آدرس وب سایت جدید بازرگانی پیمان الکتریک : http://peymanelectric.com

سنسور Hall effect

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
سنسور Hall effect - 5.0 out of 5 based on 1 vote

سنسور هال افکت Hall effect چیست؟

سنسور هال افکت(  (Hall effectیک مبدل است که ولتاژ خروجی آن در پاسخ به میدان مغناطیسی متفاوت است. سنسور هال افکت (سنسور Hall effectبه منظور تعویض نزدیکی، موقعیت، تشخیص سرعت و برنامه های سنجش جریان استفاده می شود.

سنسور هال افکت

در یک سنسور هال افکت (سنسور Hall effect) یک نوار نازک از فلز دارای جریان اعمال شده در طول آن، در حضور یک میدان مغناطیسی  که الکترون ها به سمت لبه نوار فلزی انحراف دارند، تولید شیب ولتاژ در طول سمت کوتاه نوار (عمود بر جریان تغذیه) سنسورهای القایی فقط سیم پیچ هستند، در حضور یک میدان مغناطیسی در حال تغییر جریان در سیم پیچ القا می شود وباعث تولید ولتاژ در خروجی آن می شود. سنسور حسگر هال افکت (سنسور Hall effect) مزیتی است که می تواند میدان های مغناطیسی استاتیک را شناسایی کند.

سنسور hall effect

در ساده ترین شکل، (سنسور Hall effect) به عنوان مبدل آنالوگ عمل می کند و به طور مستقیم ولتاژ را برمیگرداند. با میدان مغناطیسی شناخته شده، فاصله آن از صفحه هال می تواند تعیین شود و با استفاده از گروه های حسگر، موقعیت نسبی آهنربا می تواند نتیجه گیری شود.

اغلب، یک سنسور هال افکت (سنسور Hall effect) با تشخیص آستانه ترکیب میشود به طوری که به عنوان یک سوئیچ عمل می کند. معمولا در کاربردهای صنعتی مانند سیلندر پنوماتیک دیده می شود که آنها نیز در تجهیزات مصرفی مورد استفاده قرار می گیرند؛ برای مثال برخی از چاپگرهای کامپیوتری از آنها استفاده می کنند تا کاغذ های گم شده و کاورهای باز را شناسایی کنند. آنها همچنین می توانند در برنامه های کامپیوتری که نیاز به قابلیت اطمینان فوق العاده دارند استفاده شود.

سنسور هال افکت

انواع سنسور هال افکت (سنسور Hall effect) به طور معمول برای سرعت چرخ ها و شفت ها استفاده می شود، مانند موتور زمان احتراق ، موتور احتراق داخلی، تاکو متر و سیستم های ضد قفل ترمز استفاده می شوند. آنها در موتورهای الکتریکی دیجیتال بدون برش استفاده می شوند تا موقعیت دائمی آهنربا را تشخیص دهند. در pictured wheel با دو آهنربا با فاصله یکسان ، ولتاژ از سنسور دو بار برای هر دور افزایش می یابد. این تنظیم معمولا برای تنظیم سرعت درایوهای دیسک استفاده می شود.

سنسور hall effect

برای آگاهی از تازه ترین اخبار فناوری صنعت برق اینجا کلیک کنید.

تماس با ما

واحد فروش:
33999193 21 0098
33993055 21 0098
واحد حسابداری:
33992998 21 0098
واحد بازرگانی:
33993009 21 0098
فکس:
36057593 21 0098
پست الکترونیک:
info@peymanelc.com

دفتر مرکزی:
تهران، لاله زار جنوبی، کوچه بوشهری ، مجتمع تجاری تهران الکتریک، طبقه اول واحد 203