من ترانس دوبل ۱۵ ولت ۶ آمپر یا ۱۶ ولت یا ۱۷ ولت فقط دوبل باشه و ۶ آمپر میخواستم برای منبع تغذیه ام البته یکی دو ولت کم وبیش مشکلی نداره منبع تغذیه متغیرم ترانسش سوخته حدودا۳۵ ولت متغیر هست گفتن که شرکت شما تکی هم میفروشه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.