مقالات

روتاری انکودر | ماژول ROTARY ENCODER

شرکت Hohner ( روتاری انکودر ROTARY ENCODER ) در سال 1963 در کشور اسپانیا تاسیس گردید و امروزه به عنوان یکی از تولید کنندگان اصلی در زمینه انواع قطعات الکترونیکی شناخته شده است .

روتاری انکودر (ماژول  ROTARY ENCODER) وسیله ای است که از دنیای فیزیکی بازخورد می کند و حرکت را به سیگنال الکتریکی تبدیل می کند و توسط برخی از دستگاه های کنترل مانند پیشخوان یا PLC قابل خواندن است. 

از جمله کاربردهای روتاری انکودر (ماژول  ROTARY ENCODER) در صنعت و کارخانجات می‌توان به استفاده از آن در کارخانجات فولاد، دستگاه‌های نساجی، دستگاه‌های برش چوب و CNC، دستگاه‌های تولید کاشی و سرامیک و کارخانجات سیمان اشاره کرد. از روتاری انکودر (ROTARY ENCODER) در انواع پروژه‌های تحقیقاتی نیز استفاده می‌شود.

روتاری انکودرها (ماژول  ROTARY ENCODER) در ماشین آلات برای بازخورد حرکت و کنترل حرکت استفاده می شوند. انکودرها در تمام ماشین آلات هم یافت می شوند. روتاری انکودر هایی هستند که در برنامه های برش طولی ، پلاتر ، روباتیک ، بسته بندی ، انتقال ، اتوماسیون ، مرتب سازی ، پر کردن ، تصویربرداری و موارد دیگر استفاده می شود.

ماژول روتاری انکودر معمولا به نام های مختلفی از قبیل انکودر و اینکودر شناخته می شود.این وسیله قادر است از خروجی فیدبک را برای کنترلر ارسال کند که جهت مشخص نمودن سه پارامتر از قبیل جهت چرخش شفت ، سرعت و موقعیت استفاده می گردد. با استفاده از ابزارهایی چون تسمه نقاله و چرخ دنده ها هم می توان حرکات خطی را ثبت نمود.

 اطلاعات فروش انکودر مطلق را از لینک آن ببینید.

عملکرد روتاری انکودر

ماژول روتاری انکودر های چرخشی افزایشی از یک دیسک شفاف استفاده می کنند که شامل بخش های مات می باشد که به طور مساوی برای تعیین حرکت استفاده می شوند. در این وسیله از یک دیود انتشارنور برای عبور از دیسک شیشه ای استفاده می شود و توسط یک ردیاب تصویر شناسایی می شود. این باعث می شود که رمزگذار با چرخش ، قطاری با پالس های مساوی با فاصله ایجاد کند. خروجی رمزگذارهای چرخشی افزایشی به صورت پالس در هر چرخش اندازه گیری می شود که برای ردیابی موقعیت یا تعیین سرعت استفاده می شود.

محصولات این شرکت عبارتند از :
انواع انکودر افزایشی (Incremental Encoder)
انکودر چرخشی (Rotary Encoder)
انکودر مطلق ( Absolute Encoder )
انکودر مغناطیسی (Magnetic Encoder)
مدول های الکترونیکی (Electronic Module)
سیستم های اندازه گیری خطی (Linear Measurement)
لوازم جانبی مونتاژ سنسور و انکودر (Accessories)

روتاری انکودر نوری

روتاری انکودر نوری در واقع یک سنسور موقعیت زاویه ای است.این روتاری انکودر نوری دارای یک شفت مکانیکی که بر روی درایو ورودی نصب شده است و درایوی که بر روی آن به شدت ثابت شده است را می چرخاند. نور از دیودهای ساطع مادون قرمز گیرنده مادون قرمز از طریق شکاف شفاف از چرخش دیسک می رسد. یک سیگنال آنالوگ ایجاد می شود. سپس الکترونیکی، سیگنال تقویت شده و تبدیل به صورت دیجیتال می شود سپس این سیگنال به پردازنده داده منتقل می شود.

روتاری انکودر نوری یک دستگاه الکترومکانیکی است که دارای یک خروجی الکتریکی به صورت فرم دیجیتالی متناسب با موقعیت زاویه محور شفت ورودی است. روتاری انکودر نوری به طور مستقیم قادر به فعال کردن زاویه ی جا به جایی برای تبدیل به یک فرم دیجیتال نیست.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انکودر روتاری، مقاله انکودر چیست؟ را مطالعه نمایید.

ماژول روتاری انکودر 100 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

ماژول روتاری انکودر 200 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

روتاری انکودر ROTARY ENCODER 400 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

روتاری انکودر ROTARY ENCODER 1024 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

روتاری انکودر ROTARY ENCODER 5000 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

ماژول روتاری انکودر 8000 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

اطلاعات درباره قیمت روتاری انکودر را از لینک آن بینید.

روتاری انکودر 10000 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

روتاری انکودر 13000 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

روتاری انکودر 14000 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

روتاری انکودر 15000 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

روتاری انکودر 20000 پالس با خروجی سوکتی M23/M12/M18

لیست محصولات روتاری انکودر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *