کوپلینگ چیست؟ | خرید و قیمت

کوپلینگ چیست؟

کوپلینگ وسیله ای برای محور کردن موتور و شفت پمپ می باشد کوپلینگ ها در حقیقت برای موتورهای سانتری فیوژ، پمپ های سانتری فیوژ ، پمپ کلوز (pomp close) که شفت و موتور به صورت کسری قرار دارد توسط کوپلینگ متصل می باشد.

لازم به ذکر است که در صورت عدم کیفیت کوپلینگ انتخاب شده امکان صدمه به انکودر یا موتور نیز وجود دارد. همچنین جهت خرید کوپلینگ می توانید با فروشگاه ما در تماس باشید.

33992998 21 0098
33993009 21 0098

کوپلینگ

اطلاعاتی درباره کوپلینگ امگا را از لینک آن دریافت کنید.

کوپلینگ ها حرکت دورانی موتور را به شفت پمپ منتقل کرده و باعث چرخش شفت و پروانه می شود،قبل اتصال کوپلینگ موتور شفت پمپ و موتور را باید از هم محور بودن این دو اطمینان حاصل کرد.

 

انواع دسته بندی کوپلینگ

1. کوپلینگ های solid یا ریجید کوپلینگ Rigid

2. کوپلینگ های Flaxlibel یا انعطافی

کوپلینگ دنده ای

3. کوپلینگ های مفصلی

4. کوپلینگ های انکودری

5. کوپلینگ هیدرولیکی

کوپلینگ هیدرولیکی

6. کوپلینگ های آلومینیومی

7. کوپلینگ های فنری

8. کوپلینگ های دنده ای

9. کوپلینگ ضربه ای

10. کوپلینگ امگا

کوپلینگ روتکس

فروش کوپلینگ

فروش انواع کوپلینگ با برند sungil , jakob در سری های srb , sfc , sjc و ... صورت می گیرد. جهت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

33992998 21 0098 
33993009 21 0098

کوپلینگ های solid به دو دسته تقسیم می شود:
1. کوپلینگ های فلنج دار این نوع کوپلینگ ها از دو صفحه تشکیل شده یک صفحه ی آن به شفت پمپ و صفحه دیگر به موتور به وسیله پیچ و مهره اتصال داده می شوند
نوع دیگر آن از دو نیم استوانه تشکیل شده است و توسط پیچ و مهره به هم متصل می شوند(نوع دیگر آن از دو نیم استوانه تشکیل شده و توسط پیچ و مهره به هم متصل می شوند)

از کوپلینگ های solid در مواقعی استفاده می شود که هم راستای دو محور باشد از این نوع کوپلینگ استفاده می شود.

کوپلینگ موتور

کوپلینگ های انعطافی به دو دسته تقسیم می شوند:

1.کوپلینگ های انعطاف پذیر مکانیکی

2. کوپلینگ های انعطاف پذیر متریال material

کوپلینگ های انعطافی مکانیکی به علت سیستم فیزیکی و طراحی داخلی آن به این طریق نام گذاری شده است.

کوپلینگ های انعطافی دنده ای (gear coupling ) و به این صورت نصب می گردد که برروی موتور و شفت دوتوپی نصب شده که لبه های آن دندانه دار است و این دنده ها توسط بوش دنده ای که می تواند یک تکه یا دو تکه باشند به هم متصل می شوند دندانه های داخلی با دندانه های بوش درگیر شده که این امر باعث انتقال گشتاور می شود.

کوپلینگ پمپ کوپلینگ فنری ( کوپلینگ های انعطاف پذیر فنری) از دو طریق تشکیل شده که برروی آن شیارهای افقی وجود دارد که یکی برروی شفت پمپ . دیگری برروی شفت الکترو موتور نصب می شود این دو صفحه توسط یک فنر به هم دیگر وصل می شوند و کوپل توسط این فنر منتقل می شود و یک درپوش این فنر را می پوشاند که این امر باعث جلوگیری از جدا شدن فنر می شود و بیشتر دلیل این مدل نبودن روغن و گیریس در منبع می باشد در صورتی که روغن در منبع وجود نداشته باشد باشد باعث شکستن کوپلینگ می شود کوپلینگ های زنجیری که توسط زنجیر به همدیگر متصل می شوند و کوپل توسط زنجیر منتقل می شود.

نماینده کوپلینگ

در ساختار کار کوپلینگ ، مسئله ای که هنگام کار با این محصول اتفاق می افتد، هم راستا نبودن محور است که به روش های مختلف ایجاد می شود.
1. عدم هم راستایی محور به صورت موازی نبودن و در یک راستا نبودن ایجاد می. شود و هنگامی که صفحه های کوپلینگ در مقابل هم باشند ولی شفت های پمپ و موتور موازی و در یک ارتفاع نباشند اتفاق می افتد
2. عدم هم راستایی زاویه ای در زمانی اتفاق می افتد که شفت پمپ و موتور در یک راستا و در یک ارتفاع باشد ولی صفحه کوپلینگ از بالا یکسان نبود اتفاق می افتد.
3. درحالتی که هیچ یک از صفحه و شفت در یک راستا و ارتفاع نباشد.

کوپلینگ انعطافی تا حدی می تواند ناهم محوری بین موتور و پمپ راجبران کند.

کوپلینگ چیست

کوپلینگ های متریالی:
کوپلینگ هایی هستند که به خاطر موادی که در آن استفاده شده از انعطاف بالایی برخوردارند که جنس داخلی آن از فلز یا پلاستیک می باشد.

از کوپلینگ آلومینیومیو کوپلینگ موتور برای محکم کردن شفت موتور به پیچ ها یا بال اسکرو در پرینتر سه بعدی و یا بعضی از دستگاه با مکانیزم سی ان سی (CNC) استفاده می شود.

فروش کوپلینگ

کوپلینگ های دنده ای :

کوپلینگ های دنده ای عموماً برای بازه بسیار وسیع از توان، گشتاور و دمای کار مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال کوپلینگ های دنده ای که عمدتاً توسط شرکت های سازنده به صورت از قبل ساخته شده ارائه می شوند برای توان های تا حدود 4/2 مگاوات ارائه می شوند. دور این کوپلینگ ها می تواند از 1300 دور برای توان های بالا تا 7500 دور بر دقیقه برای توان های کمتر از 65 کیلووات باشد.

خرید کوپلینگ

کاربردهای کوپلینگ :

قابلیت استفاده در محل های اشتعال و انفجار

موتور های صنعتی وپمپ
دستگاهای تراشکاری
دستگاه خردکن

کوپلینگ sungil

کوپلینگ ‌ KB

در حالت کلی جنس بدنه کوپلینگ‌ KB  از چدن خاکستری  است و دارای ضربه گیرهای انعطاف پذیر از جنس لاستیک مصنوعی هستند. از کوپلینگ ‌ KB می‌توان از برای انتقال گشتاور تا ۲۸۰۰ نیوتن بر متر استفاده نمود.

نوع دیگر کوپلینگ KB برای شرایطی است که به دلیل آلودگی، رطوبت، گرما یا مورد دیگر، بین محرک و متحرک فاصله ایجاد شده و برای پر کردن این فضا از کوپلینگ N-EUPEX H استفاده می‌شود که دارای اسپیسر می باشد.

کوپلینگ kb

کوپلینگ‌ فالک ، کوپلینگ فنری‌ فالک

کوپلینگ فالک از فولاد یکپارچه تهیه شده و دارای فنری است از فولاد آلیاژی که استحکام بالای آن با مقطع خاصی طراحی شده است. کاور آلومینیومی کوپلینگ فنری‌ فالک ، از پاشش گیریس داخل کوپلینگ جلوگیری می کند و به تثبیت فنر روی کوپلینگ کمک می نماید.

در انتخاب کوپلینگ‌ فالک باید به نکاتی از قبیل قطر شفت دو طرف،  توان الکترو موتور بر حسب کیلووات، دور الکتروموتور بر حسب RPMو ... توجه نمود.

کوپلینگ فالک

کوپلینگ لاستیکی

وظیفه کوپلینگ های لاستیکی اتصال دو قطعه ی دوار به هم می باشد اما در عین حال اجازه انحرافاتی را به آنها می دهند. با انتخاب، نصب و نگهداری دقیق کوپلینگ ها می توان صرفه جویی زیادی در هزینه نگهداری و زمان خروج از کارکرد به عمل آورد.

مزایای کوپلینگ لاستیکی :

فراهم کردن اتصال شفت های دستگاه هایی مانند موتور و ژنراتور که به طور جداگانه ساخته شده اند و همچنین قطع ارتباط در زمان تعمیرات یا جابجایی ها

فراهم کردن امکان نامیزانی شفت ها و ایجاد انعطاف پذیری مکانیکی

کاهش انتقال های ناگهانی از یک شفت به دیگری

محفاظت در برابر اضافه بار

تغییر خواص ارتعاشی تجهیزات دوار

اتصال بخش درایور

انتقال توان از یک انتها به انتهای دیگر

کوپلینگ لاستیکی

کوپلینگ امگا

کوپلینگ امگا از انواع کوپلینگ های انعطاف پذیر بوده که انتخاب مناسبی برای مواردی که میزان ناهمراستائی موجود بالا است. کوپلینگ امگا با توجه به نصب آسان و تعویض از امکان ویژه ای نسبت به سایر کوپلینگ ها برخوردار است و در مواقعی که تجهیزات سنگین وجود دارد و یا محدودیتی در جابجائی تجهیزات می باشد، می توان از آن استفاده کرد.

قیمت انواع کوپلینگ

قیمت انواع کوپلینگ انعطافی نیز بستگی به مدل ها و قطر شفت و ابعاد محصول دارد . 

پیمان الکتریک فروشنده انواع کوپلینگ انعطافی و آلومینیومی می باشد. جهت خرید و قیمت کوپلینگ با ما تماس بگیرید.

33992998 21 0098 
33993009 21 0098

کوپلینگ امگا

قیمت کوپلینگ موتور

قیمت کوپلینگ ها نسبت به جنس آنها از جمله پلاستیکی بودن یا فلزی بودن ، ایرانی یا آلمانی بودن به عنوان مثال کوپلینگ فالک نسبت به کوپلینگ سانجیل کره از قیمت بالاتری برخوردار است.

جنس و قطر و طول و تحمل گشتاور آنها می تواند روی قیمت کوپلینگ موتور تاثیر زیادی داشته باشد.

برای مشاهده لیست محصولات کوپلینگ کلیک کنید.

برای مشاهده مقالات دیگر پیمان الکتریک اینجا کلیک نمایید.

همچنین جهت دریافت آخرین تازه های فناوری صنعت برق می توانید به اینجا مراجعه نمایید.

1 نظر

 • پیوند نظر حیدرجانی یکشنبه, 28 ارديبهشت 1399 06:04 ارسال شده توسط حیدرجانی

  حیدر جانی هستم
  گرگان
  به یک کوپلینگ الومنیومی 6به6 نیاز داریم کره ای باشه
  فقط چینی و از جنس فلزی نباشه قبلا گرفتم اطلا خوب نبوده
  شما دارید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.